PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=709594}

Płatki na wietrze

Petals on the Wind
6,0 4 654
oceny
6,0 10 1 4654
Płatki na wietrze
powrót do forum filmu Płatki na wietrze

Ujdzie

ocenił(a) film na 4

Hmm fabuła ciekawa, takie chore rodzinne relacje. Jest to nawet interesujące, jednak wykonanie
ze strony technicznej jest bardzo słabe. Kuleje gra aktorska, montaż przypomina stare seriale klasy
C, gdzie nagle pokazujemy urwany moment. Film byłby w porządku jakby nie wykonanie bo sama
fabuła jest ok.

ocenił(a) film na 4
Fireghost

Polecam przeczytać książki, w tych filmach połowy wątków nie ma..

ocenił(a) film na 4
b_m_215

Wiadome, jednak ja zawsze staram się oceniać film jako film nieważne jest dla mnie to czy jest wiernie odwzorowany, czy jakieś wątki pominięto czy nie. Dla mnie liczy się sam film i jeśli jest dobrze zrobiony to będzie się ciekawie oglądać nawet jeśli by pominięto większość wątków a druga połowa była zmyślona . Niestety tutaj wyszło tak sobie. A co do książki może w niedalekiej przyszłości się skuszę skoro polecasz.:)

ocenił(a) film na 4
Fireghost

Rozumiem, staram się sama tak robić, aczkolwiek przeczytałam wszystkie książki z tej serii, więc nie jest to dla mnie łatwe w tym przypadku :)

b_m_215

A ja mam pytanie czy w książce ,,Płatki na wietrze'', matka faktycznie trafiła do psychiatryka ?
Czy w kolejnych książkach matka się jeszcze pojawia ? A może w tym filmie dodano jakieś elementy z kolejnych książek ?
Wiem, najprościej byłoby przeczytać te książki, ale nie wiem czy chce mi się jeszcze raz przerabiać tę historię w książce.

ocenił(a) film na 4
matador12

Matka się pojawia chyba w trzech książkach (już trochę czasu minęło od kiedy to przeczytałam), do psychiatryka trafia, ale nie pamiętam w której części.
Nie zauważyłam żeby dodawali coś z kolejnych książek, raczej skutecznie pomijali dużą ich część.

A książki polecam przeczytać, duża dawka patologii w niezłym wydaniu ;)

b_m_215

Dzięki za info, patologii faktycznie musi być tam sporo :))

Fireghost

Znaczne może najpierw tak, zgadzam się z Tobą, że film kuleje z tą gra aktorską, która jest ukazana w tym filmie. Nagle urywane wątki w tym nie pomagają niestety. Teraz od strony książki napiszę tak, skoro Ci przeszkadzała gra i urywane wątki to jeśli przeczytasz książkę bedzie Cie razić jeszcze to, że z aktorki grającą Cathy zrobili miękką cio## za przeproszeniem (z innych aktorów zresztą też). Wiele wątków jest pominięte, część się z nią w ogóle nie zgadza. Jeśli ktoś nie czytał książki, to film wyda mu się nawet niezły, niestety dla tych, którzy czytali wszystkie części, ten film bedzie poniżej przeciętnej. Przeczytaj książki skoro zainteresował Cie film, tam dopiero jest zagmatwane ;-) Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 3
Werkar

Nie czytałam książek, a film uważam za słaby. "Kwiaty na poddaszu" mi się podobały - gra aktorska była co prawda słaba, za to historia szokująca, tu zabrakło absolutnie wszystkiego, relacje między postaciami i rys psychologiczny były potwornie płytkie. No ale Twój komentarz wyjaśnia chociaż jedną rzecz - nie mogłam zrozumieć jakim cudem z tak silnej dziewczyny jak Cathy wyrosła taka... powiedzmy że mimoza, żeby nie nazwać rzeczy dosadniej.

Fireghost

Zapomnialam dopisać, że wersja kwiatów na poddaszu z 1987 jest naprawde dobra, trzyma klimat, napięcie, a muzyka pasuje idealnie, choć zakończenie jest inne. Pozdrawiam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones