PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=647176}
6,6 37 305
ocen
6,6 10 1 37305
4,1 14
ocen krytyków
Dywizjon 303. Historia prawdziwa
powrót do forum filmu Dywizjon 303. Historia prawdziwa

Gdy o filmie wspominano myślałem że powstanie coś naprawdę dobrego, a będzie to co zawsze. Marne polskie aktorzyny tak oklepane że grają we wszystkim jak Zakościelny, Adamczyk, Królikowski, Prus itp. Budżet jak na jakiś niszowy film klasy C. Ciekaw jestem czy kiedykolwiek powstanie film na klasę światową bez tych celebryckich mord i z przyzwoitym budżetem.

ocenił(a) film na 7
GhostDeath

Budżet chyba całkiem duży. Około 12 mln. Przypominam, że jesteśmy w Polsce. Inne ceny, inne - mniejsze - gaże aktorskie, które zżerają budżety filmów amerykańskich. Tak myślę.

murcoszek

12 czy 14 mln złotych to żałosny budżet jak na tego typu projekt. Przy takich filmach najwięcej środków idzie na efekty, scenografię oraz przedmioty mające oddać charakter danej epoki. Po zwiastunie widać, że pod tym względem jest bardzo słabo, ale mnie to za bardzo nie dziwi, ponieważ przy tak lichym budżecie trudno zrobić coś dobrego. Smutna prawda jest taka, że akcyjniaki klasy c ze Stevenem Seagalem, które lądują od razu na dvd mają większy budżet... 6mln$ lub 8mln$ (patrząc na filmy z ostatnich lat), a nie da się ukryć, że mimo budżetu są to mierne produkcje pod względem wizualnym i w kontekście efektów specjalnych.

Polscy twórcy nie nadają się do robienia takich filmów, ponieważ wszystko chcą zrobić po taniości i efekt końcowy zazwyczaj jest opłakany. Najlepszy przykład to "Bitwa pod Wiedniem" - budżet około 50 milionów złotych - tragiczne efekty, dramatyczne sceny batalistyczne oraz scenografia i ogólnie poziom wizualny przywodzący na myśl produkcję telewizyjną. Budżet niby spory jak na polskie warunki, ale pieniądze trzeba mądrze wydatkować, a nie każdy twórca to potrafi. Taka smutna prawda. Wychodzi brak doświadczenia przy produkowaniu tego typu filmów. Durną komedyjkę łatwo zrobić, bo nie wymaga zbędnego wysiłku i wkładu finansowego no i przede wszystkim można łatwiej zarobić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones