PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35930}

Generałowie

Gods and Generals
7,0 1 420
ocen
7,0 10 1 1420
Generałowie
powrót do forum filmu Generałowie

na końcu filmu (na napisach) był tekst mówiący, że Generałowie to 1. czę. trylogii, a następne to Gettysburg i Last Full Measure.

Nigdy nie słyszałem o taki filmie (jak w temacie). Na filmwbie też go nie ma, nie mam go w swojej kolekcji (to już na pewno nie istnieje).
Ktoś coś wie?

Wookie_LG

Jak na razie skończyło się na planach nakręcenia trzeciej części trylogii o wojnie secesyjnej pod tym tytułem. Prawdopodobnie projekt ten utknął w martwym punkcie w 2004 roku, kiedy to Ron Maxwell zgłosił chęć ekranizacji wydarzeń wojny z lat 1863-1865, czyli z przedziału po klęsce konfederatów pod Gettysburgiem, aż do ich kapitulacji. Nie bez znaczenia dla takiego obrotu spraw pozostaje fakt, że Generałowie nie odnieśli spodziewanego sukcesu i w związku z tym, Ted Turner nie udzielił finansowego wsparcia dla kolejnej produkcji, czyli Last full Measure. Myślę jednak, że nie wszystko stracone i kiedyś w końcu dojdzie do nakręcenia trzeciej części :)

ocenił(a) film na 9
Marcineq

Właśnie czytam "Żywych i poległych". Czyli tak brzmiałby tytuł. Najpierw przeczytajcie, myślę, że film w końcu wyjdzie.

ocenił(a) film na 9
maciek_72_2

Też mam taką nadzieję. W Polsce jak widzę jest więcej entuzjastów Konfederacji niż w samych Stanach Zjednoczonych.

doliwaq

entuzjastów jest tylu ilu jest pisiorkow.

Wookie_LG

Obie części "Generałów" lecą właśnie na Zone Europa, "Gettysburg" będzie pod koniec maja.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones