PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=647176}
6,5 37 193
oceny
6,5 10 1 37193
4,1 14
ocen krytyków
Dywizjon 303. Historia prawdziwa
powrót do forum filmu Dywizjon 303. Historia prawdziwa

Tutaj walki są o wiele bardziej realistyczne i aktorzy są dobrani o niebo lepiej. Co do fabuły, to mogłaby być bardziej zwarta bo jest kilka różnych wątków i przeskoków, ale ogólnie dobrze się ogląda. Takie 7-8/10

ocenił(a) film na 2
Choomgee

no wez przeciez to byl zwykly block buster NIKT nie twierdzil ze"historia prawdziwa" jak pajace z polSZmatu

_Master_of_Disaster_

Możliwe że dodatek "historia prawdziwa" miał dodać zainteresowania albo odróżnić od tego angielskiego, albo też i jedno i drugie.

ocenił(a) film na 2
Choomgee

A moze to biedny, nietrafiony zabieg polsatowskiego pseudo marketingowca po szkole Rydzyka :D

_Master_of_Disaster_

Nie wykluczam, aczkolwiek gdzie Polsat, a gdzie Rydzyk...:) Rozumiem, ze teraz jak pis ma haki na Zygmunta, to nie mogą być zbyt krytyczni, ale jednak starają się nie przeginać

ocenił(a) film na 2
Choomgee

hahahaha wazelina az kapie i te msze, katoprogramy :) a naczyna sa BARDZO polaczone, pisiura Gawryluk - psiółka nowej koscielnej zony Kurskiego - kurski przyd.... as rydza itd :) to az boli gdy sie sprawdzi jaka to je....a mafia. Myslisz ze nie delegowal swoich propagandystow do polSZmatu? Ale to bardzo dlugi temat :)

_Master_of_Disaster_

Wiem, ale jak mówię, Polsat był mocno anty pisowski, ale jakbyś miał tyle do stracenia co Zyga, też byś uważał. Ja o kato-programach tvp to nawet nie mówię, bo to jakiś koszmar, ale lenie i darmozjady znowu dadzą się przekupić jakimś "650 do pensji" i znowu "zjep" może wygrać. Ale jak mówię wolę programy polsatu od tvn, chociaż jeżeli chodzi o informacje to wiadomo, że jest odwrotnie

necrovomit74

Bardzo słuszna uwaga. Wystarczy sprawdzić bilans walk na Pearl Harbor i od razu widać, ze to była ściema, a wiadomo, że po lotach w UK chłopaki za kołnierz nie wylewali, a dziewczyny podrywali na potęgę

ocenił(a) film na 8
PanKracjusz

idz ogladaj lepiej filmy o 2 wojnie swiatowej na History Channel, tam czesto sa wstawki z kronik filmowych, realizm 100%

PanKracjusz

Twoje wypowiedzi najbardziej przypadły mi do gustu i dzieki nim zaczynam mieć wyobrażenie na temat filmu. Dzięki i co dla mnie najwazniejsze, widziałeś film i czuć, że historia nie jest Ci obca!!!

bielinski11

Super przygotowanie do tematu :)
Polska produkcja bardziej przypadła mi do gustu, chociaż angielska nie była wiele gorsza, to jednak patriotycznie podejdę do wystawienia oceny :D

ocenił(a) film na 2
katarzyna_kostrzanowska



uuuuuu ale klakier, smutne ile dali? 2zl za wpis?

minoshers

86 % w moim guście mówi filmweb no ichyba tak jest.
Mamy coś pomiędzy kinem rozrywkowym a dokumentem i całosć tworzy dobrą lekcję historii, która dostarcza przy okazji rozrywki.

renatkaLOVE

warto zwrocic uwage na realistyczne sceny i dokumentalny charakter filmu. 9/10 zdecydowanie

ocenił(a) film na 8
ptommkt

Właśnie! słuszna uwaga. Ja oglądam filmy lotnicze, żeby poczuć się jak w kabinie myśliwca. I w tym filmie to czuję! W angielskim widzę marna grę komputerową.

minoshers

tak, zdecydowanie potwierdzam, jest w nim wszystko - emocje, rozrywka, historia

ocenił(a) film na 5
Dominikowa_filmweb

UWAGA - Dominikowa_filmweb, komentarz prawdopodobnie na zamówienie, konto założone 3 dni temu. Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 2
Dominikowa_filmweb

sie wzruszylem widzac ze KAZDA 10 leci od konta ledwo co zalozonego i TYLKO 1 ocena tego szajsu wlasnie :)

uuuuuu ale klakier, smutne ile dali? 2zl za wpis?

ptommkt

Dla mnie film idealnie opowiada o "Dywizjonie 303", film przede wszystkim kierowany jest do każdego, bo zarówno można go obejrzeć we dwoje w kinie, jak i może być wyświetlony dzieciom, które powinny poznać tę historię. Film jest poprawny, subtelny, prawdziwy i nieprzekombinowany.

ocenił(a) film na 5
g_gadek80

UWAGA - g_gadek80, komentarz prawdopodobnie na zamówienie, konto założone 4 dni temu. Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 2
g_gadek80

sie wzruszylem widzac ze KAZDA 10 leci od konta ledwo co zalozonego i TYLKO 1 ocena tego szajsu wlasnie :)

uuuuuu ale klakier, smutne ile dali? 2zl za wpis?

ocenił(a) film na 2
ptommkt



uuuuuu ale klakier, smutne ile dali? 2zl za wpis?

ocenił(a) film na 8
renatkaLOVE

Wiesz co, bardzo trafnie to określiłaś! Popieram w 100 procentach

ocenił(a) film na 8
renatkaLOVE

Ujęłaś to w najlepszy mozliwy sposób

ocenił(a) film na 8
renatkaLOVE

bardzo dobrze to ująłeś. A to jest najlepszy sposób dotarcia do większych mas

ocenił(a) film na 2
minoshers

cos sie trolowi komenty zaciely? :D ZALOSNE jak polSZmat

minoshers

Też porównałam obydwa filmy. Polski lepszy.

ocenił(a) film na 8
Aneta_Lusz

Dokładnie. Tu walka powietrzna wygląda jak walka, a Adamczyk przynajmniej przypomina Urbanowicza!

minoshers

Idź zakładać multikonta gdzie indziej

ocenił(a) film na 8
HeartQW

Co masz do mojego konta? Spójrz na swoje, założone kilka miesięcy temu pewnie tylko po to, żeby ten film atakować. Nawet własnych ocen się wstydzisz, więc spadaj

minoshers

Chyba 20 lat później on miał wtedy chyba 25 lat a Adamczyk mógłby być jego ojcem .Wszyscy ci aktorzy są dwukrotnie starsi od bohaterów bo oni mieli tylko trochę ponad 20 lat .Równie dobrze mogliby wziąć prawdziwych pilotów z Dęblina realizm lotniczy byłby większy.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
PanKracjusz

Weź buraku zastanów się, co ty w ogóle wypisujesz. Polaków, którzy chcą zobaczyć polski film o polskich pilotach walczących w czasie II WŚ, która zniszczyła Polskę, nazywasz BARANAMI???

simgog

To, że ktoś pójdzie na film, bo na plakacie jest buzia, którą kojarzy z serialu nie oznacza z automatu, że wybrał się na seans z historycznych pobudek. Można pójść tylko dla jakiegoś aktora.

Nigdzie nie nazwałem Polaków baranami. To jest tylko Twoja interpretacja. Mi chodziło właśnie o takiego widza, który nie ogarnia historii i na seans trafił przypadkiem. Jeśli myślisz, że cała publika trafiła tam z przypadku to już Twój problem.

ocenił(a) film na 8
kasjana

Przepraszam Cię bardzo, ale jak chcesz komuś zwracać uwagę, to się chociaż DOUCZ, please! Teraz nie trzeba szukać w książkach, wystarczy otworzyć nowe okno, wpisać w googla Witold Urbanowicz i masz jak byk datę urodzenia 1908!!!!! Więc 32 a nie 25, do tego oprócz Paszkiewicza i Krasnodębskiego był najstarszym pilotem dywizjonu w tym okresie. Nie jest Ci wstyd? Nawet tak prostej czynności nie chce Ci się zrobić, ale zwracać innym uwagę już tak? Wstyd

minoshers

I właśnie tu jedna rzecz mi nie pasowała bo jak opowiadał kiedy pomalowała portret carycy na zielono to pomyślałam o był za mały . Mało brakowało a by rodzinę zamknęli .Tym bardziej ,że z drugiej strony portretu był Kościuszko i znajdź tę historię w internecie a ja ją słyszałam na żywo kiedy odwiedził naszą szkołę .

ocenił(a) film na 8
kasjana

Tak wygląda odpowiedz niedouczonego trolla na przytoczenie faktów... brawo...

minoshers

Jak by nie było to i tak za stary .

minoshers

:D :D Tylu ludziom by się chciało to powiedzieć! :D :D

ocenił(a) film na 8
kasjana

Adamczyk miał 32, rocznik 1908, więc jak chcesz tu się popisywać "wiedzą" to chociaż zadaj sobie tę odrobinę trudu i zajrzyj najpierw wikipedię.

minoshers

Też czytaj ze zrozumieniem mi chodziło oto ,że aktor ma 46 lat ,więc chyba jest różnica miedzy 32 a 46lat .

kasjana

Piloci to byli młodzi ludzie a nie dziadkowie pod pięćdziesiątkę .. Kadza .

ocenił(a) film na 8
Aneta_Lusz

Wszyscy krytykują "303 Bitwę o Anglię" ale to w nim jest poruszone jak Anglicy "podziękowali" pilotom za swoją walkę.

ocenił(a) film na 4
marcinzarebski7

Dokładnie!

marcinzarebski7

No i po co ściemniasz? Nie wszyscy krytykują BoA. Eh, te durne myślenie kaszkietów.

PanKracjusz

mi i moim przyjaciołom bardzo się podobał film ;) a krytycy znajdą się wszedzie

ocenił(a) film na 2
katarzyna_kostrzanowska



uuuuuu ale klakier, smutne ile dali? 2zl za wpis?

ocenił(a) film na 5
marcinzarebski7

marcinzarebski7 - dokładnie !!!

marcinzarebski7

I przyznanie się, że Polaków pominięto w Paradzie Zwycięstwa, by nie drażnić Stalina. To z kolei odczytuję jako swego rodzaju "przepraszam" ze strony GB, skoro film jest angielski.

ocenił(a) film na 2
Aneta_Lusz



uuuuuu ale klakier, smutne ile dali? 2zl za wpis?

ocenił(a) film na 2
Aneta_Lusz

sie wzruszylem widzac ze KAZDA 10 leci od konta ledwo co zalozonego i TYLKO 1 ocena tego szajsu wlasnie :)

uuuuuu ale klakier, smutne ile dali? 2zl za wpis?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones