PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=796754}
5,3 1 699
ocen
5,3 10 1 1699
Hagazussa
powrót do forum filmu Hagazussa


Pokazuje on ciemność, paranoje, obłęd, opętanie, które rodzą się czasem w człowieku żyjącym w odosobnieniu i osamotnieniu. Takie historie zdarzały się kiedyś często, szczególnie właśnie wśród ludności żyjącej na wsiach, gdzie ludzie mieli skłonności do izolowania się. Sam znam kilka takich historii z opowieści mojej babci. Film jest arcydziełem, pokazuje doskonale jeden z takich przypadków. Oceny będą niskie bo dzisiejsze rozrywkowe pokolenia nie ma pojęcia o czym jest ten film.

IvanFuture

Masz rację. Za dużo tam niemieckiego było, nie zrozumiałem za cholerę, bo z niemca byłem noga :/

ocenił(a) film na 9
IvanFuture

Coś pięknego.

ocenił(a) film na 8
IvanFuture

Zgadzam się, Ivan. Jeśli nie widziałeś, zerknij też na The Wind z 2018 ( https://www.filmweb.pl/film/Wiatr-2018-811294 ). Też bardzo klimatyczny folk horror, atmosferą z The Witch i Hagazussy.

IvanFuture

Ja wiem o czym jest ten film o niczym.

ocenił(a) film na 7
Ricky79

Hagazussa to jeden z filmów, które są częścią mojego licencjatu (analizuję współczesny horror niemiecki) i uwierz, że jest to film o naprawdę czymś wielkim.

PMJDH

To bardzo proszę napisać co to jest to ,,coś wielkiego"

ocenił(a) film na 7
PMJDH

Jakie jeszcze niemieckie horrory możesz polecić ?

Ricky79

film był na tyle fajny ,że przewijałem go na podglądzie ten film to gówno

ocenił(a) film na 6
IvanFuture

,,Oceny będą niskie bo dzisiejsze rozrywkowe pokolenia nie ma pojęcia o czym jest ten film". Doskonale wiem, o czym jest ten film, tylko że jest on po prostu słaby i nudny. Jedyne co można pochwalić to klimat, muzyka i zdjęcia.

grzybowa124

Dokładnie. Film jest nudny jak flaki z olejem, a fabułę - a raczej jej brak - zastępują ciągi średnio ze sobą powiązanych obrazów z życia Albrun. No ale wiadomo - jak się wynudziłeś jak mops na "obrazie artystycznym" to nie rozumiesz głębi filmu, jego przekazu, jesteś niewrażliwy i gruboskórny, a kto wie, czy nie popełniłeś grzechu bycia nastolatkiem.

IvanFuture

Pokazujesz też dzikość ,ludowość i piękny kontakt z naturą, która już dawno zatracilisny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones