PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=857109}
3,8 4 362
oceny
3,8 10 1 4362
2,3 3
oceny krytyków
Mój dług
powrót do forum filmu Mój dług

Od początku do końca żadnego zaskoczenia, zero emocji, wszystko takie oczywiste i to nie tylko dlatego, że znamy fakty. Koleżanka mnie wzięła na premierę, obejrzeliśmy to, ponudziliśmy się oglądając i tyle. Do poziomu genialnego "Długu" to są niedoścignione lata świetlne.

bez_napinki

A dla mnie to najbardziej brutalny, wstrząsający film w niektórych scenach od dawna. Od Furiozy. A p. Sak grał wspaniale. Zostałam jego fanką.

progresywnie

Powiem Ci, że mnie tam nic nie wstrząsnęło. No chyba, że nigdy nie interesowałaś się lub nie słyszałaś o realiach więziennego życia. Ja się zgadzam z założycielem tematu - wiadomo było co będzie, że inny świat, że będzie mu ciężko etc - a komu kto nie jest zawodowym bandytą jest lekko w kiciu? Widziałem już tyle filmów o tym jak ciężko jest w więzieniu że ten niczego nowego mi nie powiedział, a do tego taki koniec "nie do końca"... nie, sorry, mnie tam nic nie porwało

ocenił(a) film na 2
progresywnie

Ale co jest odkrywczego w brutalności w więzieniu? Zdziwiłbym się jakby jej nie było. Mnie akurat Saki średnio przekonał tak jak sam film. Ale to już każdy może mieć swoje zdanie

bez_napinki

Ależ ja nie napisałam, że cokolwiek odkrywczego, bo niestety nic. I to bynajmniej nie dla reżysera to niestety, a dla ludzkości.

bez_napinki

Dług nie był do końca autentyczny. W moim długu wszystko jest podane na talerzu przez samego Pana Sikorę.dla mnie rewelacyjne dzieło.

rafalkolodziejczykkalisz

ale to sobie dokument można obejrzeć. A piszemy o fabule. A co tu jest rewelacyjnego? Nie widziałeś innych filmów o więzieniach? To wszystko już było. "Dług" to wzbudzał niesamowite emocje, chciało się tego Gerarda zaj... gołymi rękami. A tu? E... nic specjalnego

koshargo

Widziałem wiele. W kilku sam wzięłam udział m.in. w Mój Dlug

rafalkolodziejczykkalisz

Więc nie dziwota, że uważasz go za "rewelacyjny", tylko tu się kończy obiektywizm.

ocenił(a) film na 2
rafalkolodziejczykkalisz

No ale to każdy skazany za poważne przestępstwo by taki film zrobił

bez_napinki

Tu się muszę zgodzić. Mam wrażenie, że najwięcej "zachwycają" się tym filmem ludzie, którzy nigdy wcześniej filmu o więzieniu nie widzieli i są "wstrząśnięcie" brutalnością. No a myśleli że więzienie to wczasy? Mnie ten film niczym nie zachwycił

ocenił(a) film na 2
koshargo

Mnie również. Zachwycenie się brutalnością w więzieniu...

bez_napinki

Jasne włącz sobie pamiętniki z wakacji

koshargo

Chodziło mi o to, w jaki sposób owa brutalność została przedstawiona, a nie jakiś zachwyt nią samą w sobie. Wiem aż za dobrze, że nie żyjemy w Edenie.

ocenił(a) film na 8
bez_napinki

Ja mam zupełnie inne odczucie. Film zrobił na mnie duże wrażenie od strony psychologicznej. Bardzo wciągnął mnie klimat, przemyślenia bohatera, wszystko było jak dla mnie bardzo prawdziwe i ludzkie bez zbędnych fajerwerków.

ocenił(a) film na 3
bez_napinki

To obejrzyj sobie "Gejsza" https://www.filmweb.pl/film/Gejsza-2015-757236. Z więziennych, fajnym jest "Git" https://www.filmweb.pl/film/Git-2015-749909

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones