PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=836440}

Doktor Strange w multiwersum obłędu

Doctor Strange in the Multiverse of Madness
6,7 64 833
oceny
6,7 10 1 64833
5,7 35
ocen krytyków
Doktor Strange w multiwersum obłędu
powrót do forum filmu Doktor Strange w multiwersum obłędu

Na sam wpierw pomyślałem, że chyba mam naprawdę kiepski dzień, lub chyba zaczynam po woli robić się za stary na tego typu kino. Jednak w pewnym momencie dotarło do mnie, że ten film jest po prosto niemożliwie wręcz głupi. I zanim ktoś stwierdzi, że o co się czepiam, że to przecież nie musi mieć sensu bo to są inne multiversa... no to nie. Rozumiem, że Marvel, chciał wprowadzić pewną świeżość do swojego kinowego uniwersum, spoko. Już raz to zrobił jakiś czas temu z trzecią częścią Thora i wyszło to fenomenalnie. Sęk w tym, że teraz wyszło to po prostu idiotycznie. Bohaterowie podejmują głupie i nieracjonalne decyzje, cała fabuła opiera się o gonienie za nic nieznaczącym MacGuffinem, relacje między postaciami są czerstwe, a całość w praktycznie żadnym stopniu nie posuwa uniwersum do przodu. Jasne, pewne sceny są niezwykle satysfakcjonujące, ale w ogromnej większości to po prostu nic nieznaczący bełkot.

!Spoilery!


Nie mogę przeboleć faktu, że Wanda, która dostała już swoją nauczkę w serialu teraz nagle dostaje jakiegoś szału i nagle jej się uroiło, żeby praktycznie rządzić wszystkimi światami. Dodatkowo w pewnym momencie, twórcy zrobili z niej postać tak wszechpotężną, że aż traciło to jakąkolwiek wiarygodność. Laska lata sobie po najpotężniejszych miejscach we wszechświecie i klepie bez najmniejszego problemu najpotężniejsze postacie tego uniwersum. Dr. Strange? Pff poklepany, Whisper? Poklepany Profesor X? Błagam poklepany, kto to taki w ogóle. Kapitan Marvel, poklepana. Kapitan Britain? Poklepana. A i walczyła sama, przeciwko nim wszystkim na raz. Sorry, ale nie jestem w stanie tego kupić.
Wong (najwyższy czarodziej przypominam) sprzedaje jej lokalizację od której zależą losy Multiversum właściwe bez najmniejszego problemu.

Zastanawiać się więc możecie jak zostałą pokonana? A no... wystarczyło jej pokazać, że jej wymarzone własne dzieci z innego uniwersum się jej boją bo jej mamusia jest psycholka mordującą (dosłownie i na wizji zresztą) innych ludzi. No kto by pomyślał.

Wszystko to jest zupełnym miszmaszem, który rzeczywiście trzeba mu przyznać dostarcza w pewnych miejscach rozrywki, ale jest jednocześnie tak niebywale głupi i nielogiczny że gdyby nie logo Marcela na początku nie uwierzyłbym że coś takiego wyszło z tej stajni.

No ale cóż, może to ja jestem zepsuty, a nie ten film. Dzięki bogu dzisiaj w nocy przyśniła mi się o wiele lepsza wersja tego filmu. To znak, że winnych multiwersach mają lepiej. Prawda?

ocenił(a) film na 7
pizzawithcheese

Dokładnie, zgadzam się. Do tego tak jak uwielbiane efekty specjalne, tutaj się przejadłem, za dużo było tego, w pewnym momencie byłem nawet tym trochę zmęczony. Podobały mi się zdjęcia i inne światy oraz magia.

Wonga zrobili cieniasa, a szkoda.

Mick1947

Co wy gadacie, to przecież film dla dzieci.

ocenił(a) film na 7
NieMamSwojegoZdania

To chyba nie oglądałeś ... jestem świeżo po seansie i zastanawiam się co musiało myśleć dziecko które było w innym rzędzie :V ..... znaczy no ja za dzieciaka też oglądałem filmy nie dla mojego wieku ..... ale ten Film podchodzi pod Deadpoola gdzie ludzie są miażdżeni rozcinani itp A co do oceny filmu no to daje 8 może zmniejszę moją ocenę po drugim obejrzeniu ale na razie Film spełnił moje oczekiwania nawet po mimo błędów logicznych... po prostu oczekiwałem rozpi....lu i go dostałem co prawda można by było po prowadzić nie które rzeczy inaczej ale no + nie dokładam do mojej oceny poprawności politycznej na którą próbowałem nie zwracać uwagi.

ocenił(a) film na 6
krzysztof356

Ja też nie mogę zdzierżyć, że Wong od tak wskazał jej lokalizację tej góry... bo się "pogodził", no słabe na maxa, za to to już powinien stracić ten tytuł. To, że Wanda rozklepała bandę Iluminatii w 5 min też słabo... Film oceniam na 6, dałbym 7, ale za to ten film na to nie zasłużył, a szkoda.

krzysztof356

Po pierwsze, to rozmawiasz z fejkowym kontem filmwebiwego trolla.

Po drugie, to podział wiekowy wprowadzono w Polsce w tv w 2004 roku.

Po trzecie, to film jest PG-13

magdaxd

Mhm, 13 lat to dorosły.

NieMamSwojegoZdania

To nie dziecko.

magdaxd

Mhm, są dzieci i dorośli. To jest dorosły w takim razie?

NieMamSwojegoZdania

Mhm... Nie ma tylko dzieci i dorosłych. Są noworodki, niemowlęta, dzieci, nastolatki, dorośli, starcy... I może jeszcze coś by się znalazło. Film jest PG-13, czyli jest to prawnie wiek dziecka, które nie podlega już całodobowej opiece. To nie są już dzieci.

Prawo polskie odpowiada na twoje pytanie, wystarczy być świadomym obywatelem, żeby nie zadawać głupich pytań. Polecam.

Jak tam twoja laska z Podlasia?

magdaxd

O ile widziałem to próbujesz przekonać pizzawitchcheese że to jeszcze dzieci bo PG-13.
A tak w ogóle nie kojarzę żeby gdzieś w polskim prawie było PG-13 czy w ogóle żeby PG miało jakikolwiek wpływ na prawo, ale w sumie nie kojarzę też nikogo ze słyszenia czy nawet wiedzenia o tym że taki w ogóle istnieje, który znałby i rozumiał chociaż połowę polskiego prawa samodzielnie. No i 13 to jak sama powiedziałaś że to dzieci i potem że to już nie jest dziecko, weź się zdecyduj co piszesz bo mówisz jedno a potem na odwrót.

NieMamSwojegoZdania

Źle widziałeś. Napisałam, że film jest PG-13. Twoją interpretacją było, że gdzieś wspomniałam o tym, że film jest dla dzieci. Film jest PG-13, a więc dla młodzieży, a nie dzieci, więc pisanie że film nie jest dla dzieci wynika z samej kategorii wiekowej. Sorry, ale jak nie znasz kategorii wiekowych, to się nie odzywaj. PG-0 film dla każdego; PG-7 film dla dzieci; PG-13 film dla młodzieży; PG-16 film dla dorosłych.

Twoim obowiązkiem jako człowieka jest znać i rozumieć prawo polskie. Nic dziwnego, że u was na Podlasiu wygrywa te, a nie inne ugrupowanie polityczne, skoro jak twierdzisz nie znacie i nie rozumiecie prawa polskiego.

Oznaczenia wiekowe są obowiązkowe w Polsce od 2 kwietnia 2004 roku, wprowadzone przez Sejm ustawą o radiofonii i telewizji. Jako obywatel masz obowiązek to wiedzieć. Kina mają obowiązek przestrzegać ich i nie sprzedawać biletów osobom poniżej wyznaczonych linii wiekowych, chyba że za zgodą rodzica, który jest za dziecko odpowiedzialny i sam decyduje, czy treści w filmie są dla jego dziecka odpowiednie. To samo jest ze sprzedażą kawy w restauracjach osobom poniżej 16 roku życia, czy energetyków w sklepach spożywczych.

Proszę cię jako obywatel i w imię dobra państwa: nie chodzi na wybory bez podstawowej wiedzy...

magdaxd

Dobrze widziałem. Odpisałaś to na stwierdzenie gościa że to nie jest film dla dzieci - to dość jednoznaczne, więc nic nie musiałem dodatkowo interpretować. Teraz się ze sobą nie zgadzasz bo lubisz się spierać z ludźmi, a zwłaszcza ze sobą :)
Lubię Cię, takich ciekawych klinicznie przypadków nie ma za wiele.
Pozdrawiam

NieMamSwojegoZdania

Koleś... Naprawdę wymagasz tłumaczeń z polskiego na polski? Przeczytaj tytuł tego wątku. Może do ciebie dotrze, co pisałam. Napisałam film jest PG-13... Co to znaczy? Że nie jest dla dzieci... Lol... Weź się nie ośmieszaj, bo czytać ze zrozumieniem nie potrafisz...

magdaxd

Napisałaś:
Po pierwsze (...) - i zaczynasz krytykę nierozumienia (w Twoim przekonaniu), sytuacji którą sama wyraźnie mylisz, przez rozmówce.
Po drugie (...) - znowu krytyka, tym razem myśli rozmówcy.
więc skoro po krytyce rozpoczynanej od "Po pierwsze" i "Po drugie" zaczynasz "Po trzecie", a twój rozmówca wyraźnie zaznaczył że to nie jest dla dzieci to wyraźnie się z nim nie zgadzasz i robisz to wprost.
To elementarne zasady logiki.

NieMamSwojegoZdania

Tak, masz rację. Wiesz lepiej ode mnie, co miałam na myśli i co uważam...

Autor postu napisał "uwaga! Film nie jest dla dzieci". Film jest PG-13, więc oczywistym jest, że film nie jest dla dzieci, bo ma próg wiekowy, który wyklucza dzieci. To tak jak wziąć Egzorcystę i napisać przy nim "uwaga! Film jest tylko dla dorosłych" . Rejczel... Koleś myśl!

Twórcy stworzyli film zgidnie z ogólnymi normami wiekowymi, aby film był przeznaczony dla osób od 13 roku życia i taki jest. Napisałam, że film to PG-13. Nie było w tym sugestii, że jest to film dla dzieci, to twoja nadinterpretacja. To ty wywnioskowałeś w moich słowach jakieś sprzeczności. Słowa "film jest PG-13" znaczy, że jest od 13 roku życia, a nie "nie masz racji, to film dla dzieci, bo od 13 roku życia, a 13 latki to jeszcze naiwne bobo"...

W wieku krajach od 13 roku życia te "dzieci " mogą już seks uprawiać...

magdaxd

Ja nie mówię że wiem lepiej co Ci w głowie siedzi. Wiem za to co piszesz, bo czytam.
Nie temu gościowi którego teraz przytaczasz odpisywałaś, pogubiłaś się chyba w swoich wypowiedziach oraz komu ich udzielałaś.
W wielu krajach pedofilia jest legalna, zgadza się. W Polsce stosunki z ludźmi poniżej 15 roku życia to pedofilia i idzie to z urzędu oraz karane jest więzieniem - takie stosunki uznawane są za stosunki z dziećmi.
Pozdrowienia prawoznawczyni Ty moja :)

magdaxd

magdaxd Posłuchaj dziecko drogie, nie kompromituj się już więcej... Zaprzeczasz sama sobie we własnych wypowiedziach - a to oznacza, że jesteś mocno niedouczona (ale jest jeszcze jakaś szansa, żeby to zmienić) lub jesteś strasznie głupia (a tu szanse na zmianę drastycznie maleją). Masakra, takiego bełkotu już dawno nie doświadczyłem...

magdaxd

nie ma to jak wymyślić nowe kategorie wiekowe Motion Picture Association of America.

magdaxd

Laska super, urodziłam mu już siedmioro dzieci, co prawda dwa z nich to mutanty ja te z Drogi bez powrotu ale ważne, że 500+ na takie wybryki natury też dają. Zresztą sama wiesz, Podlasie.

Cukiereczek007

NieMamSwojegoZdania włączył swoje drugie konto. Brawo!!!

magdaxd

Tylko na to Cię stać? To jest moje konto, a nie jego, a Ty jak zdarta płyta.

Cukiereczek007

Tak, dlatego na Facebooku jedynych znajomych jakich masz, to setka hindusów XD Jesteś tak prawdziwa, jak cycki Pameli Anderson.

NieMamSwojegoZdania... przypomniałeś sobie o swoim drugim koncie? Teraz będziesz z niego pisał do siebie i umawiał się z nim na randkę, żeby pokazać wszystkim, że nie jest to fejkowe konto? Powtórka z rozrywki? XD

magdaxd

Ja nie mam drugiego konta :D Musiałem aż przeczytać całą rozmowę bo widzę że mnie wołasz.
Strasznie Cię lubię :)

magdaxd

Hahahahahaha. Kobieto skończ z tymi urojeniami, ja nawet nie mam facebook'a, prześladujesz jakąś bogu winną dziewczynę, odpuść jej stalkerze. Od hindusów to ja najwyżej kebab kupuję.

Cukiereczek007

Nie masz konta na Facebooku, bo to całkowicie fejkowe konto XD Zresztą jak ty cała/cały... NieMamSwojegoZdania.

magdaxd

Moja persona Nadia Wesoła również nie ma konta na facebook'u, ani prawdziwego, ani fejkowego, ile razy mamy przez to przechodzić?

Cukiereczek007

Oczywiście, że nie ma, bo cała jesteś fejkowa, a konto należy do NieMamSwojegoZdania.

magdaxd

Nie.

Cukiereczek007

Tak, no każdy fejk to potwierdzi XD

"Ojej, rozszyfrowałaś mnie, jestem fejkiem"XD

magdaxd

Lamerskim przeszukiwaniu moich kont w celu znalezienia jakichś danych, informacji, haków... słabe...
Czy to wydaje ci się normalne? Taka chora fascynacja? Próba znalezienia czegoś, czym możesz mnie upokorzyć? To nie jest zdrowe zachowanie. To prześladowanie. Zwykły stalking. Rozumiesz to?
Jak chcesz oglądać ludzi, zainstaluj sobie Tindera, czy jak to się tam nazywa. Twoje zachowanie względem mnie jest obsesyjno-paranoidalne i nie ma w nim nic normalnego. Szukanie obcych ludzi w Internecie, bo jest się ich ciekawym, bo nie zgadza się z nimi na forum, przeglądanie ich profili (a właściwie jeszcze zupełnie pobocznych ludzi), bo poznało się ich nazwisko to nie jest zdrowy objaw. Lecz się więc...

Cukiereczek007

NieMamSwojegoZdania... Powiem raz... Nie rób sobie jaj. Sprawdziłam to raz... Pół roku temu (?)? Tak samo jak teraz podbijałeś swoje główne konto. Przestań się bawić. To żałosne.

magdaxd

Chcesz wchodzić na cudze konta? Od tego jest opcja zapraszania do znajomych. W innym przypadku to zwykły stalking...a ty dodatkowo powiększyłeś obszar poszukiwań mojej osoby do całego internetu, to już nie jest normalne zachowanie.

Cukiereczek007

Podejrzewałam, że jesteś fejkiem. Weszłam raz, bo konto na Facebooku miałaś połączone z filmwebowym i wystarczyło do potwierdzenia. Konto FB założone w 2019, około 100 Hindusów w znajomych i brak zdjęcia. Raz i wiedziałam, że mam z fejkiem do czynienia. To nie stalking. Nie wyobrażaj sobie, że ktoś się w ogóle tobą interesuje XD nie rozśmieszaj mnie... Sprawdziłam, czy jesteś fejkiem i to potwierdziłam. NieMamSwojegoZdania działa hak zawsze w utarty schemat. Umiesz się z nim na randkę? Znowu, żeby potwierdzić, że nie jesteś fejkiem? Im dłużej się bronisz, tym bardziej toniesz. Idź lepiej Zenka Martyniuka ogarnij XD

magdaxd

A teraz to kłamiesz.

Cukiereczek007

W czym? Że kochasz Zenka Martyniuka? XD Czy że umawiałaś się z nim na randkę "Będę miał na sobie czerwoną muchę, na pewno mnie rozpoznasz" XD A może o koncie, które nie jest twoje, ale wiesz jak wygląda? XD

magdaxd

O tym, że moje konto filmweb jest czy było połączone z kontem na facebook'u. Nie jest i nigdy nie było.

Cukiereczek007

I tak przypadkiem się skonfigurowali z obcym i to przypadkowo fejkowym? Fascynujące... XD

magdaxd

Przestań wymyślać, sama siebie oszukujesz czy co Ty teraz robisz?

Cukiereczek007

Prawda w oczy kole NieMamSwojegoZdania?

magdaxd

Masz swoje zdanie, w dodatku błędne. Zastanawia mnie tylko czy masz urojenia i serio wierzysz w to co piszesz czy ot tak sobie trollujesz?

magdaxd

Czytam, ogląda, aż dwa razy cofnęłam się do genezy wątku. Wniosek obrany z emocji? Żeby tylko nie przyznać ci racji,a przy okazji do swoich braków w rozumowaniu, próbowali ci wmówić gubienie się w wypowiedziach i inne ciekawostki. Wciąż jednak widzę jeden komentarz "o boże co musiały myśleć dzieci, siedzące za mną na seansie tego filmu" i twój komentarz "film jest PG13- więc nie jest dla dzieci". Cóż nie wiem co złego się stało w życiu twoich poprzednich rozmówców, że tak ciężko było im dostrzec sens wypowiedzi i zaczęli się pouczać na temat logiki, której zaś brakowało w ich komentarzach. Wspaniałe, do prawdy wspaniałe, pouczające doświadczenie. Jak to lepiej czasami popatrzeć na głupich, zamiast próbować im pomóc. Na przyszłość, radzę się nie wdawać w takie gadki, bo jak widać to i tak nic nie daje. Głupi są zazwyczaj głupi z wyboru.

Evelyn_Stradlin

Niestety, jak się potem przekonałam na innym forum, ten człowiek jest trollem internetowym, a jego "koleżanka" jego drugim kontem... Często łapię się na tym, że traktując człowieka jak normalnego , myślącego użytkownika, wdaję się z nim w dyskusję, w celu znalezienia zrozumienia. Niektórzy są jednak do tego niezdolni, a ja niepotrzebnie daję się wciągnąć w takie zabawy osób zaburzonych. Próbuję się tego oduczyć i nam nadzieję, że i inni nie będą obciążeni takimi użytkownikami. Póki co jest to w toku... ;) Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 3
krzysztof356

Film nie jest straszny, ani zabawny. Kiepski scenariusz i marna gra aktorska. Nie można nazwać straszną czy śmieszną sceną roz... głowy własnym głosem przez kolesia w widelcem na głowie. Ten film to żenada i nieporozumienie. Na seansie było osiem osób, połowa spała, a kto nie zasnął wyszedł z kina. Niestety mam zasadę , że do końca oglądam filmy w kinie nawet takie g... jak to. Strata czasu.

ocenił(a) film na 7
panoramix_76

Wiesz no to moja opinia o tym filmie, możesz dać nawet 1 ale ja z reguły daje animacją i filmom z dobrymi efektami i graficzką minimum 5 za samą prace to już nie chodzi o aktorów :V chociaż no w Doktorze nie było tak źle jeśli chodzi o grę aktorską, ale scenariusz może rzeczywiście wymaga pewnych poprawek. U mnie w kinie co najmniej 50 osób i słychać było ekscytacje i czasem śmiech ale nwm czy powinieneś się sugerować ludźmi w sali kinowej np jak byłem na Jokerze to były z 4 osoby i byłem z tego powodu szczęśliwy :)

krzysztof356

Ale Ty wiesz że deadpool to też film o superbohaterach i iksmenach i innych takich? Znaczy dla dzieci.

ocenił(a) film na 7
NieMamSwojegoZdania

Hmm docelowo wątpię że Deadpool jest dla dzieci raczej 16+ minimum, wiem że obecnie panuje znieczulica nie traktuje siebie jako cenzora ale nie muszę chyba przypominać co się działo w Deadpool'u tu nie chodzi o wyzywanie kogoś tylko zwyczajna myśl czy taka osoba może to oglądać.. czy przeciętny nastolatek (dajmy 15 lat) lubi oglądać flaki itp

krzysztof356

Ja pamiętam jak deadpool wyszedł to prawie wszyscy trzecioklaściści nawet gadali tylko o nim że jaki jest śmieszny i fajny.
Jak sam pamiętam to taki właśnie humor dla dzieci jest i ogólnie fajna akcja, nie wiem czemu 16+ mówisz.

NieMamSwojegoZdania

Dedpool jest PG-16. Będąc na nim w kinie siedziała przede mną babcia z wnukiem (jakieś 12 lat może góra), który namówił ją na wypad do kina na film dla nastolatków. Chłopiec był uchachany, babcia mniej... Ty decydujesz na co pójdzie twoje dziecko i co obejrzy. Kategoria wiekowa mówi o tym, jakie treści zobaczysz w filmie.

magdaxd

Nie masz racji, to treści zawarte w filmie wpływają na to do jakiej kategorii zostanie zaliczony. A różne organizacje zajmujące się taką kategoryzacją mają różne kryteria.

NieMamSwojegoZdania

Ty znowu swoje. Jak zwykle bez racji, ale się wypowiesz. Oni kręcili film pod PG-13, dlatego nie ma krwi w filmie, nie ma przekleństw, nagości, seksu. Doskonale wiedzieli co zrobić, aby film dostał taką, a nie inną kategorię, w którą celowali.

Czytaj koleś ze zrozumieniem, bo tłumaczenie ci wszystkiego ciągle jest męczące...no i czep się kogoś innego i pisz z jednego konta, a nie że znowu swoją laskę wskrzeszyłeś...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones