PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=564967}

Dzień Niepodległości: Odrodzenie

Independence Day: Resurgence
5,1 55 686
ocen
5,1 10 1 55686
4,1 9
ocen krytyków
Dzień Niepodległości: Odrodzenie
powrót do forum filmu Dzień Niepodległości: Odrodzenie

Śmierć szarych komórek.

użytkownik usunięty

Najgorszy film jaki widziałem w ostatnim czasie. Poza CGI wszystko było tragiczne.
Scenariusz, dno.
Montaż, dno.
Dialogi, dno.
Gra aktorska, dno. (efekt montażu i dialogów)
Ilość bezsensownych wątków przytłaczająca.
Komplety brak logiki i konsekwencji u postaci.

Nie polecam.

A ludzie narzekali rok temu na Jupiter: Intronizację. Pewnie przy filmie Emmericha to wydaje się dosyć niezły.

obleh

To właśnie Dzień Niepodległości wypada jako niezły film przy Jupiterze.

ocenił(a) film na 8
cristiano171

przy jupiterze to arcydzieło:)

ocenił(a) film na 4
conneryfan

Jupitera oglądałem i według mnie lepiej wypadł niż ten film ;)

czesio_1_xd

Dla mnie też Jupiter był lepszy, bo bardziej trzymał się kupy. Tutaj natomiast wszystko leży i kwiczy, począwszy od statku obcych, który raz jest niewiarygodni wielki, by za chwilę pokazać go na ujęciu, w którym wydaje się być 1000 razy mniejszy - np. jego "nogi" raz są wielkości połączonego obszaru Niemiec i Polski, by za chwilę zmieścić się na boisku do piłki nożnej. A skończywszy na banalnym zapytaniu, dlaczego nie zaadoptowaliśmy technologi tarczy? Głupoty tu co niemiara.

ocenił(a) film na 5
Hiropter

dokładnie. I jeszcze ta ogromna dziura do środka ziemi. Woda się do niej nie wlała?

ocenił(a) film na 10
Mistrzu-1

Jak miała się wlać? Energetyczne wiertło swą wiązką przeciwstawiało się ogromnemu ciśnieniu wywieranemu przez wodę, skorupę ziemską i jej kolejne warstwy. Gdy zgasło, ziemia momentalnie się zasklepiła.

ocenił(a) film na 5
ocenił(a) film na 4
conneryfan

jupiter wypadl lekko 2x lepiej niz to scierwo

obleh

ani jeden ani drugi

ocenił(a) film na 4
obleh

W Jupiterze montaż, dialogi, scenariusz były o wiele lepsze od tego gniotu, Jupiter przynajmniej jest oryginalny. W rzadym innym filmie takiej fabuły nie ma.

obleh

Jupiter .....to dopiero film dno.....tak durna fabuła ...że głowa boli...

ocenił(a) film na 5

Do tego dochodzi poprawność polityczna i na siłę wciśnięty wątek homoseksualny. Dwóch podstarzałych naukowców, byłem zniesmaczony przez caly seans. Najgorsze ścierwo jakie przyszło mi oglądać w tym roku. Szkoda bo efekty specjalne to prawdopodobnie najlepsze w historii. Jak można powieżyć film za 200 baniek takiemu pajacowi.

ocenił(a) film na 1
Gregor4567

nie no w każdy wątku ? masz jakiś uraz czy jak upili cię i wykorzystali w jakimś klubie gejowskim ?

ocenił(a) film na 5
naomi_nomi

Jest jeden wcisnięty na siłę wątek homoseksualny już na początku filmu. Dwóch starych gości mówi do siebie "kochanie". Byłem zażenowany jak nigdy.

ocenił(a) film na 6
Gregor4567

Film i tak lepszy od Warcrafta.

TheSakuy

P i e r d o l i s z jak potłuczony.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
TheSakuy

Warcraft jest rewelacyjny. Zresztą ocena użytkowników prwdę mówi, Dzien niepodlegosci 5,7 czyli na poziomie Jupiter Intronizacja.

ocenił(a) film na 6
Gregor4567

Aha, czyli ocena na filmwebie decyduje o jakości filmu ?

ocenił(a) film na 5
TheSakuy

na imdb też jest bardzo niska

ocenił(a) film na 6
Gregor4567

Ale to ja sobie samemu wyrabiam ocene, a nie imdb.

ocenił(a) film na 5
TheSakuy

Wiem ale weź pod uwagę też co inni myślą. Warcraft się ludziom podoba.

ocenił(a) film na 6
Gregor4567

Podoba się fanom.

ocenił(a) film na 5
TheSakuy

Film fantasy, jest skierowany głównie do fanów kina fantasy. Nie rozumiem czego oczekują po tym filmie i po co na niego idą fani dramatów obyczajowych.

ocenił(a) film na 6
Gregor4567

Filmy klasy b, są skierowane do fanów kina klasy b. Nie rozumiem czego oczekują po tym filmie i po co na niego idą fani dramatów obyczajowych.

ocenił(a) film na 5
TheSakuy

Mowa o gatunku filmowym, a nie jakości. Nie jesteś fanem fantasy? to nie jest film dla ciebie. Ten film nie jest przeznaczony dla wszystkich, idąc na komedie romantyczną wiem czego się spodziewać.

ocenił(a) film na 6
Gregor4567

Ale ja lubię fantasy. LOTR 9/10 i co teraz ?

ocenił(a) film na 5
TheSakuy

NIC, nie trafiło w twój gust ale większości fanom się podoba co widać po średniej ocen.

Gregor4567

specjaline sie zalogowalem od niepamietnych caswo zeby dodac komentarz -
jestem fanem warcrafta 3 jednak wez poprawki:
po 1sze chinczycy tez oceniaja na imdb a warcraft to dla nich swietosc, niewazne jak przedstawiono to w filmie - szturm jaki przypuscili na kina dowodzi ze fanatyzm nadal jest obecny, mimo iz wydawalo sie ze era warcrafta wygasa - po czesci spowodowane tym ze najpopularniejsze gry czyli DotA i LOL bazuja w na warcrafcie
po 2gie dyskusja na filmwebie to powinna byc rozmowa na poziomie na zasadzie mi sie nie podobalo a mi bardzo i spoko a nie przekonywanie kogos na sile ze film jest swietny bo tyle a tyle osob dalo wysoke note
np poszedlem do kina dla CGI i sie nie zawiodlem, tak samo poszedlem rok temu na mad MAX dla efektow, z kolei nie rozumiem np wysokiej oceny nice guys, gdyz tak mam gust, znienawidzilem tez najnowszy jurassic world, jednak rozumiem ze moze sie to ludziom podobac i nie przekonuje nikogo, napisze co swoje i tyle
dobrego dnia ;)

ocenił(a) film na 2
jakubeskulap

interpunkcja on..

Gregor4567

a co do warcrafta bylo w miare ok, byc moze z czasem bardziej sie przekonam, jednak ja dla mnie przedstawili tak malo swiata warcrafta ze to troszke jakbym oczekiwal na ksiazke LotR a dostal bajke o kopciuszku, takze czekam na pier#%!#cie w 2giej czesci ;)

użytkownik usunięty
TheSakuy

Jak już porównujesz Warcraft do Dnia Niepodległości to przytocz porządne argumenty, a nie jakieś słowa bez znaczenia.

Oba filmy nie były bez grzechu, ale w dniu niepodległości aktorzy byli bardzo drewniani i w sumie mogło by ich nie być, nie grali przekonującą, tylko bardziej od niechcenia.
Warcraft miał też niezbyt ambitną grę aktorską, ale tam to znacznie lepiej wyglądało, część się dobrze spisała.

Skoro mocną stroną Dnia Niepodległości jest CGI to Warcraft miał 3x lepsze CGI. Widać, że brali się ludzie z Blizzarda bo to był jeden z najlepszych szczytów możliwości. Doszlifowane i wszystko piękne gdy w Dniu Niepodległości mieliśmy wybuchy, jakieś tam tarcze, doczepione inne silniki na samolotach i lasery, średnie filmy prezentują podobną jakość efektów, a nie zapomnijmy, że jechali na kosztach.

Niby zaprosili starą ekipę do filmowania, lecz sam efekt widzimy, wiele niejasności i dziwnych scen. Nowa technologia, a nadal stare hummery jeżdzą, latają "Rockwell B-1B Lancer" jako bombowce praktycznie bez zmian no i te śmigłowce tylko z brakiem śmigieł ;), chociaż transportowiec w tle zmienili i główna broń - F16.

Dodatkowo po walce stracili myśliwce, została im jakaś garstka pilotów jak sami twierdzili jakby nie mieli gdzie indziej wojska. Wprowadzają samoloty do środka i muszą z samolotów bombardować jakby nie mieli tomahawków, sterowanych rakiet cokolwiek. Zmienili kierowaną broń na lasery z, których strzelali byle jak byle trafić :)
Cała walka toczy się w jednym miejscu, a sama królowa tak bała się swojej śmierci, że potem to śmigała w kombinezonie po powierzchni, a jej żołnierze mogli dostarczyć kulę.

Masa niejasności i tak naprawdę film zrobiony na siłę, gdy przy Warcrafcie większość trzymała się kupy, a CGI było na najwyższym poziomie

ocenił(a) film na 7

@ Talar podejrzewam,że wspominając o 'nowej technologii',F-16 itd.chciałeś dodać większej ''wiarygodności'' do komentu.Jednak czytają tu również ludzie,którym nie imponujesz,wręcz wychodzisz na 'mało wiarygodnego'..

''''Nowa technologia, a nadal stare hummery jeżdzą, latają "Rockwell B-1B Lancer" jako bombowce praktycznie bez zmian no i te śmigłowce tylko z brakiem śmigieł ;), chociaż transportowiec w tle zmienili i główna broń - F16.''''

Otóż..nie ma w wojsku czegoś takiego jak Hummer.Jest HMMWV zwany też Humvee.Stare? Zobacz jakie technologie ma Mercedes a przecież nadal produkuje klasę G.Wojsko to nie cywil..
B1B Lancer tam nie latają.Z resztą nawet gdyby,to co z tego,jeśli obecnie latają jeszcze B-52!? które oblatano w 1952 roku! A mają latać do 2040 roku!W wojsku sprawdzony sprzęt się docenia i zostawia na lata..
Z twoim F-16 nie wiem o co biega?!?
Tomahawk itd.w kosmosie? Zniszczyli satelity (GPS)przecież z resztą..jak chciałeś naprowadzić pociski na cel?Musieli się zbliżyć..
Broń kierowaną zmienili na 'lasery',bo się nie sprawdziła a te 'lasery' przebijały pola ochronne-proste..
Reszta mi lotto ;)

użytkownik usunięty
Harry59_2

Czyżby? Technologia podskoczyła, silniki zostały zmienione a mimo to bombowce używają tych samych co dziś? Hummery, już nie bądź taki cwany z wikipedią i pełnym nazewnictwem bo to ja też mogę sobie sprawdzić, ale mówi się na nich hummery i mi to lata jaka jest wojskowa pełna nazwa bo nikt tak nie będzie wymawiał tym bardziej na wojnie. Broni kierowanie nawet nie użyli jakby nie patrzeć, a pospolite rakiety mogliby ulepszyć by niszczyła i zapory, skoro zwykłe bomby im się udało.

Ale nie będę wnikał w jakieś gó*no. Strata czasu nawet za darmo na zalukaj, wszystko drewniane , część sprzętu to w sumie poprawione makiety, JEDYNE LOTNISKO i 50 czy tam więcej samolotów dostępnych do walki z kosmitami, orbitalne lasery zrobione po to by je zniszczyć (kto normalny odlicza 10s przy ataku?), wiele nieścisłości i tak mógłbym wymieniać w nieskończoność

Harry59_2

Faktycznie Harry59_2, jak tak prześledziłem do końca te fachowe komentarze p. Talara, to jakbym czytał pierwszą w historii Encyklopedię ''''Nowych technologii uzbrojenia''''. To nie jest przypadkiem Henryk Talar?? Tak mi się jakoś to w czasie zbiega. Panie Talar, a nie dostrzegł pan gdzieś w tej ''''Nowej technologii'''' jakiegoś starego AK - 74??

@Talar "jakieś słowa bez znaczenia" - po co sie logujesz skoro juz w 1szym zdaniu zaczynasz obrazac? napisalem logiczne wyjasnienie dlaczego warcraft ma wysoka ocene mimo slabej gry a ty musisz sprowadzac to do budowania swojego ego ? tymczasem chciales zablysnac wiedza a wyszlo ze sie nawet nie znasz co potwierdza komentarz @Harry60_2
po 2gie napisalem ze ide na film dla efektow CGI i owszem warcraft mial o niebo lepsze jednak znowu musiales swoja filozofie dorobic, ze w jakis sposob krzywdze warcrafta, a nawet slowa nie napisalem o porownywaniu tylko, ze chcialbym wiecej postaci zobaczyc - ogarnij sie, bo smutno sie czyta komentarze gdzie koniecznie ktos chce prezentowac swoja "pseudowyzszosc" wiedzy zamiast pojsc na film dla efektu CGI

użytkownik usunięty
jakubeskulap

Ty jesteś normalny czy de*? To jest dla ciebie obraza? Jak jesteś chory psychicznie to występuj gdzie indziej, nie tu. Albo cię tak wyzywały tłumy i teraz wyżywasz się w internecie huh.

Masz - to jest jakaś tam obraza, co za ludzie nienormalni ;/

ocenił(a) film na 7


,,Czyżby? Technologia podskoczyła, silniki zostały zmienione a mimo to bombowce używają tych samych co dziś?''
A w czym to przeszkadza?? Obecnie są silniki odrzutowe a w np.Rosji używają nadal bombowców Tu-95 ,które napędzane są przez śmigła..W USA,Polsce na całym świecie są wojskowe maszyny napędzane przez..śmigła a przecież w Kosmos latamy i napęd odrzutowy jest..Resztę pominę,bo nawet nie masz wiedzy z fazowej wiki wspomnianej przez ciebie..

,,bo to ja też mogę sobie sprawdzić'' - no widzisz..ty możesz sobie sprawdzać a ja to po prostu wiem.. ;)

Ps.Nadal nie wiem o co biega z twoimi F-16...hmm

użytkownik usunięty
Harry59_2

Naucz się czytać ze zrozumieniem to pogadamy, bo się tylko powtarzasz

nie rozumiem twojej wypowiedzi - koniecznie chcesz komus popsuc nastroj bo mysli inaczej o filmie niz ty ? - rzucasz wyzwiskami jakby to byla dla ciebie codziennosc - brak tobie krzty kultury a wypowiadasz sie na forum kulturalnym - ogarnij sie bo smutno sie czyta komentarze z infantylnym przeslaniem
i przykre ze nie potrafisz prowadzic dykusji na odpowiednim poziomie

ocenił(a) film na 2
TheSakuy

Bzdura, nie tylko fanom, gry na oczy nie widziałem a film mi się bardzo podobał

mondeo117

nie przeczytales ze zrozumieniem i niepotrzebnie emocjonalnie sie wypowiadasz - mi nie zalezy na zmienianiu opinii tylko na przytoczeniu faktow i nie napisalem ze tylko fanom sie podobal, a tylko ze w chinach ta gra jest tak kultowa jak u nas wiesiek i niezaleznie od innych opinii chinczycy szturmowali kina
" po 1sze chinczycy tez oceniaja na imdb a warcraft to dla nich swietosc, niewazne jak przedstawiono to w filmie - szturm jaki przypuscili na kina dowodzi ze fanatyzm nadal jest obecny, mimo iz wydawalo sie ze era warcrafta wygasa - po czesci spowodowane tym ze najpopularniejsze gry czyli DotA i LOL bazuja w na warcrafcie "

użytkownik usunięty
jakubeskulap

Wypowiadałem się normalnie, ale chciałeś sam na zawołanie obrazy to masz. Ty nawet nie rozróżniasz co to jest obraza, a co to normalne zdanie, a chcesz tutaj komentować i to o filmie o którym tym bardziej pewnie nie masz pojęcia. Nie wiem, chyba za dużo się nasłuchałeś w życiu "jakieś słowa bez znaczenia", co tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że nie warto zamieniać z tobą ani jednego słowa.

Zacząłem normalnie i nie wyzywałem, ale zdanie, którego byłeś świadkiem było i takim przykładem.

Co do filmu to niech każdy ma swoje zdanie, ja po prostu przedstawiam swoje fakty

ocenił(a) film na 3

Może po prostu zabroń wszystkim się wypowiadać i poprowadź dyskusję sam ze sobą - na pewno poczujesz się usatysfakcjonowany.

PS: Nie widzieć różnicy miedzy cywilnym hummerem a wojskowym humvee i wypowiadać się w kwestii wojskowych technologii, tonem nie znoszącego sprzeciwu fachowca - coś pięknego.
PS2: Z jednym się zgodzę - przedstawiasz "swoje fakty".
PS3: Gramatyka i ortografia to chyba twoje największe atuty.

użytkownik usunięty
PPS

PPS a co do ciebie to po pierwsze wspominam tu o wojskowych humvee bo jakie miały być w bazie wojskowej? Dodając też te UN. Nie było, a przynajmniej nie zauważyłem żadnych cywilnych humvee, a chodzi mi tylko o głupie i durne nieścisłości, a ty się wyżywasz i mnie obrażasz jakbym ci co najmniej spalił dom.

Twój największy atut? To że w ogóle piszesz tutaj. Skoro już oceniasz kogoś to pozwól, że odwdzięcze się tym samym co ty.

Po drugie do wszystkich.
A co taka spina, o czyjeś zdanie? Co wy chcecie mnie do swoich racji przekonać czy jak? Jeden zgłasza, drugi pozywa, trzeci mnie jeszcze do karcelu wpakuje albo więziennej dziury bo ktoś napisał to co drugiemu nie pasuje?
Ludzie! TO TYLKO CZYJEŚ ZDANIE I OPINIA, wyluzujcie... Jeśli kogoś obraziłem to serdecznie przepraszam, ale pisałem swoje fakty, swoje zdanie, wbijcie sobie do to swoich głów...

Napisać nieścisłości swoim zdaniem w filmie i już UUU wielcy mądralińscy...

widze nie mozesz przezyc jak nie masz racji i pewnie boisz sie ze przegrasz na potyczki slowne... tymczasem przegrywasz kultura i wychowaniem i klamstwem - sam napisales ze specjalnie chcesz mnie obrazic a pozniej sie wypierasz ze nic nie napisales, oceniasz wszystkich z gory tymczasem sam nie masz pojecia o warcrafcie bo nawet slowem nie wspomniales o boahterach filmu i powiazaniach z gra, takze kup sobie masc na swoje dolegliwosci bolowe i nadrob zaleglosci w kulturze, a do tego czasu prosze cie nie odzywaj sie bo pograzasz swoje zadufane ego

i przy okazji zglosilem twoja wypowiedz jaka szkalujaca, gdyz celowo obrazasz uzytkownikow i siejesz nienawisc z prosba o usuniecie ciebie, w razie braku odpowiedzi od filmwebu zglosze cie ponownie na drodze prawnej wykroczenia w zakresie art. 212 KK, takze lepiej siedz juz cicho

użytkownik usunięty
jakubeskulap

Co?! Przepraszam bardzo jesteś mężczyzną, dzieckiem tfu dziewczynką czy kim?
Jeśli chcesz komentować to warto zabrać ze sobą mózg . W razie czego może ci sie przydać .
Podałem przykład obrazy bo ty masz widoczne problemy z koljarzeniem co jest obrazą a co nie, ale z tego co widzę nawet łagodne "słabiej" jest tak poważną obrazą dla ciebie, że musisz poczynić wszelkie kroki by temu zapobiec.
Nie sieje żadnej nienawiści tylko wypowiadam swoje zdania, a na pierdoły odpowiadam argumentami.
Obrażam cię teraz, jak zacząłem? Nie. Podałem ci przykład obrazy i jeśli ci to na sercu nie leży możesz zwyzywać mnie, ale jeśli serio to wziąłeś to przepraszam bo widocznie nie wiedziałem że mam do czynienia z osobą która płacze po każdym słowie. Sieje nienawiść Oo super . Warto do tego wrócić gdy nienawiść jest zwykłym kontrargumentem na pieerdoły A z tego co widzę obaj piszecie to samo jedynie ze zmienioną formą co jest zabawne, wręcz komiczne.

I po zdaniu "przedstawiam swoje fakty" nie zrozumieliścoe nic. Jak do ściany.
Ja kończę tą bezowocną dyskusje bo wy nawet nie rozumiecie słowa "przedstawiłem swoje fakty" . Oj jacy jesteście mądrzy#

użytkownik usunięty
jakubeskulap

Jestem debilem. Pasuje ci? Uu gruba obraza na siebie samego.

Chyba muszę to zgłosić...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones