PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30864}

Najlepsi z najlepszych

Best of the Best
7,3 10 950
ocen
7,3 10 1 10950
5,7 3
oceny krytyków
Najlepsi z najlepszych
powrót do forum filmu Najlepsi z najlepszych

true story  

ocenił(a) film na 10

Piękny film :)
Mimo iż nie jest on na faktach jest on związany z równie piękną historią.
Mianowicie w roku 1988 na olimpiadzie w Seulu odbył się pokazowy turniej taekwondo(narodowy sport w Korei) w którym był podział na 8 kategorii wagowych. Oczywiście wszystkie z nich zdominowali Koreańczycy zdobywając 7 złotych medali i jeden srebrny. Jedyny złoty medal wywalczył w kategorii +83 Amerykanin Jimmy Kim, chłopak koreańskiego pochodzenia którego ojciec był trenerem Taekwondo w Korei. Co ciekawe w 7 z 8 kategorii występowali zawodnicy USA i każdy z nich za wyjątkiem Kima odpadał z reprezentantem Korei który w dalszej fazie wygrywał swój turniej. Myślę że motyw z filmu w którym Dae Han fauluje bez reakcji sędziego oraz moment w którym Koreańczycy oddają medale może być wyrażeniem pewnej opinii na temat sędziowania walk pomiędzy zawodnikami Korei i USA. A sam film jest upamiętnieniem tego turnieju oraz wspaniałego zwycięstwa Kima.
Ten turniej po prostu musiał być tak zajebisty jak zajebisty jest ten film :)
Tyle w temacie : http://en.wikipedia.org/wiki/Taekwondo_at_the_1988_Summer_Olympics

ocenił(a) film na 10
Stoxx50

up!

ocenił(a) film na 8
Stoxx50

Podbijam i zgadzam się w 100%. Podsumuje http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=LIPypO_X4wY#at=244

Stoxx50

Na dokładkę przeciwnikiem Jimmy'ego Kima w finale tego turnieju był koreański zawodnik o nazwisku... Kim:) Bardzo ciekawa sprawa, która w interesujący sposób może rozwijać genezę tego wspaniałego filmu.

ocenił(a) film na 9
Maciekw7_2

To film jest wspaniały, najlepsi według mnie z serii The Best of the Best:), jedynka góruję,
najbardziej podobały mi się walki już na turnieju USA i Korei, a także wzruszający moment,
medali i przekazania ich dla amerykanów przez Koreańczyków, ponadto wspaniała walka De Haena z Tommym Lee.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones