PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=878158}
6,3 19 186
ocen
6,3 10 1 19186
6,2 36
ocen krytyków
Asteroid City
powrót do forum filmu Asteroid City

Teorie spiskowe są nieodłączną częścią Wielkiego Amerykańskiego Snu i na trwałe wpisały się w światową popkulturę. Zastanawia mnie czy to przypadek, że premiera "Asteroid City" zbiega się w czasie z odwilżą informacyjną w USA i ujawnianiem faktów na temat tysięcy obserwacji UFO/UAP? Czy jesteśmy sami w Kosmosie? Czy możemy być poważnymi partnerami dla pozaziemskich cywilizacji? A może dla Obcych Ziemia jest po prostu kolejnym dołkiem, w który przez przypadek wpadła piłeczka do gry w kosmicznego golfa?
Nie będę pisał o genialnej zabawie konwencją w filmie Andersona, o aktorach czy pracy kamery, o tym że każdy naszpikowany odniesieniami-do-czegoś-tam kadr i scena jest wysmakowanym majstersztykiem a reżyser nieustannie puszcza do widza oczko. Znacznie lepiej zrobią to zajmujący się kinem profesjonaliści, a zdania będą podzielone. Mnie urzekła sama konstrukcja filmu i pytanie, co w otaczającej nas rzeczywistości jest prawdą: czy to, co widzimy na scenie, a może to co dzieje się za kulisami i kulisami kulis? Czy jako szekspirowscy aktorzy sami gramy swoje role, czy ktoś inny podejmuje decyzje za nas? Być może rację miał Calderón, że życie jest tylko snem? Jedno jest pewne: nie możesz się obudzić, jeśli nie usnąłeś. I nie wystarczy włożyć ręki do ognia.

SirGalahad

Jasne odtajnieniem....Anglicy na kolejnych chyba 25 utajnili akta dot Sikorskiego dot. jego śmierci nie mówiąc o ruskich a amerykanie nagle odtajniają cokolwiek...

SirGalahad

Z White Noise też niewiele się wychwyci. Dla nas te filmy są artyzmem, dla kogoś kto zna szerszy kontekst mogą być zabawą i mrugnięciem oka.
Około 1 godziny 24 minut widoczna jest tablica. Są tam pewne symbole. Osobiście po obejrzeniu biorę się za odszyfrowanie napisu na asteroidzie o ile mi się to uda.
Sztuczna inteligencja na pewno by pomogła gdyby przyjmowała dane w takiej formie.

ocenił(a) film na 9
Tomaszabc

W sumie to już przyjmuje. Daj znaka jak Ci sie uda :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones