PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31059}

Gubernator

All the King's Men
6,7 1 243
oceny
6,7 10 1 1243
Gubernator
powrót do forum filmu Gubernator

z s.pennem i j.law - nie wiem tylko po co, bo tego filmu juz sie nie da zrobic lepiej! chyba jeden z pierwszych filmow pokazujacych jak zmienia sie czlowiek po dojsciu do wladzy. choc crawford stworzyl portret tytulowego gubernatora nie poddajacy sie latwym klasyfikacjom - z jednej strony bezwgledny polityk, o podwojnej moralnosci, lapowkarz i szantazysta, z drugiej - jako polityk skuteczny i zaangazowany w walke o poprawe losu najbiedniejszych. az dziwne ze film o takim wydzwieku przeszedl przez cenzure. oscarowe, wybitne kreacje b.crawforda i m. maccambridge, ale calkiem niezle radzi sobie tez john ireland.

ocenił(a) film na 10
Qmid

Zgadzam się, to wybitne kino. Ale ja mam jednak pomysł co można by tu ulepszyć. Mianowicie można by film nieco... wydłużyć. Nie podoba mi się trochę, że Stark najpierw jest uczciwym, choć naiwnym człowiekiem, a potem (podczas drugiej kampanii) jest juz skurwielem pożądającym władzy i gotowym iść po nią po trupach a potem zabić by ją utrzymać. Szkoda, że ani razu nie pokazano go pomiędzy tymi dwoma stanami, bo to przeciez jasne, że człowiek nie może się tak zmienić z dnia na dzień, ani nawet z miesiąca na miesąc. Ale i tak, jak pisałem, film wybitny i Oskar za film roku prawie na pewno zasłużony. Pzdr.

Qmid

tak, ten film z Pennem -- wyjątkowe gówno :/

Cpt_Spaulding

Film z Pennem pod wieloma względami nieudany, o czym napisałem na jego forum. Przy okazji, nieźle dzieciątka boże obniżyły notę "Gubernatorowi". 6.2 to się należy, ale remake'owi z Pennem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones