PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=647176}
6,6 37 299
ocen
6,6 10 1 37299
4,1 14
ocen krytyków
Dywizjon 303. Historia prawdziwa
powrót do forum filmu Dywizjon 303. Historia prawdziwa

Miałam zaszczyt być na pokazie przedpremierowym. Gra aktorska na najwyższym poziomie! Ogólnie film jest bardzo prawidłowy, poprawny, przyjemnie się ogląda :)

mirandaleigh

Dzisiaj wybieram się na film ;) Czytałam sporo pochlebnych opinii, niestety Bitwa o Anglię troszkę mnie zawiodła :/

nawrat6

Zawiedziesz się jeszcze bardziej. Ten trol powyżej ostnieje na portalu od czerwca i ocenił 2 filmy. Widac odrazu podstawionego klakiera. Film 4/10

mirandaleigh

Ile ci załacili za oszukiwanie ludzi ?

mirandaleigh

2 opinie, konto założone w czerwcu tego roku - większość polskich gniotów część budżetu zamiast na scenariusz z prawdziwego zdarzenia przeznacza na rzesze klakierów.

Od takich akcji, z automatu, odechciewa się iść do kina.

Jak ktoś robi z potencjalnego widza frajera, to moim zdaniem nie zasługuje na to, żeby mu dać kredyt zaufania i iść na film.

ocenił(a) film na 5
_marecki

do tego ta średnia 6,9 ? Od razu widać, że poro zawyżona ..

diabol44

Staram się nie oceniać filmu, bo go nie widziałem ale po takich wątpliwej szczerości zachwytach, widać, że możesz mieć rację...

ocenił(a) film na 5
_marecki

ja pójdę i obejrzę, bo i tak dodatkowo za to nie zapłacę, ale widziałem opinie, że jest słabszy od tego drugiego, który notabene rewelacją nie był i dałem mu 5/10 ;)

diabol44

To daj znać jakie wrażenia.

ocenił(a) film na 2
_marecki

Ja byłem. Bitwa o anglię to film mocno średni, ale w porównaniu z prawdziwą historią to niestety arcydzieło.
Oba filmy są po prostu słabe. Natomiast w prawdziwej historii jest tylko patos patos patos. Nie ma miejsca na jakieś szarości. Polski pilot to arcybohater, który przy pierwszym locie nieznaną maszyną od razu zestrzeliwuje niemieckiego lotnika.
Niemiecki pilot praktycznie podnieca się strzelając do karetki i szpitala.


Sceny walk powietrznych to jakaś żenada ( w sumie w obu filmach) i widać bardzo ograniczony budżet.

W bitwie o Anglię przynajmniej pokazali trochę dylematów/rozterek ludzi. Fikcyjna postać pilota, który się załamał. Ludzie dzielący się brakującym jedzeniem i ukazanie jak na wojnie z dnia na dzień ludzie giną.
No i mimo, że to "niepolski" film to przynajmniej jest pokazane jak nas olali zaraz po wojnie i za pomoc dziękowali wszystkim tylko nie Polakom.

Moim zdaniem nie warto iść na ani jeden z tych filmów.

mirandaleigh

Byłam na filmie i muszę przyznać, że pokazaliśmy klasę tym filmem :)

mirandaleigh

To czemu jeżeli jest 'poprawny, prawidlowy' uznajesz go od razu za arcydzieło? Hę?

mirandaleigh

Też mam takie zdanie. Mam sentyment do historii Dywizjonu, więc film oceniałam przede wszystkim z emocjonalnego punktu widzenia...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones