PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=857109}
3,8 4 362
oceny
3,8 10 1 4362
2,3 3
oceny krytyków
Mój dług
powrót do forum filmu Mój dług

Szkoda kasy na przebrzmiałą historię sprzed lat, zwłaszcza, że bohater od dawna jest na wolności. A jest przecież mnóstwo aktualnych, 100 razy ciekawszych tematów jak choćby sprawa Arka Kraski czy zaginięcie Iwony Wieczorek, które powinno się sfilmować i które wielu ludzi z chęcią by obejrzało. Poza tym główny wątek tej sprawy doskonale pokazał K. Krauze w kultowym "Długu", dlatego ten film to dla mnie nieporozumienie

krawatowiec

O Krasce to by się rzeczywiście przydał film....

ocenił(a) film na 4
Shadow_dawnego_gggggg

Hej! Naprawdę jak czytałem i oglądałem o tej historii to to jest gotowa historia na dobre kino. Zobacz, ile tam było absurdów, niedociągnięć, ile facet najlepszych lat życia stracił... drugi Komenda

krawatowiec

Oj ,nie zgadzam się do końca. Z całym szacunkiem do osób i całej sprawy p.Iwony Wieczorek, ale póki co to nadaje się na dobry dokument , a nie tego rodzaju film. Takich rzeczy tez na naszym poletku brakuje, choćby miały przypominać produkcję netflixowe typu sprawa Ramireza itp. . Kraska już bardziej, faktycznie ciekawa sprawa. No cóż, mamy kilka naprawdę gotowych scenariuszy jeśli chodzi o sprawy mafijne,morderstwa i przekręty w tym kraju. Jest kilka spraw, które gdyby były dobrze zrobione, to film byłyby sztosem, mimo, że dotyczą okrutnych rzeczy, ale to jak postępowali sprawcy , jakie mieli motywy, jak rozegrali całość i jaki mają rys psychologiczny sprawia,że nie dość, że są ewenementem na skalę światową to byłyby bardzo wciągającą historią. Być może pisze o tym trochę z perspektywy kogoś, kto lubi takie historie i kto ma możliwość słuchania podcastów na te tematy.

Kurcze, mimo wszystko uważam, że takie filmy są potrzebne, czy w kinie, czy w formie dokumentu. Zdecydowanie, nawet jeśli są "marne" to bardziej do mnie przemawiają, niż efekciarstwo i miałkość np. Vegi

Co do filmu-jeszcze nie widziałam, ale chętnie obejrzę.

ocenił(a) film na 6
krawatowiec

No nie do końca drugi Komenda. Ten jednak zabił.

ocenił(a) film na 4
kodipar_78

Tak tak, tylko to już dawno wszystko wyjaśnione

Shadow_dawnego_gggggg

@Shadow_dawnego_gggggg Zgadzam się!

Oj, jest kilka takich spraw jeszcze.. .

ocenił(a) film na 4
ErkaWombi

Tak tak, oczywiście, tylko wiesz, wymieniłem pierwsze, które mi na myśl przyszły. Ostatnio się dowiedziałem, że jakiś koleś siedzi, prokuratura odmówiła kolejnego śledztwa, a gość, który go skazywał teraz stwierdził, ze w obliczu nowych dowodów by go uniewinnił... tylko nazwiska zapomniałem

ocenił(a) film na 7
krawatowiec

A ja mam cicha nadzieje ze nie jesteś hipokryta i jedziesz po tym filmie będąc po seansie kinowym.Najbardziej wku.rwia mnie wiara co filmu nie widzieli a opinie wydają po minutowym zwiastunie.Liczę na to ze pisząc teksty o odgrzewanym kotlecie ten film widziałeś. Wysoce krzywdzące dla twórców filmu i aktorów jest wydawanie opini i oceń nie będąc w kinie.

ocenił(a) film na 4
punisher822_filmweb

Zan zaczniesz obrażać ludzi to:
a - po pierwsze sprawdź w słowniku znaczenie słowa "hipokryzja"
a potem napisz mi, w którym momencie ja spełniam te kryteria wielki znafco
b - czy ja oceniłem ten film??? Wskaż mi moją ocenę w takim razie. Ja tylko napisałem, że dla mnie takie filmy są niepotrzebne - czy mam do tego prawo? Wskaż mi paragraf, który zabrania mi napisać swoje zdanie. Sprawa jest przebrzmiała, i ja wolałbym zobaczyć film o tym co bulwersuje mnie TERAZ. I tyle w temacie

ocenił(a) film na 7
krawatowiec

Widzę ze twój komentarz był pisany miesiąc temu wiec jednak jesteś hipokryta co ocenia film nie będąc w kinie.To kur.wa tak jakbym oceniał koncert SLUMS ATTACK nigdy nie będąc na koncercie i nie widząc ilu było widzów i jak grali.Na przyszłość proponuje nie oceniać czegoś czego się w kinie nie widziało i zrozum wreszcie ze to nie są popluczyny po świetnym DŁUGU tylko ta sama historia w 80% pokazująca życie Sikory w więzieniu. Jedyne co łączy ten film z DŁUGIEM to krótkie retrospekcje gdy Sikora z kumplem mieli spłacać stale rosnący dług u gangstera.Aktor grający gangstera jest po prostu do pi.zdy i daaaaaleko mu do postaci jaka stworzył 23 lata temu Chyra.

punisher822_filmweb

Jak dla mnie ten film wygląda na zlepek kilku filmów do kupy zebranych. Historia z Długu, momentami Symetria przeplatana Gitem. Ogólnie totalne dno

ocenił(a) film na 7
LeninMwo

Zgadzam się z tobą bo MÓJ DŁUG nie ma startu ani do SYMETRII ani do DŁUGU i smutne w tym wszystkim jest to ze mógł powstać genialny film na podstawie przeżyć Sikory.Kazdy inteligentny człowiek wie ze to życie pisze najlepsze scenariusze.Facet miał genialny scenariusz w głowie bo to wszystko widział i przeżył ale po prostu źle trafił w sensie ze złym scenarzystą sie dogadal i jest jak jest.Rezyser tez dał ciała robiąc tyle cięć w tym filmie bo historia życia Sikory od aresztowania po odsiadke zasługuje na historię jednym ciągiem bez debilnych retrospekcji.Polacy muszą się wreszcie nauczyć ze jeśli Tarantinowi dobrze wychodzą filmy z masą retrospekcji to im to tez się uda.Tarantino jest tylko jeden i nie ma co go naśladować bo nikomu się nie uda.Naprawde szkoda ze nie posłuchano lepiej Sikory bo napewno w głowie ma masę ciekawych rzeczy które widział i przeżył a których nie pokazano lub ucieto.

ocenił(a) film na 7
krawatowiec

Uważam, że to kawał dobrego kina. To jest kontynuacja Długu, więc historia ukazana w filmie Dług stanowi tak naprawdę tylko retrospekcję. Dobrze, że taki film powstał, bo pokazuję on walkę o swoją wolność Sikory. Czytałem książkę jego autorstwa i w dużej mierze w filmie jest podobnie. Co prawda ten film nie wstrząsnął mną jak dług z lat 90-tych,. ale to też już inna historia. Polecam.

tomasz1709

No i na tym właśnie polega różnica: jest robota - i robota...
Film Krauzego cały trzymał w napięciu (mimo, że historia była znana z mediów), tutaj tak naprawdę napięcie zaczyna się i kończy na scenach z jednej celi - tej pierwszej, do której trafił główny bohater.

ocenił(a) film na 7
krawatowiec

i to nie jest odgrzewany kotlet, tylko dalsza historia. Polecam przeczytać https://lubimyczytac.pl/ksiazka/63808/osadzony z pewną ilością retrospekcji żeby było wiadomo o co chodzi.,

krawatowiec

"...nie wiadomo po co"

Po to, żeby opowiedzieć historię z punktu, w którym "Dług" się kończy.
To nie grzech, z tym, że film rzeczywiście poziomem nie wytrzymuje porównania z "Długiem".
Zaczyna się od scenariusza - u Krauzego był starannie przygotowany, tutaj niestety chałtura. I to od razu ma wpływ na rezultat.

krawatowiec

Warto zobaczyć film? Dobrze zagrała Kaczmarczyk?

krawatowiec

Dużo akcji w filmie? Fajnie zagrała Bołądź?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones