PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10454}

Autostopowicz

The Hitcher
7,2 19 944
oceny
7,2 10 1 19944
7,2 9
ocen krytyków
Autostopowicz
powrót do forum filmu Autostopowicz

No jak można...

ocenił(a) film na 5

Normalnie utożsamiam się z głównym bohaterem, przejmuję się jego losami i dopinguję go.
Jednak w tym przypadku, po obejrzeniu 20 minut filmu, stwierdzam, że ten chłopak to totalny debil
i kibicuję Ruthgerowi, żeby pociął tego idiotę jak najszybciej. Przyczyna śmieci - głupota.

ocenił(a) film na 6
Netwarp

Ej, czy to aby nie za surowa ocena? :) Zauważyłam, że sporo ludzi ma podobną opinię, ale ciekawa jestem, jak oni zachowaliby się na miejscu Jima. Młody chłopak, wystraszony jak sto pięćdziesiąt (bo kto by nie był?), jedzie sam jak palec przez odludną okolicę, ściga go psychopata, w dodatku podejrzewa się go o jakieś dziesięć zabójstw, gdzie się nie ruszy, to ludzie giną... Cóż, nie wątpię, że w tak komfortowej sytuacji każdy z nas miałby tyle trzeźwości umysłu, żeby przystanąć na chwilę i zastanowić się, co należy zrobić.
Na początku też trochę dziwiło mnie, że Jim wieje przed policją (po co? mogliby go przecież ochronić? i na pewno z czasem wyszłoby na jaw, że to nie on mordował). Ale co mu z takiej ochrony. Przecież wszyscy policjanci giną (to raczej na ich głupotę powinniśmy się tutaj uskarżać). Trzeba sobie radzić samemu.

Nie rozumiem tego. Z jednej strony czepiacie się (nie ty, Netwarp; piszę teraz bardziej ogólnie), że John Ryder jest wszędzie na czas i musi posiadać chyba jakieś supermoce... Z drugiej wymagacie od przerażonego chłopca, który pewnie w życiu nawet nie widział martwego człowieka, żeby nagle przedzierzgnął się w bohatera. Gdyby reżyser podążył takim tropem, stwierdzilibyście, że to całkiem nierealne i że film jest do niczego. Wszyscy pisaliby "Takich bzdur, wyssanych z palca, to w życiu nie widziałem" :)

mrs_robinson

Wyrzucił psychopatę z samochodu i wystarczyło odjechać i tyle tak bym zrobił pozbyłem sie kolesia mam spokój . A niech morduje byle nie mnie

mrs_robinson

Jim wiał przed glinami - bo widział, że chciały go zabić, a nie aresztować.
Kłania się uważne oglądanie filmu.

ocenił(a) film na 9
Netwarp

to jest film, gdyby zachowywał się inaczej nie byłoby całej tej historii

Netwarp

Ale ten dzieciak prawie zasypiał za kółkiem i MUSIAŁ albo zjechać i iść spać na tylnym siedzeniu albo znaleźć lepszego kompana niż radio, reszta sytuacji dzieje się dynamicznie, owszem raczej nie są to możliwe ( nawet jak na lata 80 ) do spełnienia sytuacje. Tak czy siak, kiedyś bardziej podobał mi się ten film. RH jest debeściak i scena gdy rozrywają dziewczynę...

ocenił(a) film na 7
Netwarp

Wydaje mi się, że przyjmując moją teorię zmienisz zdanie: https://www.filmweb.pl/film/Autostopowicz-1986-10454/discussion/Mam+tak%C4%85+te ori%C4%99....,3053732

Netwarp

kretynów nie sieją, bo sami rosną. i piszą potem GŁUPOTY w internecie.

ocenił(a) film na 9
Netwarp

Nie rozumiem tak niskich ocen. To jak ja mam oceniać współczesne filmy na -1.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones