PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=685065}
8,0 7 180
ocen
8,0 10 1 7180
Wolfenstein: The New Order
powrót do forum gry Wolfenstein: The New Order

Tak jak w opisie. Co myślicie o zakończeniu ?
Zakończenie trochę mnie zaskoczyło. Co prawda Trupia Główka nie żyje, ale z Blazkowiczem nie
jest najlepiej. Pytanie czy to przeżyje i czy twórcy zostawili sobie furtkę pod kolejną część przygód
dzielnego agenta z polskimi korzeniami ;)

ocenił(a) grę na 10
jaskier18

Pani Engel nadal żyje :) po napisach końcowych słychać helikopter i na sekundę pojawia się celownik, myślę że to nie koniec :)

damian_kusmierz

No właśnie Engel nadal żyje, ale mówiąc szczerze myślałem, że to właśnie z nią będziemy walczyć w finałowej walce

jaskier18

Furtek w sumie jest kilka. Blazko jeszcze zyje, nie widac wybuchu atmowki, i tak jak damian_kusmeirz napisal, slychac wirnik helikop

LeviathanTM

W sumie po śmierci Totenkopfa (prosił by tak go nazywać ;)) wysadzanie obiektu już nie jest konieczne, więc mogliby spróbować uratować Blazko. Zakończenie raczej nie jest wesołe. A pamiętacie zakończenie RtCW? Asystent dowódcy OSA mówi przełożonemu, że Blaskowitz wyjechał na urlop i nagle ukazuje się uśmiechnięty Blazko masakrujący Niemców XD

NikKlik

I to mi się podobało. RtCW całe było fajne. Przynajmniej nie było smutne.

jaskier18

Końcówka w stylu Half-Life'a 2 : Episode Two. Nie powiem żeby mnie rozczarowała, tak samo jak dawała jednoznacznie do zrozumienia, że to definitywne zakończenie serii. Na kolejną część przyjdzie nam trochę poczekać (to nie są gry, które zasługują na fabularne DLC). Póki co, daję dychę za świetny klimat, odświeżenie tytułu i wpasowanie się w kanon serii. W moim rankingu stoi tuż obok Return to Castle Wolenstein ( z nieznaczną przewagą klasyka). Swoją drogą, powinni teraz odświeżyć Spear of Destiny i położyć duży nacisk na okultyzm. Próbować stworzyć klimat podobny do tego z Return to Castle Wolfenstein.

ocenił(a) grę na 8
Frieda_Boher

>Swoją drogą, powinni teraz odświeżyć Spear of Destiny i położyć duży nacisk na okultyzm. Próbować stworzyć klimat podobny do tego z >Return to Castle Wolfenstein.
Okultyzm i jeszcze raz okultyzm. Masz racje!

ocenił(a) grę na 9
jaskier18

http://www.onlysp.com/wolfenstein-the-new-order-lots-of-ideas-for-a-sequel-depen ds-on-financial-success-of-new-order/

Tu jest napisane,że reżyser gry mówi że mają już pomysł na sequel.
Zależy czy gra się dobrze sprzeda. A z tego co widzę po recenzjach i półkach w sklepach to na pewno się sprzeda :D

ocenił(a) grę na 9
jaskier18

Osobiście jestem bardzo mile zaskoczony. Nie czekałem specjalnie na nowego Wolfa, a suma sumarum okazał się jedną z najlepszych strzelanin ostatnich lat w jakie grałem.

jaskier18

Zakończenie jest jak dla mnie strasznie ponure.
Wziąwszy pod uwagę to jak William poświęca się dla ruchu oporu, bez szemrania ładuje się w sytuacje prawie przegrane, daje się ranić, prawie zabić na setki sposobów, to na koniec nie tylko mu nikt nie podziękował, ale też zostawiono go w sytuacji martyra ginącego za lepszy świat.
Oczywiście Blazkowicz cały czas wierzy w zwycięstwo, inaczej nie walczyłby z takim poświęceniem. Oczywiście robi to dlatego, że chce wyciąć nazistów z powierzchni ziemi i oczywiście nie oczekuje żadnej nagrody. Jedynie marzy o tym, by kiedyś mieć normalny dom z dziećmi i żoną Anią.
I jest całkowicie zrozumiałym, że Blazko decyduje się na koniec poświęcić dla idei. Niemniej gdyby to on pozostał na zewnątrz z palcem na guziku, a w budynku ledwo żywy czołgałby się np. Fergus to jest równie zrozumiałe, że wróciłby do "Nautiki" by przeprowadzić akcję ratunkową. Tymczasem nikt nawet nie zająknął się o jakimkolwiek ratunku. Nawet Ania, która przecież go kocha. Ot, murzyn zrobił swoje.
Koszmarne to zakończenie. Naturalnie pozostaje również nadzieja, na lepsze. W końcu nie widzimy eksplozji, a lekko zarysowana furtka ratunku daje nadzieje na ciąg dalszy. Jednak mnie to zakończenie po prostu zasmuciło.
Znalazłbym może jeszcze kilka minusów scenariuszowych - np. kwestia rozwalenia gibraltarskiego mostu by zdobyć przepustkę na księżyc. Zamachowcy postawili wszystko na małą szansę, że papiery nie utonęły razem z wagonem. Trochę to dla mnie naciągnięte. Albo baza na księżycu, skoro jest działająca linia komunikacyjna między bazami, to po co wychodzić na powierzchnię srebrnego globu? No właśnie dla tej krótkiej chwili w próżni, z mniejszym ciążeniem przeprowadzono całą tę księżycową akcję. To też nieco naciągane.
Ale sama gra rewelacyjna, klimat, wiarygodność świata, bohaterowie, a także grafika i grywalność - pełna dycha.
Jak dla mnie mogłaby spokojnie powstać kontynuacja. W końcu chciałoby się dorwać tę parszywą frau Engel.

ocenił(a) grę na 9
WebMajster

http://www.onlysp.com/wolfenstein-the-new-order-lots-of-idea...

Tu jest napisane,że reżyser gry mówi że mają już pomysł na sequel.

Zależy czy gra się dobrze sprzeda. A z tego co widzę po recenzjach i tym,że w UK jest na pierwszym miejscu to na pewno będzie kontynuacja :D.

marin_92

Kurcze ostatni rozdzial naprawde jest zajebiscie zrobiony jestem pod wrazeniem co do koncowki to oczywiscie na zdrowy rozum nie mogl przezyc ale nie widzielismy jak umiera wiec mozliwe ze jakims cudem przezyl.

ocenił(a) grę na 10
jaskier18

Pierwsza od lat gra po której wiem , że będę czekał na sequel. Zakończenie to furtka do tego. Helikoptem możę być zestrzelony, bomba nie wybuchnie, Blasko s wpadnie do wody i przeżyje itp itd.
Fantastyczna gra. Za jakiś czas przejdę jeszcze raz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones