PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=647176}
6,6 37 299
ocen
6,6 10 1 37299
4,1 14
ocen krytyków
Dywizjon 303. Historia prawdziwa
powrót do forum filmu Dywizjon 303. Historia prawdziwa

Nareszcie jakaś dobra produkcja! Osobiście ja nie mam obaw, że to może być gniot, tematyka jest na tyle poważna, że naprawdę nie mają prawa na słaby film. Cieszę się, że film nakręcili w oparciu o wspaniałą ksiązkę Fiedlera, który widział wszystko na własne oczy. Czekam czekam czekam!

ocenił(a) film na 4
mirandaleigh

Wczoraj widzialam zwiastun filmu. Myślę, że to będzie wiekkie widowisko, kino zrobione z rozmachem. Wspaniale, że Polacy postanowili zrobić film o Dywizjonie 303. Oddadzą w ten sposób piękny hołd naszym bohaterskim pilotom. A my oddamy im hołd idąc do kina oczywiście.

pumeksx

warto zauważyć, że faktycznie film zrobiono z rozmachem mając do dyspozycji tak niewielki budżet ;)

ocenił(a) film na 4
Betty_Lou

No właśnie to jest dla mnie fenomen, że przy tak skromnych jak na biznes filmowy warunkach, Polacy robią film z efektami na światowym poziomie. I z plejadą gwiazd. Szacunek.

ocenił(a) film na 4
pumeksx

Sorry... Plejada gwiazd?! Gdzie?! Kiedy?! Kto?! Zakościelny?!

Tataaleksandrykatarzyny

Pomyliła się. Chciała napisać plejada modeli :)

PanKracjusz

znow brakuje Ci argumentow i szydzisz. Zakoscielny, Wieczorkowski, Adamczyk to jednak gwiazdy, a nie modele...

Lencuszka

Gwiazdy czego? Aktorstwa? Przecież Zakościelny i Wieczorkowski to jedna i ta sama mina przez cały film. Zero emocji. Są popularni, podobają się kobietom, ale nie powoduje to automatycznie, że są dobrymi aktorami.

ocenił(a) film na 4
PanKracjusz

Dla mnie bezkonkurencyjny w filmie jest Adamczyk. Naprawdę zagrał bardzo dobrze plus popisał się perfekcyjna angielszczyzną.

pumeksx

Jeśli chodzi o aktorstwo to fakt, Adamczyk wypadł najlepiej na tle miernej i bezbarwnej reszty, ale z drugiej strony nie był to jakiś występ na zasadzie "wow".

ocenił(a) film na 5
Lencuszka

gdzie znalazłaś tą robotę ? Ile płacą takiemu klakierowi od filmu ?

ocenił(a) film na 10
PanKracjusz

dobrze wwszyscy oni wypadają W MUNDURACH

ano2020

No i co z tego skoro gra aktorska jest drętwa rodem z przedstawienia szkolnego? Ale taki był zamysł producenta. Nie ważne jak zagrają, ważne, by wyglądali, bo dla kobiet to wystarczy. Najlepszym przykładem Zakościelny. Heheh.

pumeksx

No właśnie to jest dla mnie fenomen, że przy tak skromnych jak na biznes filmowy warunkach udało się zatrudnić tylu klakierów...

Fenomenalne

ocenił(a) film na 4
Betty_Lou

Nie wiem czy widziałaś brytyjską konkurencyjna Bitwę o Anglię? Film był zapowiadany jako wielki hit, produkcja zrobiona z rozmachem (mieli większy budżet niż Polacy). A wyszło z tego marne kino niestety. Polscy filmowcy mieli pomysł na film i to widać. Brytyjczycy się pogubili.

mirandaleigh

A wiecie czy książka Fiedlera nadal jest lekturą i jak film ma się do niej?

sukineczka

nie wiem, czy jest lekturą, kiedyś była, teraz chyba już nie, ale gdyby była to by nie chcieli czytać, a tak to jest szansa ze przeczytają ;) dzieciaki znaczy. Bo warto! A jak się film ma to zobaczymy po seansie chyba, ja planuję.

ocenił(a) film na 4
AgaRudek

Tak, kiedyś książka była lekturą. Całe pokolenia Polaków się na niej wychowały :) Arkady Fiedler był wielkim szczęściarzem, że miał zaszczyt towarzyszyć naszym pilotom podczas ich legendarnych walk.

ocenił(a) film na 4
sukineczka

jest tylko lekturą uzupełniającą w klasach VII-VIII.

lutek

nie wiedziałam o tym, że jest jeszcze w kanonie lektur hm

ocenił(a) film na 4
Betty_Lou

Tylko jako dodatkowa,podobnie jak "W Pustyni i Paszczy "

ocenił(a) film na 10
lutek

Jestem w szoku to, że Dywizjon 303 nie jest juz lektura to wiedziałem ale, że juz nawet "W Pustyni i w Puszczy" nie jest to jestem bardzo zaskoczony. To co teraz sie czyta...?

ocenił(a) film na 5
karoldab_fw

Też byłam w szoku ale faktycznie .

ocenił(a) film na 4
Betty_Lou

Dobrze, ze jest. To powinno się czytać i oglądać. Mam wrażenie, ze dzisiejsza młodzież ma coraz gorszą wiedzę historyczną, a takie wydarzenia jak walka Dywizjonu 303 powinno sie mieć zawsze w głowie i w sercu.

ocenił(a) film na 4
lutek

Kto wie, może po sukcesie kinowym Dywizjonu 303 wprowadzą jeszcze książkę Fiedlera do kanonu lektur obowiązkowych?

sukineczka

Nie jest juz lekturą a wielka szkoda, może znowu ją wprowadzą? dobrze by było bo książka jest bardzo dobra. Film jest oparty na książce i Instutut Pamięci Narodowej wydał pozytywną opinię, że film jest zgodny z prawdą historyczną

ocenił(a) film na 10
Usiaiasia

Zgadzam sie powinni, znowu wprowadzić ją do lektur obowiązkowych. Książka jest bardzo dobra i dobrze się ją czyta. Młodzież powinna lepiej poznawać współczesną historię a nie ciągle wracają co roku do starożytności, niech chociaż na języku polskim przeczytają książkę o historii Dywizjonu 303

ocenił(a) film na 4
sukineczka

sukineczka Film jest zrobiony na podstawie książki Arkadego Fiedlera, więc nie ma niespodzianek, naciąganych wątków i fałszowania historii.

ocenił(a) film na 4
mirandaleigh

Niestety film nie jest w oparciu o książkę.Czytałem ją i porównałem z fragmentami scenariusza i niestety dialogi jakieś takie współczesne i jak z telenoweli.Na dodatek znowu nie ma nic z rzetelnej prawdy historycznej.Odniosłem wrażenie że komuś zabrakło odwagi do zadania pytania dlaczego polscy lotnicy tak bardzo chcieli walczyć a nie siedzieć i płakać nad swoim losem.
Zabrakło również wyraźnie czarnego charakteru.Oceniam tylko scenariusz, który mieliśmy okazję oceniać na zajęciach a ocena wyszła na 3 na lejcach w skali pięciostopniowej.

lutek

A co ocenialiście konkretnie? Zaciekawiłeś mnie.
Mam jednak nadzieję, że to mylne wrażenie i będziemy mogli zobaczyć nieco historii na wielkim ekranie.

lutek

Lutek, na jakich zajeciach miales dostep do scenariusza filmu, ktorego nie ma jeszcze w kinach?? to ciekawe...

Lencuszka

to bardzo ciekawe, co piszesz... ja wolę jednak pójść do kina i obejrzec film i samodzielnie wydac ocene na podstawie skali pieciostopniowej ;))

mirandaleigh

Zgadzam się. Uwielbiam tę książkę i mam nadzieję że jak najwięcej będzie się z nią zgadzać w filmie :)
Do obsady również nie mam zarzutów, nie ulegajmy stereotypom, ten film jest zupełnie inny i zagrają w nim też inaczej : )

renatkaLOVE

ksiązka jest niesamowita - naprawdę nie mogę doczekać się tej ekranizacji ;))

mirandaleigh

Blisko rok temu obiła mi się o uszy plotka, że powstanie filmowa realizacja znanej mi książki Arkadego Fiedlera - "Dywizjon 303". Podeksyctowanie jakie wtedy poczułam trzyma się mnie do dzisiaj. Po sukcesie "Czasu Honoru" uwierzyłem, że polskie produkcje mogą, a nawet powinny być na najwyższym poziomie. Jestem przekonana, że "Dywizjon 303" właśnie taki będzie - świetnie zrealizowany, trzymający w napięciu, ze świetną obsadą. No i jeszcze w reżyserii Wiesława Saniewskiego. Czego chcieć więcej? Na pewno zobaczę!

mirandaleigh

Jak dla mnie film ma potencjał. Zwiastun, obsada, temat - w końcu coś ambitnego z dobrą obsadą. Będzie trudno o rozczarowanie.

Marylyn

zgadzam się, chociaż przy polskim kinie trudno o optymizm :) ale tutaj widać, że się przyłożyli.

mirandaleigh

Jestem na tak :) Pozytywnie odebrałam zwiastun i obsadę :)

karagor

obsada fatycznie mocna i cos mi sie wydaje, ze to bedzie rola zycia Zakoscielnego

ocenił(a) film na 4
Lencuszka

Zakościelny bardzo dobry, ale dla mnie numer jeden to Adamczyk. Urbanowicz to jego najlepsza rola. Serio, wielki szacunek.

użytkownik usunięty
mirandaleigh

Bo jak film jest na podstawie dobrej książki, to na pewno będzie dobry taa...
Nie pomylmy filmów!

mirandaleigh

No tematyka nie jest wyznacznikiem XD

ocenił(a) film na 3
mirandaleigh

Jak można ocenić film na 10 po.... TEMATYCE hahahahah
To już wielki szacunek dla tych co go oceniali po... ZWIASTUNIE hahahah

ocenił(a) film na 4
BlueSky_on

Kto oceniał po zwiastunie? :) To trochę tak jak książkę po okładce byśmy oceniali ;) Może się ktoś pomylił... Ja dopiero po obejrzeniu hihi

ocenił(a) film na 1
mirandaleigh

Film prawie nic nie ma wspólnego z książką. Gniot straszny.

ocenił(a) film na 3
GunMeat

A obiecywali, że to jest WIERNA ekranizacja książki?????
Poza tym jakiej? :)
Bo kilka zostało napisanych :)

ocenił(a) film na 1
BlueSky_on

Przecież wspominali, że film oparty o książkę Fiedlera "Dywizjon 303"

ocenił(a) film na 3
GunMeat

To tylko marketing. W takim samym wymiarze oparty jest o... Kubusia Puchatka

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones