film

Klincz

1979
1h 37m
6,3 289
ocen
6,3 10 1 289
Chłopak z prowincji stawia pierwsze kroki w boksie. Sukcesy sprawiają, że staje się obiektem zainteresowania nieuczciwych działaczy. więcej mniej
Klincz zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Złota Kaczka
Film zdobył nagrodę Złota Kaczka, inną nagrodę oraz 1 nominacja
Sprawdź wszystkie nagrody

Dwudziestoparoletni chlopak z prowincjonalnego miasteczka, Jerzy Olejniczak, zakłada ze starym pięściarzem - zwanym Pałką - klub sportowy. Przypadek sprawia, że odnosi zwycięstwo na ringu. Zaczyna trenować, kroczy od sukcesu do sukcesu. Staje się jednak obiektem machinacji nieuczciwych działaczy spotowych. Nie poddaje się, walczy samotnieDwudziestoparoletni chlopak z prowincjonalnego miasteczka, Jerzy Olejniczak, zakłada ze starym pięściarzem - zwanym Pałką - klub sportowy. Przypadek sprawia, że odnosi zwycięstwo na ringu. Zaczyna trenować, kroczy od sukcesu do sukcesu. Staje się jednak obiektem machinacji nieuczciwych działaczy spotowych. Nie poddaje się, walczy samotnie i w końcu odnosi cenne zwycięstwo. Radość mąci mu jednak świadomość drogi, jaką musiał przejść, drogi niewolnej od kompromisów, ustępstw, upokorzeń. (za www.filmpolski.pl)

na podstawie
Piotr Andrejew (dialogi) / Filip Bajon (dialogi)
studio
Film Polski / Zespół Filmowy "Kadr"
tytuł oryg.
Klincz
inne tytuły
Clinch Miedzynarodowe
więcej
Zdjęcia do filmu realizowano w Warszawie, Nowym Dworze Mazowieckim i Katowicach ("Spodek" jako hala sportowa w Chicago) (Polska) oraz w Chicago (Illinois, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

kino dla nikogo

ocenił(a) film na 5

Cóż z tego, że film ma jakieś tam wartości użytkowe, ba, nawet może być pogmatwanym moralitetem, jeśli jego poziom realizacyjny świadczy o braku warsztatu. Fotografowany w manierze odrealniającej rzeczywistość co raczej denerwuje a nie intryguje. Dramaturgicznie wywołujący emocjonalny kociokwik. Nawet jeśli T. Lengren...

więcej

Zdzisław Leśniewicz

ocenił(a) film na 8

Podobno Zdzisław Leśniewicz, który jest w rzeczywistości bokserem a który grał jeden z wizerunków postaci "Pałczyńskiego" ma własne zasługi w boksie.

A w jednej z książek Jarosław Sokołowski nazywa go i wymienia właśnie epizod w tym filmie: ps. "Łysy".

To ciekawe.

Niby dramatycznie miało być, a właściwie jedyne, co zostaje, to kilka kąśliwych uwag z dialogów.

pokazuje go od poczatku drogi, jeszcze nieskazonego korupcja az do konca finalu gdy widzi ile musial oddac z samego siebie by spelnilo sie to czego pragnal.

ABC

użytkownik usunięty

po prostu kultowy film nie będe się rozpisywał bo film jest swietny. a jjestem teraz przez to wszystko Giętki

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones