PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=839407}
6,4 69 549
ocen
6,4 10 1 69549
5,8 17
ocen krytyków
Enola Holmes
powrót do forum filmu Enola Holmes

Moim zdaniem film zrobiony naprawdę świetnie pod względem wizualno-dźwiękowym. Muzyka zawarta w filmie bardzo mi się podobała, w momentach kulminacyjnych akcji cudownie budowała napięcie, gra aktorska również wspaniała, a w szczególności gra aktorki odgrywającej rolę główną. Co mi się natomiast nie podobało - koloryzowanie historii poprzez umieszczanie postaci odmiennych ras niemal bezustannie, w miejscach, gdzie zwyczajnie być nie powinny (szkoła dla krnąbrnych dziewcząt, herbaciarnia), biorąc pod uwagę czasy prezentowane w filmie. Realia epoki powinny zostać tutaj zachowane, a takie zabiegi sprawiają, że film traci pewną wartość merytoryczną. Ów film mógłby zostać przeze mnie polecony fanom (zwolennikom?) epoki wiktoriańskiej, lecz te nieścisłości nie przekonują mnie do polecania go osobom chcącym nie tyle dobrej rozrywki, co poznania historii danej epoki. Mi samej został polecony ze względu na moją słabość do czasów wiktoriańskich i szczerze podobał mi się, lecz bardziej w formie rozrywki, niżeli szukania informacji dotyczących tamtych czasów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones