PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=839407}
6,4 69 440
ocen
6,4 10 1 69440
5,8 17
ocen krytyków
Enola Holmes
powrót do forum filmu Enola Holmes

Zależy dla kogo

ocenił(a) film na 7

Film lekki, nie można go porównywać do serialowego Sherlocka lub filmowego z Downey Jr. Ewidentnie dla innego rodzaju widowni i inny klimat, powiedziałabym że wyszedł bardziej dla młodszej widowni, ale z drugiej strony też nie do końca. Jak ktoś chce coś lekkiego na weekend to spoko, ale do ambitnego kina nie należy.

ocenił(a) film na 6
Juliett_A

Film stoi trochę w rozkroku między genialnym Sherlockiem Ritchiego a kinem młodzieżowy i lewicowym manifestem feministyczno/multikulti (ta czarna kelnerka i jej szkoła karate na strychu to komedia)

Wątek matki trochę zmarnowany bo fajnie się zawiązał a potem historia poszła w inną stronę.

I to łamanie czwartej ściany i gadanie wprost do widza też takie średnio trafione.

Ogólnie jest potencjał na fajną serie i ja jestem na tak

ocenił(a) film na 7
dezertx

Właśnie to gadanie do widza to porażka... Ale najwyraźniej reżyser miał wizję, ciekawe czy będą robić kontynuację.

ocenił(a) film na 6
Juliett_A

Jedyny moment kiedy to było na plus to jak udawał że się utopiła a potem mrugnęła okiem.

ocenił(a) film na 7
dezertx

To akurat było dobre ;) Ale ogólnie można by te momenty lepiej wpasować, po prostu zbyt często się zwracała do kamery w niepotrzebnych momentach

ocenił(a) film na 6
Juliett_A

Tak, za często to było, mogli dać np. na początku filmu i na końcu jako jakieś podsumowanie bo dużo tych wstawek to trochę tak wybijało mnie z immersji

użytkownik usunięty
dezertx

Z czego wybijało, ku*wa? Kolejne cebulactwo używające na siłę angielskich słów, by zabrzmieć na yntelygenta.

ocenił(a) film na 6

A o dałnie (masz po polsku żebyś zrozumiał ;) https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Immersyjno%C5%9B%C4%87

użytkownik usunięty
dezertx

Przyznaję się do błędu i pozdrawiam. Flamer ze mnie chwilami, przyznaję bez bicia. Lubię to. ;-)

ocenił(a) film na 6

Szanuję , tylko Donald się nie mylił ;)

ocenił(a) film na 3
Juliett_A

Nie wydaje mi się żeby był to film dla kogokolwiek. Zbyt infantylny, cringe'owy w postaci głównej bohaterki gdy tylko otwiera usta by coś powiedzieć i przede wszystkim zbyt krzywdzący wszystko co wyszło spod ręki Arthura C. Doyle'a żeby nacieszyć starszego widza Z drugiej strony zbyt nafaszerowany polityką,  radykalno-feministycznymi dyrdymałami, typu że silna kobieta = męska kobieta, świat to patriarchat, każdy chłop z wąsami to szowinista, zamachy bombowe w szczytnym celu są ok i można by wymieniać w nieskończoność, ale jest to przekaz którego młodszy widz nie będzie w stanie samemu w pełni zrozumieć i odsiać od całej reszty

ocenił(a) film na 4
Shogg

jestem juz za stary na oglądanie takiej papki i ta nachalna propaganda (trend) która staje się już do bólu nieznośna

ocenił(a) film na 5
Shogg

Mam bardzo podobne odczucia. Enola silna jak młody byk, niestety nie wypada to wiarygodnie, zwłaszcza że widać, że aktorka nie wykonuje silnych i technicznych ciosów. Enola to taki facet w spódnicy, ale czy faktycznie kobiety muszą zachowywać się jak mężczyzna, by udowodnić swoją wartość/wyższość?
Oczywiście musieli być czarni i ich manifest - czarna karateczka besztająca Sherlocka zakrawała na żenadę. Szkoda, że nie zaczęła skandować black lives matter.

ocenił(a) film na 10
Juliett_A

Obejrzałam film z dzieciakami i wszystkim się podobał! Było może sporo wątków, ale mam wrażenie, że sprawa się dopiero rozkręca! Jest zabawnie, pomysłowo i oryginalnie. Książki, na podstawie, których jest film, czytałam już jakiś czas temu i bardzo dobrze je wspominam, może nawet lepiej niż film :)

ocenił(a) film na 7
joanna_siemiecka

Tak jak mówię, to nie jest ambitne dzieło dla widza, który potem zastanawia się tydzień nad przekazem, tylko luźny film familijny na wieczorną rozrywkę :)

ocenił(a) film na 6
joanna_siemiecka

i jak wypadł polski dubbing?

ocenił(a) film na 9
dezertx

pisałem już o tym w oddzielnym poście :) dubbing więcej niż przyzwoity, Netflix się przyłożył

ocenił(a) film na 7
joanna_siemiecka

zrobiłem dokładnie to samo, zupełnie inaczej sie odbiera film z kategorii family samemu a inaczej z dzieciakami, jak dla mnie to fajny , lekki film z epoki wiktoriańskiej

ocenił(a) film na 8
Juliett_A

Zacznijmy od tego że, do cholerny to nie jest film o schelocku!! Czy to tak trudno pojąć? Po co porównywać ten film do filmów o nim? Wyjaśni mi ktoś? Czy w tytule widnieje Szerlok holmes poszukiwania zaginionej matki?

ocenił(a) film na 7
himenex

W momencie kiedy w tytule pojawia się nazwisko Holmes to chyba wiadomo, że pierwsze co nam przychodzi na myśl to inne produkcję z tym samym nazwiskiem w tytule ;) A poza tym napisałam, że nie da się tego filmu porównywać do innych produkcji z Sherlockiem, więc nie rozumiem tego komentarza

himenex

Przecież to jest ewidentny skok na kasę używając znanej marki. Gdyby w tytule nie było "Holmes", to pewnie byłaby wielka klapa. To samo jest z serialem "Lupin", używają znanej marki, żeby przyciągnąć widzów, a praktycznie nie ma to nic wspólnego z oryginałem.

Juliett_A

Mam takie samo zdanie - film jest lekki, uroczy, przyjemny. Aktorzy dobrze sie sprawujaa, film jest piekny wizualnie. Za to intryga kryminalna prawie nie istnieje i jest roche za prosta, szkoda

ocenił(a) film na 8
Juliett_A

To nie jest film o Sherlocku Holmesie ale o jego wspaniałej, młodszej siostrze z rozwiniętą logicznością umysłu. Znakomita rola pierwszoplanowa. Bardzo dobre kino 8/10!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones