PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=859145}
5,8 1 449
ocen
5,8 10 1 1449
Morze Północne w ogniu
powrót do forum filmu Morze Północne w ogniu

Niezły

ocenił(a) film na 6

Już „Bølgen” przed laty pokazał, że Norwegowie próbują w filmy katastroficzne, ale niezbyt im wychodzi. Tu apokaliptyczna wizja jest bardziej spektakularna, lecz najbardziej podoba mi się to, że ten obraz nie idzie w efekty specjalne, a mimo wszystko mocno przyciąga uwagę. Jest porażająca każdego Norwega wizja zemsty natury, która niejako wyładowuje się na samej sobie, jednak jest też bardzo zręcznie połączony zestaw wszystkich elementów pasujących do takiego kina: osobiste perypetie bohaterów, którzy nie odpuszczają, ktoś stający się heroiczną ofiarą, wstrząsające sceny bez epatowania brutalnością i cały zestaw absurdów do śledzenia. Mój ulubiony? Jak bohaterka kluczem odkręca potężne śruby - jakby otwierała puszkę kukurydzy. Jest tego więcej, dużo więcej. Plus na końcu musi być dydaktyczna mowa, żebyśmy przypadkiem nie zrozumieli inaczej, niż jest pokazane. Widzę postęp norweskiego kina w tym gatunku, więc dla mnie niezły.

ocenił(a) film na 8
JaCze

Bølgen był jak dla mnie bardzo dobry, tym bardziej, że taka katastrofa może się wydarzyć - w takich rozmiarach -ale Morze Północne to bardzo dobry obraz kina katastroficznego, gdzie akcja jest gładko prowadzona bez nadmiernej ilości scen "na ostatnią chwile". Można doliczyć się 2-3 takich scen. Gładko prowadzony i na bieżąco "tłumaczony", a fakty to już drugo planowy gracz :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones