PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=622318}
5,6 103 063
oceny
5,6 10 1 103063
4,8 26
ocen krytyków
Noe: Wybrany przez Boga
powrót do forum filmu Noe: Wybrany przez Boga

Kazus tego filmu pokazuje jedynie poziom intelektualny ateistów i stan w jakim musi znaleźć się psychika człowiecza, by mogła przyjąć zabobon ateizmu. Film jest raczej pastiszem na filmy obrazujące wydarzenia z Pisma Świętego, aniżeli miałby jakoś człowieka do wiary zbliżać lub ją uwiarygadniać. Niemniej ateiści reagują na ten film, jakby czuli się zagrożeni religią, co, jak już nadmieniłem, pokazuje jedynie sedno ich ciemnoty.

Sam film opowiada o rodzinie zoofilo-ekologów, której głowa - Pan Russel Crow - miała sen, że jest pod wodą i na podstawie tego obrazu Pan ów stwierdził, iż Stwórca gniewa się na resztę świata za jedzenie mięska, dlatego zabije wszystkich poza tą niewielką zgrają ekoterrorystów.
Udaje się zatem do Gandalfa(nazwanego dla żartu Matuzalemem), który umie robić czary-mary, a kiedyś miał miecz z Gwiezdnych Wojen, ale zgubił. Ba, nie jest w stanie znaleźć sobie nawet kilku jagód.
Później sporo się dzieje(choć niekoniecznie z sensem, ale jest trochę akcji), a pod koniec, już w arce Pan Russel dochodzi do wniosku, że ludzie nie dorastają do gir krowom i świniom, więc po bezpiecznym eskortowaniu zwierzątek na ląd postanawia zbiorową, acz niejednoczesną eutanazję. Jest gotów zabić niewinne noworodki, "bo tak", ale nagle zmienia zdanie, bo w brzuszku poczuł cieplutko, więc dzieciakom pobłogosławił. Cała rodzina przebaczyła mu próbę mordu automatycznie. Żyli długo i ekogejowsko.

Dla "smaczku" dodam Państwu, iż zastosowano obrzydliwe zabiegi marketingowe - w zwiastunie np. wycięto kamienne golemy, wk tórych ukryte były złote aniołki, żeby ludzie traktujący historię starotestamentową poważnie również wybrali się na film. Chociażby w momencie, gdy Pan Russel(bo Noe to to nie był, chyba że jakiś żyd z hollywood) rzecze, iż nie jest sam, w zwiastunie scena nagle się urywa i odbiorca rozumie przez to, iż Noe(a tak naprawdę oszust - Pan Russel) czuje opiekę Bożą. Jednak w filmie w tym momencie składają się błyskawicznie transformerso-potworki i jasne jest, iż Panu Russelowi chodziło o nie. Aronofsky jest jednak zerem, udał mu się tylko "Zapaśnik" przez przypadek, bo akurat Pan Rurek był podobnym menelem, co postać przezeń grana.

Pozdrawiam bardzo serdecznie.

rafusss

Panu polecam z kolei ZBLIŻYĆ się do Pisma Św. i do Kościoła. Zdanie to ani nie potwierdza ani nie zaprzecza, może znaczyć wiele albo prawie nic. Szczerze mówiąc krępuje mnie wymiana zdań na takie intymne tematy. Także proszę iść się umyć z grzechu nieczystości, bo nie popłynie Pan ze mną tą arką. Pozdrawiam serdecznie.

agatkaa2

Szanowny Pan rafuSS jawi się jako wybitny przykład heretyckiego wpływu działalności Ozjasza Goldberga na swoich wyznawców. Pozdrawiam serdecznie.

szambelan

A Szanowny Pan nadal chodzi goły ;) i kusi... do nieczystych myśli :) np. biedny użytkownik skalpel ma się coraz gorzej...

agatkaa2

Jak sam przyznał Szanowny Pan Skalpel, też dał się nabrać. Ale jeśli ktoś zmaga się ze swoją sodomią, to kim ja jestem, by go oceniać? Pozdrawiam serdecznie.

szambelan

Nie wiem kim Szanowny Pan jest, może polonistą, bo umie Pan ustawiać ładnie wyrazy i przecinki? I ja się nie dałam nabrać przecież wiedziałam, że to nie Pan w awatarze ;)

agatkaa2

Staram się nie publikować swojego wizerunku na forach publicznych z obawy o natręctwo wirtualnych sodomitów pokroju Szanownego Pana Silverusina oraz jego przyjaciela, Pana Jukatosa, proszę Przeszanownej Pani. Pozdrawiam przeserdecznie.

szambelan

Szanowny Pan dzielnie odpiera wszelkie ataki tym forum, szczerze Pana podziwiam za to. W ten sposób niedługo będzie Pan miał miał 1000 odpowiedzi na swoim temacie. Tamtych użytkowników to ja nie znam Proszę Pana i ogólnie mało wiem o sodomitach. Pozdrawiam serdecznie.

agatkaa2

Powinna Szanowna Pani w takim razie Pana Ozjasza Goldberga wypytać. Poszczycić się może wiedzą tak szeroką, iż nawet dostaje znacznego przypływu śliny na słuch o "gayu". Pozdrawiam serdecznie.

szambelan

Wiekowym kulturystą weganinem z długą, siwą brodą i gołą klatą. Powinien Pan założyć koszulkę, ogarnąć łazienkę i przeprosić Agatkęę za nazwanie jej niekatoliczką.

Gdzie się Pan tyle czasu podziewał? Wczasy czy mama odcięła Panu internet?

Suguri

Szanowna Pani Agatkaa wdzięczna winna być za katolickie pouczenie skromnego wyznawcy. Myślę, iż każdy katolik uczyniłby to samo na moim miejscu.

Szanowna Pani wybaczy, ale nie wszyscy użytkownicy FilmWebu są odeń uzależnieni i to w stadium wymuszającym ciągłą zmianę kont. Pozdrawiam Panią przeserdecznie.

szambelan

Taa, pouczenie, zjechał ją Szanowny Pan jak jakąś gówniarę, aż mnie się przykro zrobiło.

To był cios poniżej pasa, doskonale Szanowny Pan wie, że siedziałabym chętnie na jednym koncie, ale z przyczyn ode mnie niezależnych nie mogę.

Suguri

Każda Dama ma co najwyżej osiemnaście lat, proszę Szanownej Pani. Pani Agatki również dotyczy ta zasada. Pani Agatka powinna przeprosić Kościół za wychwalanie świętokradztwa starego masońskiego syjonisty, nie sądzi Pani?

No tak, te jednorazówki. Szybko się psują.
Pozdrawiam serdecznie.

szambelan

Nie pisałam o maszynkach do golenia, proszę Szanownego Pana.

szambelan

Pięknie Szanowny Pan fantazjuje, ale może osobiście mi Pan powie co mu leży na sercu znowu z mojego powodu, a nie plotkuje. Nie mam już 18 lat Łaskawy Panie, tylko jest Pana cnota w niebezpieczeństwie dwukrotnie większym niż gdybym miała te 18 :) To znaczy byłaby...Jakie to szczęście, że jestem pobożną niewiastą i nic Panu nie grozi. Pozdrawiam bardzo serdecznie.

agatkaa2

Szanowna Pani jest tak pobożna , iż głosuje na heretycką partię, popiera świętokradztwo oraz starego masona z muchą. Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) film na 8
agatkaa2

Wole zbliżyć się do Boga aniżeli do organizacji kościelnej. Zostało to właśnie tak przetłumaczone, nie inaczej i wg mnie to zdanie jest jasne. Na mojej arce jest miejsce zarówno dla Muzułmanina jak i Żyda, jeżeli to Pani nie pasuję proszę wysiąść i iść w stronę palących miast i srebrnego miecza.

rafusss

Byle by się Pan do mnie nie zbliżał, bo już tracę do Pana cierpliwość. A po drugie to nie ma Pan żadnej arki nie wierze Panu - tylko się Pan przechwala.

rafusss

Jest Pan heretykiem niemającym nic wspólnego z Panem Bogiem. Natomiast wyznaje Pan obsmarkany wąs Ozjasza Goldberga. Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) film na 5
Tautana

Tak, też dałem się nabrać na jego trollowanie :)

ocenił(a) film na 5
agatkaa2

Hehe, głodnemu chleb na myśli. Troszkę się zawiodłaś Agatko na Szambelanie, myślałaś, że to przyjaciel, a to zwykły troll, który cię wykorzystał haha.

skalp_el

Szanowny Pan trochę zbyt nachalnie wmusza stosunek do własnej rodzicielki wobec użytkowników prestiżowego portalu, jakim jest niewątpliwie FilmWeb. Pozdrawiam serdecznie.

skalp_el

znowu ci się pogorszyło skalpel :(..... może zacznij pisać o pogodzie...

szambelan

Jakoś mi się skojarzyło :
1. Z ang. kato like - ktoś kto lubi kata lub katów
2. Jestem katolikiem 1/10 - że to bardzo źle być katolikiem

filozof71

Bardzo źle dla synów węża, proszę Pana. Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) film na 2
szambelan

Ta recenzja w pełni opisuje film i to bez żadnej przesady. Jak ktoś chce marnować dwie godziny życia to nich sobie to obejrzy i utwierdzi się, że jest to jakiś denny film fantazy.

Ten film ma wspólne z biblijnym potopem to, że rzeczywiście jakiś potop jest i jakiś facet ma na imię Noe i ma synów. Reszta to jest wymysł fantazji scenarzysty i reżysera - co okazało się dnem.
W Biblii opis Potopu ma charakter dziennika pokładowego, gdzie wszystko jest szczegółowo opisane - również kiedy i jakie ptaki zostały wypuszczone.

Swoją drogą zastanawiałem się jak zostaną przedstawieni giganci (potomkowie upadłych aniołów, którzy współżyli z ludzkimi kobietami) i golemy po prostu mnie rozśmieszyły i cały wątek związany z nimi.

Ateiści rzeczywiście powinni oburzyć się na ten film, bo jeżeli mają naukowe podejście to znaczy, że najpierw poznają jakiś temat, a później krytykują. A tu pola do krytyki jest dużo. Biblię można potraktować jako książkę historyczną, a z pewnością jako historyczne źródło - dlatego spodziewałem się czegoś bardziej realnego, zbliżonego z opisami Biblijnymi.

szatanoslaw

Stary po co mieszać w to ateistów? Ktoś po prostu zrobił film dla kasy a już ŚP Tomasz Beksiński zauważył, że w Hollywood nie mają pomysłów, więc się kręci po raz kolejny Sherlocka Holemsa, po raz kolejny Frankensteina, po raz kolejny Draculę, a tutaj ukradziono tytuł z Biblii.

użytkownik usunięty
filozof71

@szambelan; Nie wszyscy Katolicy są źli. Pomysł na film może prosty ale dla niektórych film jest na prawdę dobry. Cała historia z Noe nie musi być prawdziwa, w końcu to legenda a nie fakt historyczny. Jeśli ktoś lubi takie filmy i jest katolikiem to dlaczego go obrażasz? Spójrz na swoje wystawione oceny za poszczególne filmy. Tragedia. Oceny wystawione specjalnie za niskie. To, że ty jesteś ateistą nie znaczy, że możesz obrażać katolików. Jesteś nietolerancyjny i zwykłym człowiekiem jak inni, tacy jak ja oraz reszta społeczeństwa. Zajmij się swoim życiem a nie tworzeniem bezsensownych wątków na forum. Ten temat zostanie zamknięty. Jestem pewien, że założysz kolejny, niekoniecznie na temat tego filmu. Jeśli masz problemy z wiarą to to forum nie jest miejscem na, którym możesz się wyleczyć.

Nie wiem komu odpowiadasz. Jak pouczasz innych, sam pilnuj porządku.

ocenił(a) film na 3
szambelan

jedno pytanie, nie koniecznie do filmu, ale ogolnie, po co Noe budowal arke skoro i tak pozniej myslal ze jego zadaniem jako wyznaczonego to dopilnowac zeby wszyscy ludzie zgineli,? nie lepiej bylo poprostu stac i czekac az potop zaleje niz sie trudzic zeby pozniej i tak na to samo wyjsc?

Mr_Krytyk

Ponieważ Pan Crowoe chciał mieć jeszcze przyjemność z zabijania noworodków, by stać się ekologiem i lewicowcem w pełnej krasie. Pozdrawiam serdecznie.

szambelan

a ja miałem wrażenie, że Ci wybrańcy Boga byli po prostu chorzy psychicznie, którzy po prostu mieli zwidy, omamy itp, ze widzą i słyszą Boga

ocenił(a) film na 1
szambelan

Rezyser zle zrobia filmie ............

ocenił(a) film na 6
szambelan

Olaboga! Ktoś powiedział coś innego niż jest w Biblii!
No jak oni mogli- przecież Noe (człowiek, który reprodukował się ze swoją rodziną i TYLKO z nią, co zaludniło całą Ziemię, o czym nie ma ANI słowa w żadnym innych źródle) został ukazany inaczej niż w księdze o facecie co chodził po wodzie, o facecie co rozstępował morze!

szambelan

no tak bo pismo swiete to ksiazka autentyczna poparta wieloma faktami :)........podobno bilibie trzeba luzno interpretowac, wieć Arronofsky wlasnie nakrecil swoją interpretację.
Tobie jest zal ateistow, a mnie jest zal ludzi wierzących w zabobony.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
elizabethwesolowska

Czyli siebie samej, proszę Szanownej Pani. Pozdrawiam serdecznie.

szambelan

Poza tym, że jesteś katolikiem dodałbym, że jesteś taboretem... Dziwny gościu, typ golasa w prochowcu pod podstawówką.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Jabati

Znakomicie się Szanowny Pan przedstawił przed miliardami internautów nam tutaj. Pozdrawiam serdecznie.

szambelan

Pana wypowiedz swiadczy tylko o tym, ze nie posiada Pan szerszej wiedzy odnosnie religii Chrzescijanskiej.
Radze poszukac informacji o Ogu, poczytac Ksiege Enocha i o upadlych aniolach zwanych Czuwajacymi, to na poczatek.
A z ciekawostek, moze to bedzie impulsem dla Pana by zglebic wiedze odnosnie wlasnej religii, niepokalane poczecie Maryji oznacza, ze to Maryja zostala poczeto w sposob niepokalany a nie Jezus (malo Katolikow o tym wie ;)

oxnvnuho

Chodzilo mi o Ksiege Henocha oczywiscie, moj blad.

ocenił(a) film na 4
oxnvnuho

On nie posiada żadnej wiedzy, gdyż jest katolikiem.

użytkownik usunięty
jukatos

To, że ktoś jest Katolikiem nie znaczy, że można go obrażać, to samo dotyczy Ateistów. Każdy ma swoje poglądy i ma do tego prawo dzięki "demokracji". Jeżeli ktoś jest wierzący i ocenił film na 7 lub 8 to jego sprawa. Zresztą przez takie zamieszania często oceny filmów są zaniżane lub zawyżane, szczególnie jeśli ktoś dał ocenę 1 /10, która jest niedopuszczalna.

ocenił(a) film na 4

Katolicy wierzący szamanom w sukienkach w ich bajania sami się obrażają.

ocenił(a) film na 8
jukatos

Po 1. trzeba opodatkować tzw. tace w kościele.
Po 2. nie ma nic gorszego niż pseudo-katolik.

użytkownik usunięty
niewarto

Jaki jest problem Ateistów, że Katolik sobie wierzy w swoją wiarę? Będzie całe życie mu udowadniał, że jego religia jest fałszywa? Ateista powinien zająć się sobą, nie Katolikami. Ludzie powinni być wdzięczni za możliwość bycia Ateistą bo np w krajach Islamu nie ma takiego czegoś jak niewierzący, ale jak się tam jakiś znajdzie to go ukamieniują. Dostrzegasz różnicę?

ocenił(a) film na 8

Nie, bo np. Islam podporządkowuje sobie kobiety, które nie mają nic do powiedzenia a mężczyźni zabijają w imię Allaha.
Religia to najgorsza choroba człowieka.
Bo wszystko co złe to diabeł, a co dobre to bóg.
Zakłamani jesteście.

użytkownik usunięty
niewarto

Ok, załóżmy, że żadna religia nie jest prawdziwa, tylko po co cały czas obrażasz ludzi, tylko dlatego, że wierzą w swoją religię? To jest ich sprawa i niech sobie żyją w swoim jak by to ująć "wyimaginowanym świecie". Niech robią co chcą. Świata nie zmienisz ani jego tajemnic.

ocenił(a) film na 8

Osłuchałeś się kazań i teraz masz syndrom Mesjasza. Dla mnie ludzie są obojętni, nie obrażam ich. Teoria rewolucji - przetrwają silniejsi. Instynkt. Matka Natura.

użytkownik usunięty
niewarto

Ktoś musi być słabszy, na tym świat polega. Jedynie możemy mieć pretensje do Boga, że stworzył taki świat, nic więcej.
Ja nie jestem wierzący a potrafię nie obrażać ani wierzących ani niewierzących. Tym właśnie może się pochwalić normalna osoba, która ma swoje poglądy a przy tym nie obraża innych wierzących bądź ateistów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones