PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=850915}

My dwie

Deux
7,2 1 579
ocen
7,2 10 1 1579
6,9 7
ocen krytyków
My dwie
powrót do forum filmu My dwie

Chyba nie polubiłam Madeleine. Za jej tchórzostwo i danie dzieciom prawa do decydowania, co miało wartość w jej życiu, a co nie. Też rozumiem ten strach - obawa przed oceną, utratą aprobaty społecznej, być może przed tym, że dzieci zerwą z nią kontakt. Ale ze skrawków retrospekcji można wywnioskować, że zawsze była bierną osobą - godzącą się bezwolnie na to, co przynosił jej los. Żyła z mężem, który się nad nią znęcał i nic nie zrobiła, żeby się wyzwolić z tego toksycznego związku. Pewnie dla tak zwanego dobra dzieci.
To wstrząsający obraz, który pokazuje, że możesz być z człowiekiem przez 20 lat, ale gdy stajesz w obliczu formalizmów (szpitale, mieszkanie) nie masz do niczego prawa, nawet do dalszych kontaktów. Film cudownie zagrany. Miłość w spojrzeniach, gestach. Nie trzeba słów.

Agatonik

Szkoda jednak, że z męża zrobili psychopatę, bo to bardzo schematyczne. Ciekawiej by wyglądało, gdyby mąż był ideałem. Coś nowego by to było w tym temacie.

ocenił(a) film na 8
ricariy

Mnie przeraziło w tym to, co powiedziała ta córka - że mąż matki, jej ojciec nie był dla niej dobry, a mimo to z jej strony to była taka miłość, że przy nim trwała. Ciężko mi to zrozumieć z perspektywy np. dziecka (mój dom był dobry, moi rodzice się kochają i gdyby okazało się po latach inaczej, to byłabym w głębokim szoku - raczej jesteśmy ze sobą blisko). Z tej perspektywy jestem w stanie zrozumieć, dlaczego nie powiedziała dzieciom.

ocenił(a) film na 8
ricariy

Jakoś to nie przeszkadzało dorosłym dzieciom tak surowo i bezwzględnie potraktować starą, oddaną im matkę.

ocenił(a) film na 9
Agatonik

Nic dodać, nic ująć. Wspaniałe kino

ocenił(a) film na 7
Agatonik

Jak widać miała przeczucie nie mówiąc dzieciom, gdzieś w głębi czuła jak zareagują, że będzie to dla nich szok i niedowierzanie. Ale żeby od razu: "nie polubiłam" ... Ludzie są różni jedni bardziej odważni i zdeterminowani, a inni chowają się za konwenansami i utartymi schematami marnując się sobie życie.

ocenił(a) film na 9
Ewiatko

Oczywiście, masz rację. Na jednym z pierwszych wykładów, mój ulubiony profesor powiedział, że w psychologii jest jedyne prawo psychologii, które sprawdza się w 100%: różni ludzie w różnych sytuacjach zachowują się różnie. Może "nie polubiłam" to faktycznie nie najbardziej trafne oddanie moich odczuć. Wzbudziła moją złość.

ocenił(a) film na 10
Agatonik

Mało o niej wiemy, ale wiemy, że była ofiarą przemocy, co chyba dość spójnie się wiąże z jej nieumiejętnością przeciwstawienia się dzieciom, prawda?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones