PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10006150}

Ksero

Penyalin Cahaya
5,8 357
ocen
5,8 10 1 357
Ksero
powrót do forum filmu Ksero

Rozkręca się powoli, ale potem jednak wciąga. Przy okazji dowiadujemy się co nieco o indonezyjskim społeczeństwie.

Bemowiak

Dla mnie strasznie żałosną postacią był jej ojciec. Nie znoszę takich ludzi. Zero honoru i godności. Córkę traktował przedmiotowo, zupełnie się nią nie interesował. Jak jakiś niewolnik, którym chce sterować. To, co jej mówił, to nie były rozmowy ojca z córką, tylko narzucanie swojego zdania bez jakiegokolwiek wyjaśnienia. A w sytuacji, w której zgłosiła napaść seksualną, nawet nie mrugnął okiem, tylko bez wahania uwierzył jej oprawcy i kazał jej przeprosić. Taki ojciec to nie ojciec. Matka niewiele lepsza. Gdy ojciec wyrzucił córkę z domu, to nawet się nie zawahała. Dopiero pod koniec filmu wzięło ją na wyrzuty sumienia. Ciekawe, czy wiele rodzin tam jest tak patologicznych.

ocenił(a) film na 6
slawmm

Myślę, że ten film powstał po to, żeby szerzej pokazać typowe problemy dziewczyn z tamtych rejonów. Mają pod górkę przez cały czas. Jak się coś wydarzy, to nikt im nie wierzy, bo przecież liczy się tylko to, że rodzina zainwestowała w nią pieniądze, żeby ja wykształcić (a przecież mogli ją tylko za mąż wydać). Powinna więc być dozgonnie wdzięczna. Pewnie chodziło też o jeszcze inne sprawy, które w tamtej kulturze są normą, ale nie podejmuję się wymieniać :)

Bemowiak

Nie wiem, czy konkretnie chodziło o to, że nikt nie wierzy dziewczynom, ponieważ ofiarą padł również minimum jeden gość. To już prędzej bym powiedział, że więcej wolno temu, kto ma dużo kasy i/lub znajomości. To jest już któryś azjatycki film, w którym ojca przedstawiają jako jakiegoś tyrana bez serca i mózgu.

Bemowiak

Jak dla mnie nawet fajny tylko ta końcówka fatalna...

ocenił(a) film na 6
ppskaw

Rzeczywiście ktoś odleciał chyba z tą końcówką. Ale może to taki folklor ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones