PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=647176}
6,5 37 074
oceny
6,5 10 1 37074
4,1 14
ocen krytyków
Dywizjon 303. Historia prawdziwa
powrót do forum filmu Dywizjon 303. Historia prawdziwa

To największy plus filmu. Do tego dźwięk silników, dobre zdjęcia. Historycznie tak pół na pół, fabuła też mogłaby być bardziej dopracowana, ale czytałem, że ze scenariuszem to różne cyrki były, więc nie ma się czemu dziwić. Ale ogólnie jako film lotniczy jest OK

B17_Bomber

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona walkami powietrznymi, bałam sie, że mogą różnie wypaść a jest naprawdę super. Tak jak sporo osób pisze ogląda sie je z otwartą buzią ;) Moim zdaniem film bardzo dobry.

ocenił(a) film na 10
Molka_kowalik

Zastanawiałem się jak pokażą bohaterstwo naszych i ciesze się, że pokazali ten wątek z sercem, w Bitwie o Anglię zabrakło mi tego

ocenił(a) film na 7
krzyzanowskim3

Szkoda tylko, ze nie pokazali bardziej wątków polskich lotników, bo można było ich postacie nieco bardziej przybliżyć, ale ogólnie film ogląda się naprawdę nieźle

ocenił(a) film na 7
B17_Bomber

Moim zdaniem trochę za mało jest... faktów i liczb. Mogli to bezboleśnie wpleść w fabułę. Np daty i liczby z:
7 września i polowanie na dorniery
11 września8 najwięcej zestrzeleń z wszystkich dywizjonów
15 września 8 walki w najważniejszym dniu
A do tego dni jak Urbanowicz 4 samoloty strącał
Powinno być powiedziane ze 303 był nr 1 i powinno pokazać się zestawienie etc
Ale i tak film odbieram pozytywnie

Udet

Tego brakuje, ale ważne jest to, że film jest dobrze zrealizowany technicznie. Bez wstydu można go pokazać na całym świecie

ocenił(a) film na 7
kriegelman

To tak, oby jak najczęściej, bo to jednak piękna historia naszych chłopaków, niech się ludzie o nas czegoś dowiedzą

Udet

Właśnie! O tym jak wygrywamy, a nie jak nas ktoś zwycięża

kriegelman

I tak trzymać! Oby jak najwięcej filmów o naszych sukcesach!

Choomgee

Przydałoby sie bo ile można ogladać obrazy o naszych klęskach i niepowodzeniach

kriegelman

To chyba nasza ulubiona dyscyplina - pokazywanie porażek...

Choomgee

niestety to fakt

Udet

Też mi sie podobał

ocenił(a) film na 2
krzyzanowskim3

sie wzruszylem widzac ze KAZDA 10 leci od konta ledwo co zalozonego i TYLKO 1 ocena tego szajsu wlasnie :)

uuuuuu ale klakier, smutne ile dali? 2zl za wpis?

ocenił(a) film na 7
_Master_of_Disaster_

Wiesz, Twoje konto też jakoś wybitnie wiarygodnie nie wygląda, a jesteś tu wszędzie... więc z ocenami innych bym się akurat wstrzymał, bo ktoś może być trollem, ale równie dobrze może działać pod wpływem impulsu. Film jest średni, ale sceny w powietrzu są akurat rzeczywiście całkiem niezłe i tu zgadzam się z założycielem tematu

ocenił(a) film na 2
Udet

To jest moje drugie konto, nie chce mi sie ponownie oceniac filmow, a dostep do starego stracilem po awarii komputera. Padl dysk a ja nie pamietalem polowy hasel, niemniej uzytkownikiem FW jestem od ponad 10 lat

ocenił(a) film na 7
_Master_of_Disaster_

Rozumiem ale jest tu też mnóstwo kont z kilkoma ocenionymi filmami a piszą bardzo negatywnie. Myślę że obie produkcje wynajelý ekipy żeby swoje chwalić a konkurencję krytykować dlatego nie powinno się o tym pisać w ogóle a jak już to całościowo

Udet

To normalka. jedni nasyłają trolli na drugich i na odwrót. Zobacz jak atakują Vegę, co drugi profil to troll

ocenił(a) film na 7
big_army

Ale to nie tylko tutaj. Prezes Barcelony płacił trollom za dyskredytowanie piłkarzy, partie polityczne też maja swoich trolli, którym pewnie słono płacą. Teraz w pandemii to niestety w ogóle nie jest zbyt trudno znaleźć dzieciaki co za parę złotych pohejtują przy kompach, bo i tak nie mają nic innego do roboty

Udet

To chyba już taki "znak naszych czasów". Nie ma się chyba co tym przejmować. Chociaż faktem jest, że taka akcja na większą skalę może położyć niejedną produkcję

big_army

Takich ludzi atakujących tę produkcje zauważyłem bardzo dużo - nie wiem czy to nie trolle nasłani przez producentów tego angielskiego

kriegelman

Bardzo możliwe, cały czas tu ich widać. A widziałeś to angielskie badziewie?

Udet

A, i jeszcze jedno- tu jeden koleś co żadnej książki wżyciu nie przeczytał udaje eksperta i zarzuca temu filmowi, że... Niemców gloryfikuje... nie wiem, w którym miejscu ale tacy debile też tu siedzą

ocenił(a) film na 7
big_army

Takich to jest tu pełno, ale to nie warto wchodzić z nimi w dyskusję, bo po co? Jak widzę dyletanta to go po prostu olewam. Szkoda czasu na idiotów

Udet

Mnie to wnerwia jak jakieś leszcze co nic nie wiedzą nagle przypominają sobie o naszej historii i chcą pouczać innych

big_army

To trolle! Ci angole im zapłacili to hejtują dobry film

Udet

To ci od tego drugiego filmu im zapłacili. Typowi zdrajcy

ocenił(a) film na 7
Choomgee

Nie wiem czy zdrajcy, ale na pewno moralnie najwyżej nie stoją hehe

Udet

Moralne dna po prostu

Choomgee

Prawda

ocenił(a) film na 7
Molka_kowalik

To było właśnie największe zaskoczenie na plus, bo dobrych efektów w polskich filmach trudno znaleźć:) Szkoda tylko, ze nie rozwinęli bardziej wątków poszczególnych pilotów

B17_Bomber

Ale będzie kontynuacja, wiosną mają ruszyć zdjęcia :)

lusiencja

bardzo mnie to cieszy! aż nie mogę uwierzyć. teraz czekamy na drugą część, oby była co najmniej tak samo dobra.

ocenił(a) film na 7
lusiencja

No ciekawe jak to wyjdzie

ocenił(a) film na 2
Molka_kowalik

sie wzruszylem widzac ze KAZDA 10 leci od konta ledwo co zalozonego i TYLKO 1 ocena tego szajsu wlasnie :)

uuuuuu ale klakier, smutne ile dali? 2zl za wpis?

ocenił(a) film na 1
B17_Bomber

Serio?

B17_Bomber

Walki powietrzne zrobione, na bardzo dobrym poziomie. Bardzo długo czekałem, aż ktoś nakręci film o Dywizjonie i ciesze sie, że dożyłem. Film bardzo dobry, dobra gra aktorska, szczegóły historyczne też na plus.

Jan_60

Zgadzam się w zupełności. Dobre zdjęcia, sensowny montaż i wspaniała obsada.

macik68921

Trzeba się wybrać ponownie do kina :) Już ponad pół miliona widzów go obejrzało!!

susurrement

A od kiedy 372 tysiące to ponad pół miliona? :)

ocenił(a) film na 2
PanKracjusz

Jak mozna sypac 10ami z bot kont to i 370 naciagniete stanie sie miliardem :D (pewnie polszmat ktory tak to gowno reklamowal i pani Gawryluk po umowie z PIS

NARODOWE (yuck) kino reklamuje, reka reke myje kochani. A ja polske coraz mniej kocham ;]

ocenił(a) film na 7
PanKracjusz

Obejrzało ponad 1,6 mln więc jak na Polskę świetny wynik, choć sam film średni, ale zdjęcia ładne

ocenił(a) film na 2
macik68921

sie wzruszylem widzac ze KAZDA 10 leci od konta ledwo co zalozonego i TYLKO 1 ocena tego szajsu wlasnie :)

uuuuuu ale klakier, smutne ile dali? 2zl za wpis?

ocenił(a) film na 2
Jan_60

sie wzruszylem widzac ze KAZDA 10 leci od konta ledwo co zalozonego i TYLKO 1 ocena tego szajsu wlasnie :)

uuuuuu ale klakier, smutne ile dali? 2zl za wpis?

ocenił(a) film na 7
_Master_of_Disaster_

A dlaczego wszędzie wklejasz ten sam tekst? Chcę odpowiedzieć bomberowi a tu wszędzie Twoje oskarżenia... Sam oceniłeś raptem 84 filmy przez 3 lata, ostatni dawno temu, więc wiesz, podejrzanie ta twoja działalność tutaj wygląda, złośliwy człowiek mógłby zapytać ile płacą za jeden negatywny komentarz

ocenił(a) film na 2
Udet

bo mnie irytuja TROLE, to przez takie klakierstwo putinowskie krajem rzadzi PIS a filmy na FW maja zawyzona srednia, wszedzie cuchnie propaganda a swiat jest bardziej paskudny. Pasuje? A co do konta masz wczesniej

_Master_of_Disaster_

Ale ile filmów jest zanizanych! Vege cały czas zaniżają. Wcale nie jestem jego fanem, ale tam cała banda trolli go hejtuje i zaniża oceny. Tutaj też wielu trolli z jakichś dziwnych kont ten film atakuje, więc ogólnie jest remis i w ogóle bym się tym nie zajmował. Przecież nawet w pisie była farma trolli, to teraz jest wszędzie

ocenił(a) film na 7
_Master_of_Disaster_

Mnie też klakierstwo wkurza, ale to bądź konsekwentny - nie powiesz mi, ze nie ma tu trolli którzy zaniżają ocenę tego filmu i wypisują komentarze bardzo negatywne. Jak uderzasz w tych zachwalaczy, to zwalczaj też tych hejterów, bo zachowujesz się jak typowy pisowiec - robią awanturę o zegarek Nowaka za 15 koła, a sami przewalili na same wybory 70 milionów

ocenił(a) film na 7
B17_Bomber

Z tym filmem też mam mieszane uczucia, bo można to rzeczywiście było oprzeć bardziej na książce, albo na wspomnieniach, ale zdjęcia ładne

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones