O "World of Warcraft" opowiada w prześmiewczy sposób jeden z odcinków serialu "Miasteczko South Park" - "Make Love, Not Warcraft"
W 2011 roku w kampanii promującej "World of Warcraft" wystąpił Chuck Norris.
Znajdująca się w grze figura Goblina łudząco przypomina posąg Jezusa z Rio de Janeiro.
W grze występują liczne postacie z nazwiskami nawiązującymi do celebrytów, jak chociażby Haris Pilton czy archeolog Harrison Jones, co jest ukłonem w stronę serii filmów „Indiana Jones” i grającego w nich tytułową rolę Harrisona Forda.
W 2004 r. w okresie świąt Bożego Narodzenia pojawiły easter eggi, dzięki którym gracze znajdowali przepisy na potrawy świąteczne oraz ciekawostki dotyczące tych świąt.
Występujący w grze trzej krasnale Olaf, Eric and Baelog są również bohaterami gry "The Lost Vikings".
W strefie Barrens znajduje się "The Shrine of the Fallen Warrior" będący pomnikiem ku czci Michaela Koitera, pracownika Blizzarda, który zmarł podczas tworzenia gry. Na podstawie kamiennego obelisku wygrawerowano jego inicjały „MK”, a postać orka po lewej stronie sanktuarium jest do niego upodobniona. Przed sanktuarium unosi się uzdrowiciel duchów o imieniu Koiter.
Troje bankierów w Stormwind nosi odpowiednio imiona Olivia, Newton i John, co stanowi nawiązanie do popularnej w latach 80. XX wieku piosenkarki Olivii Newton-John.
W kraterze Un'Goro można natrafić na dwóch braci o imieniu Larion i Muigin w ubraniach hydraulików, czym twórcy gry nawiązują do postaci Mario i Luigiego z serii "Super Mario".
W lesie Elwynn jest drwal nazywający się Terry Palin, co stanowi nawiązanie do Terry'ego Jonesa i Michaela Palina, wykonawców "Piosenki drwala" w grupie "Monty Pythona".