PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=546529}

Ida

6,6 116 655
ocen
6,6 10 1 116655
7,3 41
ocen krytyków
Ida
powrót do forum filmu Ida

Wystarczy odpowiedzieć sobie na dwa proste pytania:
Czy Niemcy są odpowiedzialni za wojnę i Holocaust? Tak.
Czy zdarzało się, że Polacy w strachu przed Niemcami mordowali Żydów? Również tak.

To fakt historyczny, niepodlegający dyskusji. Jeśli tak, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby nakręcić o tym film. Mówienie, że to walka z polskością, atak na Ojczyznę to duże przegięcie. Tylko totalny ignorant może na tej podstawie wysnuć wniosek, że to my jesteśmy odpowiedzialni za Holocaust. Nie ma co robić niepotrzebnego szału.

Z drugiej strony chcę zaznaczyć, że poniekąd rozumiem wszystkich wojujących, bo problem faktycznie istnieje - pojawiające się zagranicą "polskie obozy koncentracyjne" jasno pokazują, że znajomość historii na świecie jest na fatalnym poziomie. Niewątpliwie należy o tym przypominać, sprzeciwiać się takiemu przekłamywaniu przeszłości, ale równocześnie trzeba uważać, żeby nie przegiąć. A za przegięcie uważam właśnie aż takie ataki na "Idę" czy "Pokłosie".

ocenił(a) film na 1
zweistein

Tak, masz to udowodnić. Masz to "poprzeć odpowiednim cytatem"!

robokopo

Co mam "udowodnić"? ;)
Że naziści faktycznie mordowali ludzi na skalę masową w Auschwitz, a "Arbeit macht frei" było kłamstwem?
Serio masz w tej kwestii wątpliwości? Czyli twierdzisz, ze nie było tej eksterminacji i mordów, a hasło gwarantowało więźniom wolność w zamian za dobrą pracę?

Pytania o Marksa broniącego żydowskich majątków i sukcesy żydowskiego kapitału w Sowietach ciągle aktualne. Pamiętasz? ;)

ocenił(a) film na 1
zweistein

Tak, masz to udowodnić za pomocą "odpowiedniego cytatu".

Wiem, wiem... W "tej" kwestii nie ma absolutnie żadnych wątpliwości... We wszystkich innych są, tylko nie w "tej" kwestii. Jeżeli do ciebie to jeszcze nie dotarło, to powtarzam: ja "tę" kwestię traktuję tak samo jak każdą inną, np. żydowskie zbrodnie na narodach Imperium Rosyjskiego.

robokopo

Rzecz w tym, ze ja nic na temat napisu nie twierdziłem, zanim ty nie wypłynąłeś ze swoją hucpą. Zgadza się? Więc domaganie się ode mnie właściwego "cytatu" jest absurdem. Masz bogatą literaturę obozową, która bardzo dokładnie ukazuje praktyki działania nazistów w Auschwitz.
Zaś wiedza na temat napisu (jego wymowy i sensu) jest iście szkolna, żeby nie szukać daleko - to chyba na twoim poziomie będzie odpowiednie:
http://zadane.pl/zadanie/4781534
i jeszcze:
http://www.rp.pl/artykul/408427-Slowa--Arbeit-macht-frei---byly-dla-nas-symbolem -piekla.html
Inna kwestią jest to, ze głupkowato podważając masowe mordy Niemców w obozach śmierci, nie tylko bezcześcisz pamięć żydowskich ofiar Hitlera (co jak wiemy, kompletnie cie nie obchodzi), ale również tych Polaków, którzy zostali tam wymordowani. Więc twoja fiksacja idzie dalej niż można było oczekiwać, bo wcale nie ogranicza się do deprecjonowania żydowskich ofiar, ale nie zatrzymuje się, żeby podważyć te polskie. Plujesz nie tylko w żydowskie, ale i własne, polskie gniazdo.

Ty sam - przez nikogo nie nagabywany - napisałeś, że Marks zwalczał jedynie kapitał gojów, zaś Sowieci nie ruszali żydowskiego majątku (co, jak obaj wiemy, w obu przypadkach jest bzdurą). Skoro napisałeś to, co napisałeś, poprosiłem, żebyś wskazał źródła twoich przekonań - o co doprosić się nie można, bo przecież nie istnieją. Stad twoje rozpaczliwe podrygi, żeby uciec z tej pułapki, w którą sam przecież się wpakowałeś w swoim antysemickim zacietrzewieniu. Ot, i wszystko.

ocenił(a) film na 1
zweistein

Ja te wszystkie żydowskie manewry znam na wylot, Żydzie. Nie wzruszysz mnie ani złorzeczeniami, ani ultymatywnymi zaklęciami pt. antysemita, ani braniem pod włos ("Plujesz nie tylko w żydowskie, ale i własne, polskie gniazdo").

Jeżeli goj ma udowadniać swoje wnioski na temat czyichś pobudek "odpowiednim cytatem", to i Żyd, Żydzie.

robokopo

Może by tak konkrety, bez bicia pianki?

Gdzie Marks pisze o tym, ze należy oszczędzić majątki żydowskie?
Gdzie ten kwitnący żydowski kapitał pod butem bolszewików?
I dlaczego twoje głupkowate kpiny z "Arbeit macht Frei" nie tyczą wcale Polaków pomordowanych w obozach śmierci?

ocenił(a) film na 1
zweistein

Może by tak konkrety, gdzie naziści PISZĄ o tym, że należy eksterminować Żydów? Ja widzę tylko szczytne hasło, z którym nie sposób się nie zgodzić, że praca czyni wolnym. Proszę podać "odpowiedni cytat", Żydzie!

robokopo

Gdzie? Dokumenty konferencji w Wannsee. Czarno na białym.
Zaś udowadniać, że "szczytne hasło" nazistów zgodne było z realiami sam przecież możesz, bo to twoja teza, nie moja. Najlepiej chyba to zrobić sumując pomordowane ofiary, jak sądzisz?

Gdzie Marks pisze o tym, ze należy oszczędzić majątki żydowskie?
Gdzie ten kwitnący żydowski kapitał pod butem bolszewików?
I dlaczego twoje durne kpiny z "Arbeit macht Frei" nie tyczą wcale Polaków pomordowanych w obozach śmierci?

ocenił(a) film na 1
zweistein

Ach tak? Dokumenty? W postaci filmu pt. Conspiracy z Żydowoodu?

Tak, najlepiej by było zrobić sumując pomordowane ofiary. Wtedy widać jak na dłoni, KTÓRY to przemiły narodek staje się narodem zbrodniarzy...

Gdzie naziści piszą o tym, że należy Żydów eksterminować. Cytat, Żydzie!

robokopo

Serio masz wątpliwości, co naziści robili z więźniami w obozach koncentracyjnych?
I nie było tych setek tysięcy i milionów pomordowanych ofiar - bo to tylko żydowski spisek zbudował ten mit, czy tak? ;)

ocenił(a) film na 1
zweistein

A ty masz jakieś wątpliwości, KTO stoi za ludobójstwem Słowian i innych narodów Imperium Rosyjskiego? Ja nie mam. Oprócz świętego, bo żydowskiego, holocaustu, który się najświętszą prawdą według żydostwa, są jeszcze inne zbrodnie, o wiele większe zbrodnie. Część z nich pisze się na rachunek żydostwa. Jeżeli tak bardzo lubicie uchodzić za zbiorową ofiarę, to spodoba się wam też uchodzenie za zbiorowego zbrodniarza.

robokopo

To już nie rozmawiamy o rozmiarach ludobójstwa w obozach i jak to Niemcy ładnie prosili więźniów, żeby dobrze pracowali, to ich zwolnią do domów? ;)

ocenił(a) film na 1
zweistein

Wiem, wiem... Niemcy, Niemcy, a jak już wam zapłacą, to Polacy, Polacy, potem będą Węgrzy, Węgrzy... A was nigdy nie będzie. Wszyscy będą się przed wami kajać, bo wydaje się wam, żeście zawładnęli naszą świadomością za pomocą tych waszych obsranych ckliwych filmów z Żydowoodu. Nic tego.

robokopo

Już mleko się wylało. Przecież pisząc cynicznie i głupkowato o Arbeit macht Frei zbezcześciłeś pamięć nie tylko żydowskich ofiar, ale także tysięcy Polaków, których tam pomordowano.

ocenił(a) film na 1
zweistein

Wiem, wiem, jak mowa o Żydach, to zawsze należy używać wielkich słów (jeżeli są pochwalne): "Holocaust jest niepojęty", "Wymyka się rozumowi", "To misterium", "To tragedia całej ludzkości", "To tragedia w sensie kosmicznym", "Holocaust jest taki wyjątkowy, ponieważ dotyczył Żydów, a Żydzi są ontologicznie wyjątkowi"... Jakże sytuacja się zmienia, gdy mowa o zbrodniach popełnionych na mniej wartościowych narodach. Jest na tę okazję przygotowane przykazanie: "Nie będziesz miał holocaustów cudzych przede mną". Ale nigdy nie ma tak dobrze, by nie mogło być jeszcze lepiej. Jak mowa O ŻYDOWSKICH ZBRODNIACH na gojach, to wtedy pada: "Żydów nie ma", albo ultymatywne zaklęcie: "Antysemityzm". JA NA TO SRAM.

robokopo

Tak, tylko sranie wychodzi ci brylantowo.

ocenił(a) film na 1
zweistein

Twoje rżnięcie durnia, Żydzie, nic nie zmieni. Nie zmieni tego, COŚCIE zrobili światu, wy niepokalane niewiniątka. Takie Marksy, Engelsy, Luxemburgi, Trockie, Leniny, Kaganowicze, Berie, Jagody, Morele, Beginy... My to dobrze wiemy, wy to dobrze wiecie. Wiecie, że gra toczy się o tych, którzy tego nie wiedzą.

robokopo

Do rzeczy:
- Gdzie Marks pisze o tym, ze należy oszczędzić majątki żydowskie?
- Gdzie ten kwitnący żydowski kapitał i żydowscy bankierzy pod butem bolszewików?

Konkretnie.

ocenił(a) film na 1
zweistein

Do rzeczy:

Gdzie naziści PISZĄ, że należy eksterminować Żydów. Cytat! Konkretnie!

robokopo

Zauważyłeś, że moje pytania były wcześniej? Te, przed którymi tak ładnie się uchylasz? Wnioski? ;)

http://www.majdanek.com.pl/obozy/dokumenty/wannsee.html
http://histmag.org/Konferencja-w-Wannsee-urzedowy-plan-zaglady-6294

No, teraz w końcu ty przedstawiasz swoje źródła, prawda?

ocenił(a) film na 1
zweistein

Zauważyłeś, że na mnie twoje żydowskie manewry NIE DZIAŁAJĄ? Jakieś wnioski?

robokopo

Kilka. Brak empatii + podstawowe braki w wiedzy historycznej + ślepy fanatyzm.
Możliwe, ze to nie wszystko, ale z grubsza.

Byłem przekonany, że znowu z cytacików nici... Bo przecież nie istnieją, wiec skąd masz je niby wziąć? ;)

ocenił(a) film na 1
zweistein

"Brak empatii + podstawowe braki w wiedzy historycznej + ślepy fanatyzm."

Odnosi się do żydostwa, jak ulał...

Mogłeś sobie być "przekonany", mnie na żydowskie manewry nie weźmiesz...

robokopo

Jeśli ktoś ślepo nienawidzi polskości jest głupim fanatykiem. Jeśli ktoś ślepo nienawidzi Żydów podobnie. Nie ma żadnej różnicy.
Gdyby jakiś Żyd pisał o Polakach podobnie jak ty piszesz o Żydach, byłby godny najwyższego pożałowania.

No, teraz ty:
- Gdzie Marks pisze o tym, że należy oszczędzić majątki żydowskie i przejąć tylko kapirtał gojów?
- Gdzie ten kwitnący żydowski kapitał i żydowscy bankierzy pod butem bolszewików?

ocenił(a) film na 1
zweistein

"Gdyby jakiś Żyd pisał o Polakach podobnie jak ty piszesz o Żydach, byłby godny najwyższego pożałowania." Czyżby? Cytat z Talmudu:

"Stworzył ich Bóg w kształcie ludzi na cześć Izraela, nie są bowiem stworzeni goje w innym celu, jak dla służenia Żydom dniem i nocą. Nie przystoi bowiem synowi króla (tj. Żydowi), aby mu służyły zwierzęta we własnej postaci lecz zwierzęta w postaci ludzkiej."

To i inne żydowskie "przykazania" tak uformowały psychikę żydostwa, że są tym, czym są. Niechęć do nich we wszystkich krajach, w których się pojawili, w tak różnych czasach i kulturach, WYPŁYWA Z NATURY ŻYDOSTWA. I oni dobrze o tym wiedzą.

robokopo

Zgadza się - jeśli ktoś traktuje i myśli o gojach jak o bydle, godzien jest najwyższego politowania. Podobnie jeśli ktoś podobnie myśli o Żydach. Proste. Czyli czyjś idiotyzm nie powinien uzasadniać twojego. A może jednak? ;)

Jeszcze raz - wskaż uzasadnienie własnych przekonań:
- Gdzie Marks pisze o tym, że należy oszczędzić majątki żydowskie i przejąć tylko kapirtał gojów?
- Gdzie ten kwitnący żydowski kapitał i żydowscy bankierzy pod butem bolszewików?

ocenił(a) film na 1
zweistein

"Czyli czyjś idiotyzm nie powinien uzasadniać twojego."

Nie nabierzesz mnie na wasze żydowskie manewry, Żydzie, które polegają w tym zakresie na taktyce: "Wytłumacz się, pokajaj się, przeproś, przeproś, przeproś wielkhi nahóth szythofskhi, wyspowiadaj się, określ się, czy śpieszyłbyś mu z pomocą, czy byś go ratował, czy jesteś sprawiedliwym wśród narodów świata, czy masz jakieś "ale", antysemito"... Już choćby z braku czasu żydostwo nie musi się w takim układzie z niczego tłumaczyć czy przepraszać. Taka strategia nie ma u mnie szans powodzenia.

robokopo

Po prostu warto być przyzwoitym. Wścieklica antysemicka skutecznie jednak blokuje taką opcję.

Jeszcze raz - wskaż uzasadnienie własnych przekonań:
- Gdzie Marks pisze o tym, że należy oszczędzić majątki żydowskie i przejąć tylko kapirtał gojów?
- Gdzie ten kwitnący żydowski kapitał w ZSRR?

ocenił(a) film na 1
zweistein

"Po prostu warto być przyzwoitym. Wścieklica antysemicka skutecznie jednak blokuje taką opcję".

Otóż to! Z tego też powodu istnieje tylko order "Sprawiedliwy wśród narodów świata". Gdy swego czasu Korwin-Mikke zapytał, dlaczego nie ma czegoś takiego jak "Sprawiedliwy wśród Żydów świata", to potępieniom i ultymatywnym zaklęciom pt. antysemityzm nie było końca. A jakże! Uderz w stół, a nożyce się odezwą... "Po prostu warto być przyzwoitym", ale tylko gdy goj może się wykazać przed Żydem, czyli wyjść na przeciw przeznaczeniu wobec prawowitego pana świata. W drugą stronę nie ma takiej potrzeby. W ogóle stawianie takie tezy samo w sobie jest już bluźnierstwem, zbrodnią najstraszniejszą, bo antysemityzmem...

robokopo

Jakoś nie widzę, żeby ktokolwiek z twoich żydowskich przyjaciół ujadał tak zaciekle przeciw Polsce i Polakom, jak ty to robisz w swojej żydowskiej wścieklicy, prawda? ;)
"Przyzwoitość" to kategoria ponad podziałami narodowościowymi czy religijnymi.

Jeszcze raz - wskaż uzasadnienie własnych przekonań (cytaty):
- Gdzie Marks pisze o tym, że rewolucja powinna oszczędzić majątki żydowskie i przejąć tylko kapitał gojów?
- Gdzie ten kwitnący żydowski kapitał (banki i bankierzy) w ZSRR?

ocenił(a) film na 1
zweistein

"Jakoś nie widzę, żeby ktokolwiek z twoich żydowskich przyjaciół ujadał tak zaciekle przeciw Polsce i Polakom, jak ty to robisz w swojej żydowskiej wścieklicy, prawda?"

Skąd pomysł, że ja mam żydowskich przyjaciół, Żydzie? Ja znam paru Żydów i tyle. Całym swym jestestwem potwierdzają to, co mówią o nich od wieków tzw. antysemici: arogancja, buta, przekonanie, że są nadludźmi stworzonymi do rządzenia gojami jako rasą niższą. Wszyscy zachowują się jak jeden mąż. Tego nie sposób ukryć.

Nie widzisz Żydów ujadających na Polskę? Jakież to typowe... Swoje "jeszcze raz"-y podobnie jak "nigdy więcej"-e sobie wsadź... Nic mnie one nie obchodzą.

robokopo

Mowa o tych "żydowskich przyjaciołach", którzy podobnie do ciebie maja wścieklicową fiksację. Ty na polu antysemickim, oni - antypolskim. Bo chyba nie uważasz, że tacy Żydzi nie istnieją? ;)

"Nie widzisz Żydów ujadających na Polskę? Jakież to typowe....."
O, a ty widzisz? ;) To może pokaż ładnie swoim paluszkiem - gdzie na forum są takie żydowskie i antypolskie ujadania? Konkretnie. A skoro "konkretnie", to pewnie jak zwykle nic z tego, prawda? ;)


Ponownie - wskaż uzasadnienie własnych przekonań (cytaty):
- Gdzie Marks pisał o tym, że rewolucja powinna oszczędzić majątki żydowskie i przejąć wyłącznie kapitał gojów?
- Gdzie ten kwitnący żydowski kapitał (banki i bankierzy) w "żydowskich" Sowietach?

ocenił(a) film na 1
zweistein

Ponownie: potwierdź "odpowiednim cytatem", że Niemcy chcieli was zabijać w obozach.

robokopo

"Was"? Czyli nas, Polaków? Serio masz wątpliwości, co Niemcy robili w obozach z więźniami? I uważasz, że "Arbeit mach Frei" było uczciwą propozycją nazistów skierowaną do więźniów, żeby ładnie pracowali, to pójdą do domu?
Proszę, potwierdź, żebym był pewien całkowicie twoich wybitnych walorów intelektualnych i moralnych. Wtedy może ja ponownie odeśle cie do linków, które już przecież załączyłem wcześniej, prawda?

Od nowa - wskaż uzasadnienie własnych przekonań (cytaty):
- Gdzie Marks pisał o tym, że rewolucja powinna oszczędzić majątki żydowskie i przejąć wyłącznie kapitał gojów? Gdziekolwiek poza twoją głową?
- Gdzie ten kwitnący żydowski kapitał (banki i bankierzy) w "żydowskich" Sowietach? Nigdzie poza twoimi rozmyślaniami? ;)

ocenił(a) film na 1
zweistein

Serio masz wątpliwości, kto stoi za największym ludobójstwem wszech czasów, kto roi sobie od setek lat, że będzie panował nad światem?


Nic z tego, Żydzie. Nic ci nie będę potwierdzał. Co powiedziałem, to powiedziałem. Nie podoba się? Won! Czekam na "odpowiedni cytat", Żydzie! Skoro goj musi podać "odpowiedni cytat", to Żyd, Żydzie!

robokopo

Czyli odpowiedzi na moje pytania nie ma i nie będzie, czy tak? ;)
Nie dowiem się, czy uważasz, że naziści nie mordowali w obozach, a napis Arbeit macht Frei był tylko wezwaniem do pracy za którą zapłatą będzie wolność?
Ani tego gdzie Marks pisał o tym, że rewolucja powinna oszczędzić majątki żydowskie i przejąć wyłącznie kapitał gojów? Ani skąd przekonanie, że żydowski kapitał (banki i bankierzy) miał się świetnie "żydowskich" Sowietach?

To po co piszesz bzdury, skoro nie chcesz i nie możesz poprzeć ich dowodami?
Wystarczy tych żarcików wyssanych z brudnego paluszka dziecinnego antysemity.

ocenił(a) film na 1
zweistein

"Dowiesz się" ode mnie, Żydzie, tylko tyle, ILE jak chcę SAM powiedzieć. Ani więcej, ani mniej. Nie uda ci się wyjudzić na mnie żadnego przesunięcia semantycznego, żadnego "nie jestem antysemitą, ale", żadnego kajania się przed wami, żadnego tłumaczenia się. Już ja dobrze wiem, O CO wam chodzi w tych waszych gierkach.

robokopo

Nie o to chodzi, maluszku. Raczej o wzięcie odpowiedzialności za własne sądy i opinie, czego ty kompletnie nie umiesz.

ocenił(a) film na 1
zweistein

Nie! Chodzi o urobienie głupiego goja pod swoje geszefty, o doprowadzenie go najpierw do bezbronności psychicznej a potem fizycznej wobec imperializmu żydostwa. O TO wam niezmiennie od wieków chodzi.

robokopo

Nie, chodzi o to, żebyś pokazał potwierdzenie twoich dyrdymało o tym, jak to Marks bronił interesów żydowskich.

ocenił(a) film na 1
zweistein

Wiem! Żydowskie zbrodnie popełnione w imieniu ich imperializmu to "dyrdymały". Prawdą i to jedyną jest tylko święty, bo żydowski, holocaust. A dlaczego? Bo żydostwo może w ten sposób jeszcze bardziej przybliżyć się do swego celu, czyli władzy nad całym światem.

robokopo

Przestań pitolić bez sensu, biedaczku, tylko przyznaj, ze nie znasz wypowiedzi Marksa, w której proponuje oszczędzić kapitał żydowski.

ocenił(a) film na 1
zweistein

Przestań pitolić bez sensu, Żydzie, tylko przyznaj, że nie znasz wypowiedzi nazistów, w której proponują eksterminować Żydów, a nie tylko każą im pracować.

robokopo

Wyżej, już dawno zamieściłem, wystarczy nie ignorować. Czy koniecznie muszę skopiować treść "moich" linków, czy wystarczy, że je otworzysz i sobie poczytasz o zbrodniach nazistowskich? Może wówczas dojdziesz do wniosku, że dezawuowanie ofiar terroru
III Rzeszy - przecież nie tylko twoich ukochanych Żydów - jednak nie jest takie fajne.

Dlaczego pytanie o Marksa jest aż tak trudne? Bo nie masz pomysłu, jak uzasadnić swoje dyrdymałki, więc lepiej przemilczeć? ;)

ocenił(a) film na 1
zweistein

"Wyżej, już dawno zamieściłem, wystarczy nie ignorować" - to, co odnosi się do goja, odnosi się też do Żyda, Żydzie. Gdzie cytat, odpowiedni cytat, Żydzie?

Wiem, wiem... Są trzy rodzaje faktów:

1) absolutnie prawdziwe (i jest nim tylko święty, bo żydowski holocaust, który poza byciem faktem absolutnie prawdziwym, jest jeszcze "misterium", "czymś nieodgadnionym", "niepoddającym się kategoryzacji", "tragedią w skali kosmicznej" itp.);

2) fakty jako takie (wszystko oprócz powyżej wspomnianego faktu absolutnie prawdziwego i tego, co będzie poniżej);

3) fakty kłamliwe, bluźniercze wręcz (czyli np. niezliczone zbrodnie żydowskie).

No to już macie świat w garści, na razie w sferze psychicznej potem fizycznej, nikt wam się nie śmie sprzeciwić... Przynajmniej tak się wam wydaje... Wiele razy już wam się coś podobnego wydawało i... jak się okazało, myliliście się i to sromotnie...

robokopo

Wchodzisz w przesłane linki, otwierasz, c z y t a s z. Serio, to aż takie proste.

Teraz proszę o wskazanie źródeł twojej wiedzy o tym, jakoby Marks postulował ocalenie kapitału żydowskiego. To chyba też bardzo proste, prawda? ;)

ocenił(a) film na 5
zweistein

Nie odpisze Ci na ten temat bo znalazł "kozła ofiarnego". Rozumiem o co Ci chodzi. To tak, jakby nazwać Rokossowskiego i Wandę Wasilewską Katolikami. Ale to już im się niektórym w głowie nie mieści bo nie czytali innej sławnej i również historycznej księgi . Mówię o Biblii. W Starym Testamencie jest wiele o tym dlaczego komunisty nie dałoby się nazwać Izraelitą. A z "napletkami", to jest tak, że trzeba by przestudiować całe drzewo genealogiczne. Czasem do siódmego pokolenia. Myślę, że naprawdę wielu, ale to wielu "Prawdziwych Polaków" przeżyłoby szok.

zweistein

Nic tu nie jest zamilczane, to, że ktoś rzuca teksty trochę przypominające albo kojarzone się wszystkim z Hitlerem, to nie oznacza, że go popiera . Mam taką nadzieję przynajmniej. Że ktoś kieruje się faktami, to jest od razu jak Hitler? Dlatego że ma realistyczne podejście? Biorąc pod uwagę to, że w każdym narodzie znajdują się mendy i ludzie przyzwoici.

abc_18

Wiesz, on jakoś wcale nie zaprzecza.
Serio to ma niby być "realistyczne podejście"? ;) Chyba inaczej rozumiem ten termin.

zweistein

Chcę się dowiedzieć czy mamy do czynienia z neofaszystą czy z "prawakiem" bo niektórzy myślą, że to jest to samo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones