PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=93086}
6,9 3 884
oceny
6,9 10 1 3884
Blood: The Last Vampire
powrót do forum filmu Blood: The Last Vampire

Dziewczynka z katanami

ocenił(a) film na 5

Nie no, jakaś taka... porażka kurna mać. Przykurcz płci pięknej (jedynie z nazwy) z nalaną twarzą i kartoflanym kinolem lata po ekranie z mieczykiem i próbuje wykończyć wampiropodobne stworki. Ja zdaję sobie sprawę, że z takim wyglądem nie ma co liczyć na randki i dziewczynie może się trochę nudzić, ale żeby z tego powodu od razu zabawiać się w Buffy to lekka przesada. Buffy przynajmniej miała wdzięk i podchodziła do swej roboty z humorem i ironią, a ta to ma minę jakby właśnie w srakę wdepnęła.

Film króciutki, a fabuły to nawet na tyle nie starcza. Jedyny atut to animacja, a i to nie do końca. Jeśli chodzi o tło to mamy do czynienia z prawdziwym majstersztykiem, paszcza sama się z wrażenia otwiera. Niestety otwiera się też gdy patrzymy na animacje postaci, ale już z całkiem innego powodu. Kontrast między jakością w tych dwóch elementach jest niewyobrażalny. Postacie bardzo mało szczegółowe, co rysownicy próbują trochę tuszować cieniami, choć z marnym skutkiem. Niektórzy bohaterowie mają nienaturalnie wybauszone oczy co wskazuje na to, że albo rysownicy tworzyli po pijaku, albo co druga osoba w Japonii cierpi na wytrzeszcz. Ruch postaci to jakaś parodia i trzeba by to włożyć do jednej szuflady z Ministerstwem Dziwnych Kroków Monty Pythona. Tragiczny obraz całości dopełniany jest przez najokropniejszy dubbing z jakim kiedykolwiek miałem przyjemność (nieprzyjemność) się zetknąć. Wyglądało to tak jakby ktoś przeprowadzał na ulicy sondę i kazał przypadkowo napotkanym ludziom recytować tekst z kartki.

Jednym słowem, można sobie darować to anime, bo choć początek w metrze zapowiadał znakomitą historię, to metro się wykoleiło i na zapowiedziach się skończyło.

ocenił(a) film na 3
Kiudo

Dokładnie ;/ porażka jakaś to to było o.O' dobrze może \, że takie krótki, bo inaczej plułabym sobie w twarz, że straciłam bez sensu cenny mój czas :P

ocenił(a) film na 8
Kiudo

wygląd postaci zależy od 'kreski' autora (stylu rysowania, dla mających inne skojarzenia z ww. słowem). Saya była wampirem mordercą - nie miała być piękna. ale abstrahując od tego, to z Twojego postu wynika, że anime Ci się nie podobało, bo... nie odpowiadała Ci kreska i dubbing. jak dla mnie ta opinia jest czysto estetyczna, ale z fabułą i jakością anime per se niewiele ma wspólnego.

ps nie lubisz dubbingu, to oglądaj bez. chyba że masz na myśli dobranie seiyu do postaci (kwestia gustu) - ale to nie jest dubbing.

Kiudo

Słaba kreska i słaba ścieżka dźwiękowa zakończenie przerwane tak trochę bez pomysłu. Chociaż w sumie nie jest źle.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones