PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31852}
6,5 1 410
ocen
6,5 10 1 1410
Człowiek z Dzikiego Zachodu
powrót do forum filmu Człowiek z Dzikiego Zachodu

Jest nieźle.

ocenił(a) film na 6

W sumie spodziewałem się czegoś lepszego. Nie było źle, ale czegoś zbrakło. Fabuła jest
dość prosta i w sumie nie powala. Obsada zacna, ale również nikt zrobił na mnie
większego wrażenia. Zabrakło też jakiś pamiętnych scen. Zarówno pod względem treści jak
i rozrywki firm ma umiarkowaną wartość. Oglądało się to przyjemnie i lokacje były naprawdę
piękne, ale były też momenty przydługie i nużące. Wątek głównego bohatera i jego byłych
znajomych może i oklepany, ale jak zawsze fajny, gorzej wypadł wątek, nazwijmy to, miłosny
– jak dla mnie zupełnie nieprzekonujący.
Dla fanów westernu – owszem warto rzucić okiem, zacna obsada, ładne plenery,
strzelaniny, konie, napad na pociąg i mordobicia – wszystko to zrobione sprawnie, widać, że
budżet dopisał. Ale pozostali nie mają tu czego szukać, bo w moim odczuciu film się niczym
nie wyróżnia.

ocenił(a) film na 8
kangur_msc_CM

Spokojny choć nieco dramatyczny film z kawałkiem męskiego kina. Link musi się skonfrontować z przeszłością do czego dochodzi w momencie gdy wydaje mu się, iż zupełnie z nią zerwał. Kapitalne role Coopera i Lee J. Cobba. Jest tu trochę psychologii i nieszablonowych zagrań. Muzyka choć w końcu monotonna, jest przez większą część filmu bardzo dobrze w niego wpleciona. Scenariusz prosty, ale być może niesie pewną peuntę. Montaż jest sprawny a narracja historii wcale nie nudzi.

Mówią, że dopiero w "Pewnego razu na Dzikim Zachodzie" podsumowano Western. W tym obrazie być może również to zrobiono, o ile można się posługiwać takimi pojęciami, a ja ich nie lubię. Niemniej, mija czas dzikich band, zdolnych obecnie napadać jedynie na opuszczone miasta widmo. Świat idzie naprzód, a wraz z nim powstają następne linie kolejowe. Link który po raz pierwszy jechał w życiu pociągiem jest poniekąd łącznikiem pomiędzy starym światem a nowym. Wychowany przez "ojca" bandytów staje się ich sądnikiem i końcem. I nie ma tu miejsca na romantykę, bo bohater musi wracać do swojej rodziny, gdzie nadal otrzymuje szansę na normalne życie. Ale staje się tak nie inaczej a właśnie dlatego, że mógł skonfrontować się z tym co wydarzyło się kiedyś.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones