PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1237}
7,6 166 765
ocen
7,6 10 1 166765
7,4 26
ocen krytyków
Misery
powrót do forum filmu Misery

Dawno nie widziałem tak złego przeniesienia historii na srebrny ekran. Reżyser pominął wszystkie niuanse, które w książce nadawały ton fabuły i trzymały w napięciu, aż do ostatniej strony. Reżyser zdaje się w ogóle jej nie przeczytał. Rozumiem, że czas filmu ma ograniczone ramy, ale można było to zrobić sto razy lepiej! W ogóle liczba absurdów wymyślonych przez reżysera, to istna kaskada groteski. Niespójność czasowa, wyimaginowana kolacja, której książce nie było. I ten cały pomysł, żeby dosypać leki do kieliszka z winem, gdzie było dokładnie napisane, że Sheldon przeanalizował to i doskonale wiedział, że doświadczona pielęgniarka od razu się pozna o co chodzi. Szeryf zaś, to istna tragikomedia. Strażnik Teksasu... skąd on się urwał? (oczywiście w historii go nie było) I ta śmieszna scena, gdy bierze z dupy wyjęty cytat, idzie do biblioteki i jakimś cudem natrafia na ten sam tekst w kronikalnej gazecie. Tyle wyciętych scen, tak zmarnowany potencjał. Wielka szkoda. Rozumiem, że były to lata '90, ale bez przesady.
Jedyny plus, to bardzo dobra gra Kathy Bates i tylko za to jest tutaj dodatkowa gwiazdka.

Vindemi

Zgadzam się z tym,że film zacznie odbiega od książki Kinga, ale nie uważam tego za aż taki ciężki grzech. Książka była przeze mnie przeczytana kilka lat po obejrzeniu filmu niestety.
Co do Strażnika Teksasu-słowa Annie wziął z gazety w której było jej zdjęcie z rozprawy sądowej. Dodał dwa plus dwa jak prześledził,że ostatnio kupowała blok papieru czy tam bryzę oraz zamawiała jego książki w miejskim sklepiku, ale przecież to wiesz,bo oglądałeś ekranizacje.
Ja uważam ten film za jeden z lepszych, mam do niego sentyment i mogę z czystym sercem wklepać mu 10/10 jako jeden z nielicznych.

Vindemi

Najgorsza ekranizacja powiadasz? Zobacz sobie Carrie z 2013 roku.

jacob_filmweb

"Carrie" da się znieść, w porównaniu do tragicznego "Uciekiniera" ze Schwarzeneggerem...

ocenił(a) film na 9
jacob_filmweb

W pełni zgadzam się co do Carrie .Z przedmówcami również ze względu na kreacje aktorskie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones