PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=709594}

Płatki na wietrze

Petals on the Wind
6,0 4 656
ocen
6,0 10 1 4656
Płatki na wietrze
powrót do forum filmu Płatki na wietrze

Bardzo mi się podobała kontynuacja choć sama nie wiem czemu mi się z trudem oglądało ten film.Może chodziło o to ,że mieli aż tak dużo problemów.A co do pytania to chciałam wiedzieć kogo jest 3 dziecko no bo jedno jest tego tancerza drugie męża jej matki a to 3 jest jej brata?

Violetta_Stosel

Wygląda na to że tak. Dość pokręcony ten film. Nie do końca zrozumiałem o co chodziło z tym Christopherem. Jeśli dobrze zrozumiałem - pomimo że Kathy była jego siostrą, on chciał się z nią związać, ale ona wybrała tego tancerza Barta.

ocenił(a) film na 9
Tomik_4

Ale na końcu założyła rodzinę za swoim bratem.

Violetta_Stosel

Czyli wszystko się zgadza. Z kazirodztwa. Dzięki:)

ocenił(a) film na 9
Violetta_Stosel

kontynuacja ? to znaczy, ze ten film to kolejna czesc , sa poprzednie ?
podobal mi sie, dzis obejrzalam.

ocenił(a) film na 9
iiizusiekkk

Tak poprzednia częsć nazywa się Kwiaty na poddaszu i to jest kontynuacja nowszej wersji. Ta pierwsza w ogóle nie nawiązuje do książki.

Violetta_Stosel

Jak nie nawiązuje, jak nawiązuje!? W filmie z 1987 roku wycięto kilka wątków i zmieniono zakończenie, ale pomysł wyjściowy jest żywcem wyjęty z książki i jest identyczny jak w nowej wersji.

ocenił(a) film na 9
Mercyful85

Książkę czytałam już dawno ale na pewno nowsza wersja bardziej nawiązuje do książki.Oczywiście mi też podobała się stara wersja.

Violetta_Stosel

Ok. Obie nawiązują do książki, z tym, że nowsza jest jej wierniejsza :)

ocenił(a) film na 5
Violetta_Stosel

Polecam przeczytanie książek - są od jakiegoś czasu na topie, a części jest sporo. Nie można się uwolnić od tej historii. Niestety, filmy nie są wierne książkom, szkoda, bo historia była ciekawsza. Ta adaptacja mnie nie przekonuje do końca.
PS Dla ciekawskich - przetłumaczone zostały już dwa tomy kolejnej sagi Virginii C. Adrews. Polecam!

ocenił(a) film na 4
agnieszka1234

Dokładnie, książki są rewelacyjnie. Filmy nawet nie są w połowie tak dobre jak te powieści. Tylko trzeba je przeczytać ze zrozumieniem przede wszystkim. Także polecam.

użytkownik usunięty
Lastly

Oj nie. Film bardziej strawny niż książka. Papierowa wersja "Płatków na wietrze" to jeden z najnudniejszych gniotów, jakie udało mi się zmęczyć.
UWAGA, SPOILERY!!! W filmie Cathy jest pokazana jako dojrzała kobieta, a nie nieuświadomiona idiotka, która nie wie, co to jest miesiączka. I nie jest tak bezwstydna jak w książce, gdzie zalicza wszystko, co nosi spodnie i na drzewo nie ucieka, nie przepuszcza nawet przybranemu ojcu, doktorowi Paulowi, a pewne rzeczy robi wręcz na oczach innych, jak samica w rui... W filmie zrobiono z niej niemal normalną kobietę. Ponadto usunięto niepotrzebne dłużyzny i smęcenia, akcja rozwija się w miarę szybko. KONIEC SPOILERA. O ile książka zasługuje na ok. 2, o tyle film nawet na 5 punktów...

ocenił(a) film na 8

Kwiaty na poddaszu
Płatki na wietrze
A jeśli ciernie
Kto wiatr sieje...
Ogród cieni

wszystkie części sagi

ocenił(a) film na 10
strzalalala

ksiazek nie czytalam ale filmami jestem zachwycona :) czy mozecie polecisz cos podobnego jesli jest? na podstawie jakiejs seri ksiazek i rowniez tak ciekawe :)

Książkę czytałam i niezgodze się z tym co piszesz. Właśnie to jak została przedstawiona w wersji papierowej dodaje "smaczku" a tu wszystko chcieli ukazać przez co jest jeden wielki haos lecą tak wątkami ze głową boli. A wracając do Cathy w książce jest bardzo inteligenta i diabelnie przebiegla

ocenił(a) film na 6
Violetta_Stosel

Trzecie to dziewczynka, którą się zaopiekowali gdy koleżanka Cathy umarła. Tak było w książce :)

ocenił(a) film na 9
pamusia14

Dzieki

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones