PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1112}
7,5 71 656
ocen
7,5 10 1 71656
5,7 6
ocen krytyków
Kochaj albo rzuć
powrót do forum filmu Kochaj albo rzuć

z perspektywy czasu stał się najciekawszy odcinkiem trylogii. mam tu starcie tego co było w Stanach i jest po części teraz w Polsce, a było kiedyś w Polsce i ta przepaść jest znakomitym motywem dla całego filmu. najbardziej międzynarodowa część trylogii, może być prezentowana innym krajom i zostanie całkiem dobrze zrozumiana.

ocenił(a) film na 10
saziarno

Dokładnie tak, uważam, że to jest część ponadczasowa, pokazuje ten "plastik-frantastik" i ten badziew, niebezpieczeństwa itp. jakie przynosi ten wspaniały Zachód, dzisiaj wiemy, że ich odczucie było bardzo prawdziwe..... mamy to na co dzień.... oni mieli o tyle lepiej, że samolotem wrócili do bezpiecznej i swojskiej Polski ze zdrowym jedzeniem bez chemii, my - nie możemy....

ocenił(a) film na 8
gigi_26

odwrotnie. pokazuje to, że świat idzie do przodu, a Polska się mentalnie kręci w kółko od 50 lat przez rasistów, katolików, homofobów i szowinistów pokroju Kargula i Pawlaka

Ush

I całe szczęście.

ocenił(a) film na 8
korsarzs

całe nieszczęście. źródłem tej patomentalności jest sam Kreml, który odciąga Polskę od zachodu swoimi obślizgłymi mackami (prawicowe trole, skrajnie prawackie media, ordo iuris, antyszczepionkowcy, kaja godek itd itp)

Ush

Więc nasza szlachciursko - chłopska narodowa mentalność ciągnąca nas w dno, to macki Kremla?
Nie. To po prostu my Polacy.
Prawica, lewica w Polsce to te same odchyły fanatyzmu.

ocenił(a) film na 8
JaroTomik

chłopstwo jest zbyt ograniczone, żeby tak cynicznie grać na patriarchacie, tzw. tradycjach, ludowym katolicyzmie, nienawiści do wartości Zachodu i Demokracji itd. Oni są już jedynie odbiorcami, a nie twórcami tego wschodnio-europejskiego gówna.

gigi_26

Przypomnij sobie jak Kargul i Pawlak mówią o zabraniu Shirley do Polski: "ona nam będzie GS-y wyzwalać". "Z czego?". Nie chciałbyś żyć w gospodarce wiecznych niedoborów. Zdrowa żywność? Tylko dlatego, że nie było nawozów. Co 10 lub co 20 jajko to był zbuk, bo nie ladowano w kurczaki antybiotyków. Jak trafiałeś jednak na szynkę, to się cieszyłeś jakbyś anioła za nogi złapał. itp itd. Jak pojechałem jakimś cudem na kolonie do ośrodka wypoczynkowego zakładów mięsnych to chciałem zbierać wędlinę z talerza by się z rodzicami podzielić!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones