PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608109}
8,6 38 043
oceny
8,6 10 1 38043
Wiedźmin 2: Zabójcy królów
powrót do forum gry Wiedźmin 2: Zabójcy królów

Piszę na świeżo po ukończeniu wspaniałego moda. Polecam z całego serca. Piękne zwieńczenie dziecka Sapkowskiego. Fabuła książkowa idealnie łączy się tu z grową. Mamy ukłon w stronę fanów opowiadań i powieści (jest nawet miejsce na nawiązania do mało popularnego "Coś się kończy, coś się zaczyna" wiem, bo jestem świeżo po powtórce lektury). Każdy, kto tak jak ja pławi się w uniwersum Wiedźmina, znając opowiadania, pięcioksiąg, "Sezon Burz", a nawet "Szpony i kły", jeśli zacznie grać, to nie będzie mógł skończyć, dopóki nie pozna swojego zakończenia.

Każda ważniejsza postać ma tutaj swoje ostatnie słowo. Zgrabnie wkomponowano momenty akcji we wspomnienia i sny (choćby taka przygoda Eskela z wiedźminem z cechu Niedźwiedzia, zapamiętam na zawsze). Wszystko wieńczy piękna klamra. Wiem, że są trzy zakończenia, podobno w jednym spotykamy Nimue, moje wydaje się bajkowe, ale przecież pisał je Jaskier! Geralt i Yen żyją spokojnie, mają wnuka, a Ciri z Hjalmarem prowadzi ciekawsze życie. Wiem, że mimo wszystko to tylko iluzja. Ale...

Wszystko jest iluzją.

Miałem przedziwny sen.

ocenił(a) grę na 10
LukaszJarosz25

Jeszcze małe post scriptum. Brak dialogów w ogóle nie przeszkadza! Sam sobie mówiłem dialogi głosem poszczególnych postaci, a muzyka lecąca w tle świetnie wciągnęła mnie w ten świat.

ocenił(a) grę na 10
LukaszJarosz25

Jeszcze jedno PS. Wiem, że Andrzej Sapkowski wielokrotnie powtarzał, że jedno medium nie może tworzyć symbiozy z drugim, że bohater nie "wędruje" z książki do gry i z gry do komiksu. Ja jednak uważam inaczej. Wierzę, że jedna forma przekazu sztuki może uzupełniać i kontynuować drugą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones