PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=645098}

Elektryczne dzieci

Electrick Children
6,5 2 198
ocen
6,5 10 1 2198
6,2 4
oceny krytyków
Elektryczne dzieci
powrót do forum filmu Elektryczne dzieci

sens

ocenił(a) film na 9

Mnie się tam film bardzo spodobał. Może dlatego, że trafiłam na niego przypadkiem w tv i nie
miałam wielkich oczekiwań. Mimo to emocje, klimat, relacje między bohaterami na prawdę mnie
wciągnęły tak, że od 24 godzin siedzi mi to wszystko w głowie - to się ceni.
Szukając więcej na temat filmu natknęłam się na różne interpretacje, tu jeszcze ich nie widziałam
więc myślę, że watro to dodać.
Otóż niektórzy twierdzą, że film pokazuje jak naiwna i niedoinformowana jest dziewczyna
wychowywana w tak specyficznej społeczności i jak łatwo jest jej się stać ofiarą.
Jedną z interpretacji było to, że ojczym Rachel jest ojcem dziecka. I faktycznie są momenty które
na to wskazują np dziwna rozmowa na początku filmu, reakcja Mr. Willa na pytanie Clyde'a o
gwałt ojca - nie zaprzeczył, powiedział jedynie "zamknij się". Przez to też Clyde zaczyna patrzeć
na Rachel inaczej, już wie co kryje się za tą naiwną fasadą, chce ją chronić .No i w końcu
końcówka filmu, kiedy Will uderza drzwiami od samochodu ojca namawiającego Rachel do
powrotu. Uderza bo już wie, co się stało. To samo skłania go do powrotu i zajęcia miejsca ojca -
symboliczne zajęcie krzesła na samym końcu. Will chce przez to zapobiec podobnej sytuacji jak
z Rachel w przyszłości. Matka przyjmuje go bo sama chyba zaczęła się czegoś domyślać.
Najsmutniejszy w tym jest chyba los Rachel, która żyje w zaprzeczeniu i na prawdę wierzy, że jej
dziecko wzięło się z niepokalanego poczęcia.

ocenił(a) film na 8
zuza_zaza

Byłem na spotkaniu z reżyserką po premierze tego filmu i oczywiście kwestia, kto jest ojcem dziecka, pojawiła sie w pytaniach od publiczności :)
Reżyserka wyraźnie stwierdziła, że w jej zamyśle to jednak BYŁO "niepokalane poczęcie" (tak nawiasem mówiąc, używasz tego określenia w niewłaściwym znaczeniu, jak zresztą większośc ludzi - dlatego wziąłem je w cudzysłów) i wszelkie inne hipotezy są błędne :)

ocenił(a) film na 9
raj001

dobrze wiedzieć:D niemniej fajnie, że film skłania do jakiegoś myślenia - czytając jak różnie interpretują ludzie ten film można się czasem na prawdę zdziwić.
ja osobiście jak oglądałam pierwszy raz electrick children to nie doszukiwałam się tam 2 dna, tak jak mówisz -przyjęłam, że faktycznie dziecko jest darem boga.
jednak uznałam za ciekawe niektóre interpretacje które znalazłam w necie i zdecydowałam się je tu umieścić:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones