PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611695}

Twierdza: Krzyżowiec Extreme

Stronghold: Crusader Extreme
7,6 1 297
ocen
7,6 10 1 1297

Twierdza: Krzyżowiec Extreme
powrót do forum gry Twierdza: Krzyżowiec Extreme

Nic nowego :(

ocenił(a) grę na 4

Bardzo dobrze pamiętam pierwszą Twierdzę, gra miała swój klimat i ogólnie kampania wciągała. Kontynuacja była dla mnie
mniej ciekawa, ale przygotowane 50 misji stanowiło nie lada wyzwanie, później jeszcze dodatkowe 20 oczywiście nie licząc
kampanii historycznych. Po paru latach sięgnąłem ponownie po Twierdzę oznakowaną Extreme i nieco mnie rozczarowała poza
zniesionym limitem jednostek, posterunkami z których jednostki wychodzą masowo nie dodano zupełnie nic, ani nowych
przeciwników, AI rywali dalej nie najwyższych lotów. Dodatkowo kampania główna składająca się z 20 misji wręcz banalna,
brakuję wymagających misji, każda została zaliczona w pierwszej próbie co przy pierwotnej wersji było nie do pomyślenia. Po
sieci wiadomo ciekawej, ale i tak się kończy dość szybko wielką młócką i nie ma z tego żadnej przyjemności. W dodatku ten
pasek mocy, też nie wiem po co. Ogólnie nie polecam lepiej sięgnąć po normalne wydanie a o tym lepiej zapomnieć. 4/10

ocenił(a) grę na 5
mb_mega

Niestety, 20 misji przy 100 podstawki - to różnica, której nie da się ukryć. Nie rozumiem, dlaczego Extreme nie wydano jako dodatku do Krzyżowca, nie wnosi przecież absolutnie nic, poza kilkoma niezbyt ciekawymi misjami. Szkoda, że seria Stronghold skończyła się tak wcześnie - dwójka była jeszcze znośna, a później to już równia pochyła...

ocenił(a) grę na 8
Mr. President1

Dokładnie. Extreme przeszedłem w 2 dni (grając po 2-3h). Wszystkie misje bez rozbudowania zamku i tylko w paru misjach musiałem powtarzać ze względu na zbyt powolne zaatakowanie wroga co kończyło się inwazją z owych obozów. Twierdzy Krzyżowiec musiałem rozbudować zamek w ok. 50% misji, wytrzymać ataki wroga i zdobyć pieniądze na krucjatę. I to była dla mnie frajda. Samo atakowanie poprzez kupno broni i natychmiastowe szkolenie kmieci, a następnie wysłanie wojska na atak to o wiele za mało.

mb_mega

chcieli zrobić to dynamicznie i to dobrze wyszło zaledwie 1 niższa ocena od crusejder(crusader)

mb_mega

jeśli się nie mylę to wersja Extreme zawiera zwykłą wersję Krzyżowca jak i dodany Extreme w innym pliku. Tak jakby dwie gry na jednej płycie. Więc fajne, że nie dali tylko Extreme :D No bo to jest jakby dodatek na to wychodzi. Nie nowa gra. Utrudniona i dodane nowe misje. Dla mnie wydanie w ten sposób gry od nowa może byc. Tym bardziej, że Krzyżowca starego w pudełku trudno jest kupic.
Osobiście wolę zwykłego Krzyżowca. Przyjemnie mi się grało. W Extreme grałem krótką chwile i raczej to nie dla mnie Ale fajnie miec jakby co :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones