PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=647176}
6,6 37 299
ocen
6,6 10 1 37299
4,1 14
ocen krytyków
Dywizjon 303. Historia prawdziwa
powrót do forum filmu Dywizjon 303. Historia prawdziwa

Powiem otwarcie: bardzo pozytywnie się zaskoczyłem. Sceny walk w powietrzu stoją na naprawdę wysokim poziomie. Poza tym otrzymujemy ich całkiem sporo, przy czym trzymają one w napięciu. Aktorstwo nie zawodzi, świetna rola Piotra Adamczyka. Pokazano także jak wielkim szacunkiem cieszyli się polscy lotnicy w Anglii. Szkoda tylko, że nie pokazano ich losów po wojnie. Nie pokazano, jak Anglicy domagali się wygnania z kraju ludzi, dzięki którym losy bitwy o Anglię zostały odwrócone. Za mało jest tu także osobistych dramatów bohaterów. Ale wygląda na to, że reżyser chciał pokazać przede wszystkim chwałę i męstwo Dywizjonu 303. I to jak najbardziej mu się udało. Film ma pewne wady, ale i tak przysłaniają go jego jakże liczne zalety. Jak najbardziej warto obejrzeć. CHWAŁA BOHATEROM!!!

Vito2016

potwierdzam, że film jest naprawdę dobry, dobrze nagarny, aktorzy wspaniale dobrani, moją uwagę skradł przede wszystkim Zakościelny i Anna Prus, więcej takich filmów proszę ;)

ocenił(a) film na 8
enka3

Mnie się jeszcze Cymorek jako Frantisek niesamowicie podobał!

minoshers

Tak, był bardzo fajny, tylko mnie Adamczyk średnio przekonał, reszta super. Szczegoólnie Anna Prus mnie oczarowała

ocenił(a) film na 10
ZuzeZa

Anna Prus- piekna i do tego niezle zagrala:)

ZuzeZa

o mam inne odczucie co do Adamczyka uważam, że zagrał świetnie, miałem co do niego mieszane uczucia ale sprostał roli. Anna Prus również mnie jako faceta oczarowała, piękna kobieta :)

ocenił(a) film na 8
ZuzeZa

Ładna dziewczyna. Ta Angielka też niczego sobie. Ogólnie obsada mocno na plus

minoshers

Cymorek ma być wkrótce w nowym filmie : Nie zostawiaj mnie

ocenił(a) film na 8
dk2012

O, to fajnie, bo ciekawie się zapowiada

ocenił(a) film na 8
Vito2016

Nic dodać, nic ująć!

Vito2016

Dobry film, z większym budżetem byłby świetny może nawet

grzechu_malarzyk

Pewnie tak :) Można by podkręcić walki i trochę rozbudować watli poszczególnych pilotów moim zdaniem. Natomiast ważne, ze jest zgodny z historią

Vito2016

Losy po wojnie myślę, że zostaną pokazane w drugiej części filmu, bo podobno na wiosnę mają ruszyć zdjęcia.

ocenił(a) film na 1
Vito2016

Sceny w powietrzu stoją na wysokim poziomie? Toż to totalne dno. Proponuje obejrzeć film Bitwa o Anglię z 1969 roku. Anglicy zrobili to 100x lepiej 50 lat temu nie dysponując efektami komputerowymi. Do tego fabuła i montaż tego filmu są tragiczne! Ogląda się to jak trailer, zlepek luźno powiązanych ze sobą krótkich scen. Tragedia. Dawno nie oglądałem tak słabego filmu.

ocenił(a) film na 2
Vito2016

Wszystkie sceny walk wyglądają tak samo, te same chmurki na błękitnym, angielskim niebie, te same błyszczące morskie fale, zero dramatyzmu, zero emocji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones