PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=794796}

303. Bitwa o Anglię

Hurricane: Squadron 303
5,4 25 645
ocen
5,4 10 1 25645
4,7 12
ocen krytyków
303. Bitwa o Anglię
powrót do forum filmu 303. Bitwa o Anglię

Po prostu kilku dyletantów wpadło na pomysł, żeby kosztem dużego zainteresowania legendą polskich myśliwców zbić niezłą kasę i wartości historyczne zeszły na dalszy plan, a naszym pilotom należy się porządny film, a nie jakieś k... science fiction! Dlaczego filmowcy zamiast oprzeć się na emocjonujących faktach na siłę forsują jakieś własne wersje historii polskich skrzydeł... Smutne to i wkurzające

Nieujarzmiony

Nic nie mów, ja k... nienawidzę takich sytuacji, gdzie ktoś chce tworzyć i szerzyć historię na nowo

ocenił(a) film na 8
big_army

Jeszcze nie wiesz, jak tam będzie historia przedstawiona, a stawiasz wyroki...

despoo

Ludzie, którzy wiedza pisali na forach, że z tym słabo, więc wiem

ocenił(a) film na 8
big_army

Ale chwila, stop, wróć. Nie wiadomo jak na razie, co dokładnie mówi ten film, ponieważ jeszcze nie wyszedł, nikt go prawie nie widział, a na forach to umówmy się... ludzie różne rzeczy piszą xD

Novakovsky

Ale ogólne pojęcie już jest. jednak najgorsze te efekty... widziałeś trailer? Masakra

ocenił(a) film na 8
big_army

Trailer widziałem i uważam, że w porządku. Na efekty uwagi nie zwracałem, podejrzewam że nie są to Gwiezdne wojny, ale jakoś nic mnie nie drażniło, zwłaszcza że dla mnie najważniejsza jest historia, nie efekty specjalne.

Novakovsky

Ale tu ludzie piszą, że historia to tak na bakier, a efekty to wiesz, zobacz Ciemnoniebieski świat sprzed 16 lat!!! I porównaj te "efekty"... żenada

ocenił(a) film na 2
big_army

Jest całkiem sporo przekłamań, a o "efektach' lepiej nie wspominać

Udet

Tak to jest jak się Anglicy biorą za naszą historię

ocenił(a) film na 6
Udet

Bo do takich produkcji nie podchodzi się jak do dokumentów. Z resztą i w nich często otwarcie mówi się o sporach historyków co do szczegółów. Takie filmy czy serialne historyczne to tylko " haczyk", żeby widza zainteresować tematyką. Podobne zarzuty słyszałem w odniesieniu do seriali typu "Dynastia Tudorów" czy " Wersal prawo krwi" albo " Medyceuszy". Problem polega na tym, że zadaniem tych produkcji jest popularyzacja historii, przedstawienie GŁÓWNYCH postaci, wydarzeń i wątków. Potem czytając książkę w danym temacie łatwiej kojarzysz postaci, wydarzenia. Dostrzegasz też różnice- film/serial a treści w książce. Może być też na odwrotnie. Po przeczytaniu książki ( która też nie musi być w 100 % prawdziwa) film pozwoli na lepsze zobrazowanie wydarzeń.

ocenił(a) film na 2
michla26

Rozumiem, ale o naszej historii na świecie wiadomo tak mało, że nic złego by się nie stało, gdyby przy okazji filmu ją prawdziwie pokazać

ocenił(a) film na 6
Udet

Nie sądzę aby na świecie znana była (poza pasjonatami) historia Henryka VIII albo Ludwika XIV nie mówiąc o dynastii Medyceuszy.
Co do filmu "Dywizjon 303. Bitwa o Anglię" to na samym początku jest informacja, że film jest oparty na faktach a nie jest jego idealnym odwzorowaniem historii. Ludzie którzy obejrzą ten film dowiedzą się, że były taki dywizjon jak 303. Nosił imię Tadeusza Kościuszki. Został utworzony w Northolt. Dowiedzą się o takich postaciach jak Urbanowicz czy Zumbach. Dowiedzą się też, że dywizjon osiągał wspaniałe rezultaty na polu walki. Przypadek Paszkiewicza też został ciekawie pokazany. I o to w takich produkcjach chodzi. Najważniejsze fakty, postaci zostały pokazane. To czy obejrzenie filmu zachęci kogoś to zgłębienia tematu to inna sprawa.

ocenił(a) film na 2
michla26

ale na zachodzie nie muszą nic udowadniać, cały świat uważa ich za "ważnych". A my? Poza tym kto będzie ten film na świecie oglądał? To wygląda jak jakaś niskobudżetowa produkcyjka telewizyjna. Taki film powinien mieć kuźwa ROZMACH! Tak, żeby cały świat chciał to oglądać

ocenił(a) film na 9
Novakovsky

A nie lepiej najpierw zobaczyć film, nie wiem po co ferować takie wyroki bez wiedzy

Pitti_3

To skok na kasę tanim kosztem - zrobimy byle jak, byle pierwsi, damy 303, damy parę ckliwych, patetycznych tekstów, żeby się Polacy wzruszyli i kasa będzie się zgadzać... żenada.

Pitti_3

już niektórzy widzieli..

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
big_army

Ja k... też! Zwłaszcza, ze to nie jest jakaś prehistoria z zerową ilością danych

Nieujarzmiony

Dla mnie to oni mają to w d... a tylko o kasę chodzi. Dali kilka patetycznych teksów, żeby publika w Polsce kupowała bilety

ocenił(a) film na 1
big_army

Takie same wrażenie odniosłem. Nie cierpię takich numerów

Nieujarzmiony

Do tego ten zwiastun i te efekty...

ocenił(a) film na 1
big_army

O tym to w ogóle nie wspominaj. W dokumentach są lepsze wizualizacje...

Nieujarzmiony

Niestety tu wielu ludzi tego ne wie i p... głupoty. Do tego uważają, że premiery w ciągu 2 tyg to przypadek. Ręce opadają

big_army

Ja uważam że i tak godny polecenia jest ,,Ci cholerni cudzoziemcy'' a oba filmy z Adamkiem i z Dorocińskim dopiero po premierze ocenimy. pozdrawiam

scinacz

Właśnie. Wygląda lepiej niż zwiastun tego tutaj. Ale jak napisałeś, obaczy się:)

ocenił(a) film na 1
big_army

Wiadomo, że coś musi w "trawie piszczeć". Pewnie z czasem się dowiemy.

Nieujarzmiony

Nie ukrywam że chętnie bym sie dowiedział

ocenił(a) film na 1
big_army

Zwiastun to jakaś parodia gier chyba co najwyżej

ocenił(a) film na 1
big_army

Nie jest to 1 raz dlatego nie dziwię się zdenerwowaniu. Mnie zawsze zastanawia dlaczego nie można zrobić dobrego filmu i fabularne i historycznie. K.... co to za problem?

big_army

https://www.chamsko.pl/demot/0_1_45781_Chuj_narodowy_przez_dreutanaza.jpg

Nieujarzmiony

Autor filmu ma prawo krecic sobie co mu sie podoba i nie musi to byc w 100% zgodne z prawda historyczna , poniewaz od tego sa dokumentalne filmy historyczne. Tak samo jak 4 pancerni czy komedia Allo Allo tez nie sa zgodne z prawda historyczna

ocenił(a) film na 1
rob_004

Ja wyrażam swoje zdanie - niech sobie kręci co chce, ale nie o nas, bo wiele zagranicznych filmów już dosyć zakłamało nasz udział w tej wojnie - z materiałów o naszych lotnikach których jest mnóstwo można stworzyć film i dobry fabularnie i historycznie, jedno drugiemu nie przeszkadza. Jako fan lotnictwa chcę zobaczyć porządny film, a nie po.pier.doołkę....

Nieujarzmiony

to Ty juz ten film ogladałeś?

ocenił(a) film na 1
rob_004

Czytam relacje ludzi, którzy widzieli produkcję. Dołącz do społeczności lotniczej to tez się dowiesz. Poza tym widzę zwiastun i co mam powiedzieć? Filmy dokumentalne są lepiej zrobione pod względem wizualizacji

ocenił(a) film na 7
Nieujarzmiony

Wnioskowanie po relacjach ludzi jest jeszcze lepsze od oceniania po zwiastunie xD

ocenił(a) film na 1
buczu_bucz

Najlepsze jest po filmie, bo wnioski są jeszcze gorsze

Nieujarzmiony

Takie bzdety to każdy może napisać. Nie jesteś w stanie tego udowodnić w żaden sposób. Puste słowa, by tylko zdyskredytować ten film przed premierą.

ocenił(a) film na 1
PanKracjusz

A co mam komu udowadniać? Proces mi może wytocz. Pasjonaci lotnictwa, którym tak jak mnie zależy na dobrej produkcji na ten temat. Byli, widzieli, swoje napisali. Ja wiem. Ty nie? To nie mój problem, że tak się tu wymądrzasz, chociaż jak widać bardzo mało na ten temat wiesz.

Nieujarzmiony

Napisałeś coś w poważnym tonie, zgrywając eksperta, a nie podlinkowałeś żadnego artykułu czy innego tekstu specjalisty na których tak się powołujesz. Wtedy nie byłoby żadnego problemu, a tak człowiek widzi zbitkę zdań i nie może w żaden sposób sprawdzić czy ma ona cokolwiek wspólnego z rzeczywistością czy może jest wymysłem i dyskredytowaniem tego filmu przed premierą.

ocenił(a) film na 1
PanKracjusz

Linkiem są facebooki i grupy tematyczne. Poza tym zwiastun mówi bardzo dużo, dokument Ci cholerni cudzoziemcy był lepiej zrobiony - nie będę podawał linku, bo nie trzeba, wystarczy wpisać tytuł w youtuba, a na pewno znajdziesz - wystarczy chcieć i porównać!

Nieujarzmiony

Jest dużo lepszy, tylko Zumbach był tam trochę za poważny, ale efekty o niebo lepsze

Nieujarzmiony

Gdyby filmy o dzielnych, walecznych, wspaniałych, dobrych Amerykanach miały jakąś prawdę, ale są to filmy gdzie praktycznie postacie, fakty historyczne są przerysowane w dużym stopniu i jakoś kupuje je cały świat. Cóż być może inaczej się nie da, takie czasy. :)

ocenił(a) film na 1
LordWieslaw55

Ale Ameryka i tak ma taaaki PR, że mogą ściemniać. my jesteśmy "nonamami", więc fajnie byłoby połączyć jedno i drugie i przede wszystkim zrobić DUŻY film

Nieujarzmiony

potwierdzam! postać gościa, k†óry nie strzela do Niemców to bujda!

ocenił(a) film na 2
Nieujarzmiony

No jest sporo przekłamań. Oby nasz był lepszy

Nieujarzmiony

A ty pajacu znasz oczywiście prawdziwą wersję historii? Jesteś kolejnym polskim szowinistycznym pajacem.

ocenił(a) film na 1
Everton_fw

Piszesz o sobie je... trollu z kontem od 19 sierpnia? Obrażać to sobie możesz kumpli na osiedlu, jak ci który pozwoli, bo znając życie to dostałbyś kopa w d... i tyle by było z twojego obrażania w realu. i sprawdź tępaku co znaczy słowo "szowinistyczny", bo widać nawet tego nie wiesz A ja ZNAM prawdziwą wersję historii.A ty? Z iloma kombatantami rozmawiałeś "nie-pajacu"? Kto miał być dowódcą dywizjonu zamiast Urbanowicza? Wiesz? Kto i kiedy podziurawił Urbanowiczowi samolot. Wiesz? Czekam na szybką odpowiedź "znafcy"

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 3
Nieujarzmiony

Gdybym nie znał historii 303, to po obejrzeniu tego filmu zrozumiałbym, że polscy lotnicy więcej pili i romansowali, niż latali...

ocenił(a) film na 7
Scrach

Oj od razu więcej romansowali i pili, po prostu musieli odreagować po całych (32 godzinnych bodajże-co było zaznaczone) dniach walki, to dość ludzkie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones