PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5569}
6,5 6 491
ocen
6,5 10 1 6491
Faustyna
powrót do forum filmu Faustyna

Świetny film 10/10. Znakomita rola Pani Doroty Segdy, kiedyś go oglądałam, i dziś go obejrzałam po latach bo go nie pamiętałam dokładnie. Przez ten film bardziej polubiłam Panią Dorotę.Nie to że jej wcześniej nie lubiłam, ale najpierw ją trochę lubiłam. Czy znacie może jeszcze jakiś religijny film ? Bo ja z polskich religijnych filmów znam o siostrze Faustynie i o Janie Pawle II.

ocenił(a) film na 7
kinomanka_13

10 000 ekranizacji Biblii ;) Filmowe biografie papieży i świętych ;) Możesz zacząć od tej:

http://www.filmweb.pl/film/Pawe%C5%82+VI+%E2%80%93+papie%C5%BC+burzliwych+czas%C 3%B3w-2008-496604

kinomanka_13

Niezły był (przynajmniej wtedy mi się podobał) Zanussiego "Z dalekiego kraju". Chociaż dzisiaj myślę, że mógł być lepszy. Polskich naprawdę dobrych filmów religijnych nie ma - bo u nas refleksja religijna jest żadna i po 16 wieku nigdy jej nie było. No może Łyszczyński, ale też płytki, no i go spalili razem z jego tekstami.
Polecam "Chrystus z Montrealu". Oglądałem jakieś 20 lat temu, ale pamiętam do dzisiaj. A ten - ta "Faustyna" to jednak zestaw niewykorzystanych szans. Zbyt dosłowne, kawa na ławę, Bóg jest za progiem, tylko wyciągnij rękę. Prymitywne to jak nasi księża i pozorne jak nasza religijność. Niestety!

ocenił(a) film na 9
kinomanka_13

Polecam "Jasminum" i "Jańcia Wodnika" Jana Jakuba Kolskiego. Na swój sposób są to także filmy religijne. Bardzo uduchowione. Mają klimat, mają ciepło, mają coś do przekazania. Naprawdę dobrze się je ogląda.

ocenił(a) film na 7
kinomanka_13

"Braciszek" z 2007 roku.

użytkownik usunięty
kinomanka_13

kinomanka_13 chyba już nie udziela się na filmweb.pl, ale mimo to wymienię "Życie za życie. Maksymilian Kolbe" i "Brat naszego Boga" - oba w reżyserii Zanussiego i oba z rewelacyjną (jak w "Faustynie") muzyką Wojciecha Kilara, a także "Zabić księdza" (film Agnieszki Holland wzorowany na historii Jerzego Popiełuszki) oraz "Popiełuszko. Wolność jest w nas".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones