PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=794796}

303. Bitwa o Anglię

Hurricane: Squadron 303
5,4 25 643
oceny
5,4 10 1 25643
4,7 12
ocen krytyków
303. Bitwa o Anglię
powrót do forum filmu 303. Bitwa o Anglię

Po prostu kilku dyletantów wpadło na pomysł, żeby kosztem dużego zainteresowania legendą polskich myśliwców zbić niezłą kasę i wartości historyczne zeszły na dalszy plan, a naszym pilotom należy się porządny film, a nie jakieś k... science fiction! Dlaczego filmowcy zamiast oprzeć się na emocjonujących faktach na siłę forsują jakieś własne wersje historii polskich skrzydeł... Smutne to i wkurzające

ocenił(a) film na 3
buczu_bucz

Pewnie i tak było, natomiast film bardzo mało pokazał z tej walki... Więcej było scen przy kielichu i Brytyjkach.

ocenił(a) film na 7
Nieujarzmiony

Jak można być takim ignorantem aby dać ocenę 1/10?

ocenił(a) film na 1
Tymoteusz81

Jak można być takim KOMPLETNYM ignorantem żeby dać 7!!!! powielającemu stereotypy filmowi zrobionemu na poziomie starej gry komputerowej. nie mówiąc już o tym, w jaki sposób pokazano postać najlepszego polskiego pilota bitwy o Anglię...

Nieujarzmiony

Jest bardzo dużo dobrych filmów, które powstały "na kanwie", "na motywach". Używanie tego jako głównego argumentu jest słabe.

ocenił(a) film na 1
filozof71

Bardzo dużo, tylko ŻADEN ZNANY polski.

Nieujarzmiony

A serial "Lalka"?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Nieujarzmiony

Dałeś pajacu całe 7 Bodyguaradowi z 2017, wyjątkowy jest to szmelc i wyjątkowym pajacem musisz być.

ocenił(a) film na 1
filozof71

Po pierwsze to tacy jak ty"prawdziwi Polacy" powinni wyp...ć bo nawet nie wiesz co to jest polskość, po drugie to są całkowicie odmienne filmy, Bodyguarda ocenia się nie jako film wojenny i tylko kompletny PALANT może je porównywać, a po trzecie a propos Michnika siedziałeś w pierdlu za działalność opozycyjną? Co dla tej Polski zrobiłeś "wielki Polaku", ilu Polakom pomogłeś, ilu zatrudniasz, jak duże podatki płacisz wspomagając POLSKI budżet "komputerowy patrioto"? Tępe wrzeszczenie "Chwała bohaterom" z nikogo patrioty nie robi, jeżeli w życiu jest się baranem

Nieujarzmiony

Po pierwsze nie ważne w jakiej kategorii dałeś wysoką ocenę gniotownik.

ocenił(a) film na 7
Nieujarzmiony

"z tego co wiem od ludzi" ..... i wystawia taki ocenę nie widząc filmu. Gratulacje braku mózgu

ocenił(a) film na 1
Noigel

A gdzie jest napisane, ż enie widziałem??? Proszę mi to pokazać a nie cytować wpis sprzed prawie roku. Oczywiście zaraz mogę założyć temat pt "Obejrzałem ten shit" - wtedy będzie pasowało?

ocenił(a) film na 7
Nieujarzmiony

To najpierw obejrzyj a potem wystawiaj ocenę. Napisz mi co było niezgodne historycznie? Co było Sci-fi?
Jak mnie drażnią tacy idioci. Idź obejrzeć sobie pszczółkę Maje

Nieujarzmiony

https://www.chamsko.pl/demot/0_1_45781_Chuj_narodowy_przez_dreutanaza.jpg

Nieujarzmiony

Doucz się, co to science fiction, kolego, bo błędnie użyłeś tego pojęcia.

ocenił(a) film na 1
Vasetloth

A dlaczego? W jakim sensie "błędnie"?

Nieujarzmiony

Science fiction skupia się zazwyczaj na wizji świata snując dywagację dotyczące rozwoju nauki, technologii, etc., przy zachowaniu przy tym zasady prawdopodobieństwa, więc Tobie raczej chodziło bardziej o historię alternatywną jako gatunek. Żeby nie było - z pozostałą częścią Twojego komentarza w pelni się zgadzam, pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
Nieujarzmiony

Nie oglądałeś filmu a dajesz mu oceny 1 ty masz coś z głową nie tak.

ocenił(a) film na 1
lukesky444

A gdzie jest napisane, że nie oglądałem. Wejdź na moje konto i zobacz kiedy założyłem temat, a kiedy oceniłem panie, który z głową ma "tak tak"

Nieujarzmiony

Z tego co wiem , to polscy byli piloci, a myśliwce angielskie ... dyletancie.

ocenił(a) film na 1
herbowa79

A ta uwaga "znafco" to w odniesieniu do czego? Pomyliłeś posty. Ale o polskich myśliwcach chętnie pogadam. Jak się nazywał niemiecki pilot, który zestrzelił Skalskiego 5 września 1940 panie "ekspercie"?

Nieujarzmiony

Uwaga w odniesieniu do ,, ...kosztem dużego zainteresowania legendą polskich myśliwców". Bądź więc konsekwentny i nie pisz dalej ,,pokazano postać najlepszego polskiego pilota bitwy o Anglię...", tylko ,,najlepszego polskiego myśliwca bitwy o Anglię..."(Głupio trochę wygląda przyznasz). I popuść gumkę, bo chyba się zgrzałeś.
PS. Głęboko w dupie mam nazwiska niemieckich pilotów. Ogranicz się do Discovery Chanel i TVP Historia, bo ci żyłka pęknie.

ocenił(a) film na 1
herbowa79

Mnie nic nie pęknie, bo ja na spokojnie pytałem, żeby sprawdzić z jakim "expertem" lotniczym mam do czynienia, no i tak jak myślałem, "typowym" ekspertem, który wiedzę czerpie własne z takich programów, które sam wymieniłeś. A takie uwagi to w ogóle jakaś paranoja, bo słowo myśliwiec, pilot myśliwski, czy pilot w odniesieniu do tego filmu i kontekstu wypowiedzi to SYNONIMY i czepianie się o takie rzeczy to po prostu śmiech na sali. Jak sobie chcesz z kimś popisać bo czujesz się samotny i masz za dużo czasu, to znajdź sobie jakiegoś kumpla w realu

ocenił(a) film na 6
Nieujarzmiony

Ale wiesz, że to nie jest film dokumentalny?

ocenił(a) film na 1
barney23

Ale jedno drugiemu nie przeszkadza. Poczytaj książki, zobaczysz jakie ciekawe historie działy się naprawdę

ocenił(a) film na 6
Nieujarzmiony

Oj dziecko to, że lubisz bajeczki o polskim lotnictwie to sobie czytaj, moja wiedza jest wystarczająca i tak pewnie większa od twojej :)
Ale za to poczytaj sobie o gatunkach filmowych, bo ty jesteś z tego typu co oglądając film o kosmitach dziwi się, że to nie jest zgodne z prawdą historyczną :)

ocenił(a) film na 1
barney23

Co to za jakieś żałosne uwagi? Jakie bajeczki? Wiedza większa od mojej - na jakiej podstawie panie ekspert? Może ponowię proste pytanie, jak jesteś taki WIELKI ZNAWCA kto zestrzelił Skalskiego 5 września i Paszkiewicza 27? Prosty teścik. Są oczywiście zestrzelenia trudne do sprawdzenia, ale akurat te są udokumentowane.

Nieujarzmiony

Skoro to film upamiętniający Polskich lotników, to na przyszłość proponuję twórcom troszeczkę szacunku do narodu Polskiego i pierwsze co zrobić, to dać tłumaczenie Lektor bądź też Napisy w języku Polskim.

Nieujarzmiony

Ty akurat gówno wiesz o prawdzie historycznej jeb any polski nacjonalistyczny szowinisto.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones