PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10032683}

Ja, kapitan

Io capitano
6,9 446
ocen
6,9 10 1 446
7,0 5
ocen krytyków
Ja, kapitan
powrót do forum filmu Ja, kapitan

...ponieważ otwiera w końcu oczy i pokazuje prawdę, że to nie są żadni uchodźcy wojenni ani biedne sieroty (tak jak nam się to mówiło żeby grać naszymi emocjami) tylko migranci ekonomiczni. Przy tym głupi, lekkomyślni (wybierają się w tak niebezpieczną podróż ryzykując życiem) i nieodpowiedzialni (kobiety w zaawansowanej ciąży ryzykowały życiem dzieci). Pchają się do obcego im świata zwiedzeni obietnicą lepszego zarobku lub socjali ale, który jest inny kulturowo i z którym ciężko im będzie się zasymilować. Potem się okaże że tu wcale nie jest tak fantastycznie i urodzi się frustracja i bunt (polecam film Les Misérables 2019). I jesze Ci źli europejczycy, którzy nie przypłynęli ich ratować... film tendencyjny że aż boli, próbujący udowodnić jakieś tezy a wychodzi to zupełnie odwrotnie.

ocenił(a) film na 5
abodzio

Piękne podsumowanie. Film to propaganda w najczystszej postaci. Brakowało mi tylko tego, żeby uciekali z kraju w którym jest wojna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones