PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608246}
8,9 10 705
ocen
8,9 10 1 10705
Fallout 2
powrót do forum gry Fallout 2

(jak w temacie)

Mi osobiście Fallouta do złudzenia przypominał film "Księga Ocalenia". Pełno było pustkowi, małych miasteczek, grupek bandziorów, itp.

Tak w ogóle to uważam, że fabuła Fallouta (1 lub 2) idealnie nadawałaby się na jakiś film (najlepiej pod tym samym tytułem).

ocenił(a) grę na 10
drzefkovitsh

Dobre pytanie, obejrzyj Max Max, jeśli do tej pory nie widziałeś; podobno twórcy Fallout'a się nim inspirowali. Co do adaptacji gry ciężko będzie znaleźć kogoś, kto podejmie takie wyzwanie..

ocenił(a) grę na 10
bborysewicz

no i w kinie ciężko znaleźć połączenie typu : sf, pustynia i ćpuny

ocenił(a) grę na 10
drzefkovitsh

http://www.fallout3.net/ie_postkultura_filmy.htm

ocenił(a) grę na 10
stonedfish

baaaardzo dużo jest tam filmów podciągniętych na siłę do tematyki

ocenił(a) grę na 10
stonedfish

Ta lista to jakiś żart, nawet nie warto tego komentować. Zdecydowanie najbardziej "falloutowym" filmem jaki powstał jest moim zdaniem: "Chłopiec i jego pies" - polecam obejrzeć.

ocenił(a) grę na 9
torhan

No nawet w opisie skórzanej kurtki(w jedynce) jest przekręcone jeśli sobie dobrze przypominam nazwisko pewnego aktora:D.

WOLVERINE55

A w krypcie gdzieś tam można znaleźć, że na monitorze jest wyświetlany film z Maxem Gibsonem w roli szalonego Mela :D

ocenił(a) grę na 10
Mefju88

W nowych wersjach, ktore sa nienajgorsze ( nie hitowe i smieszy mnie troche GOTY, no ale coz... I tak NV wymiata w porownaniu z F3 - szczegolnie zmodowana) ale wracajac do tematu w ich tez spotkamy m.in Mela, nie wiem czy zauwazyliscie? :)

torhan

Świetny był finał tego filmu. Miałem nieludzką zwałe.

ocenił(a) grę na 10
torhan

Pamiętam nowelę H. Ellisona o takim tytule. To było coś niesamowitego, taki kopniak w łeb, najlepszy kawałek postapokaliptycznej prozy jaki czytałem. Brutalne, ale doskonale napisane. A film? Dobry?

ocenił(a) grę na 10
stonedfish

widziałem ten film , i to porażka totalna, główny Bohater zachowuje się jak Leszcz i wygląda jak pedał, zamiast dodać do tej roli kogoś z normalnym wyglądem jako główny bohater np Matt Damon bardziej już nadawał by się do tej roli .

drzefkovitsh

Polecam Ci serial internetowy, który znajdziesz na YouTube - Fallout nuka break ;) sporo humoru i klimatu

ocenił(a) grę na 10
drzefkovitsh

Ksiega ocalenia niesamowity shit, niepolecam nikomu.

ocenił(a) grę na 10
eversman_4

Co do filmu o komputerowym Falloucie to ciesze się że nic takiego niepowstało, i narazie nie powstanie. Bo jak patrzę na dzisiejszą kinomatografię to nie ma się czym chwalić, a zwłaszcza o filmach na podstawie gier.

ocenił(a) grę na 9
eversman_4

No w sumie bez urazy ale świat taki wyjątkowo oryginalny nie jest....
Było już trochę takich filmów....

ocenił(a) grę na 10
WOLVERINE55

ALe Fallout to gra ...

ocenił(a) grę na 9
eversman_4

No w świecie gier na pewno był to przełom.
Fajny choćby fakt że obie finałowe lokacje dało się zaliczyć bez jednego strzału miłe:D.
Dziś to już standard(choć w wielu RPG wciąż nie koniecznie da się tak skończyć grę).Ja tak sobie wczoraj skończyłem grę:D.

WOLVERINE55

Całą pierwszą część da się przejść nie oddając ani jednego strzału.

Co do dwójki, nie jestem tego pewien.

drzefkovitsh

"Droga"

ocenił(a) grę na 10
drzefkovitsh

MAD MAX 2! Pies, kurtka, zbroje metalowe z kolcami, kolorystyka, realia, itd..............

apage82

dokładnie. Mad Max 2 ma chyba najbardziej falloutowy klimat (no moze raczej fallout ma mad maxowy, ale nie czepiajmy sie szczegolow). nawet ukonczyłem F2 biegajac w skórze z obrzynem i psem przy boku smigajac po pustkowiach falconem.

drzefkovitsh

Jeśli chodzi o ludzi, rozwałkę itd to Mad Max (szczególnie 2), jeżeli o krajobrazy itd. to The Road.
Księga Ocalenia przy nich wymięka.

ocenił(a) grę na 10
drzefkovitsh

"Księga ocalenia" przypomina Fallouta, nie na odwrót. Ok? Ok! <George Carlin mode>

ocenił(a) grę na 10
Kulasisko_Pospolite

OK, OK! :))
Napisałem tak, bo to dyskusja o grze Fallout, a nie filmie "Księga ocalenia", mimo że jestem w 100% świadomy co powstało pierwsze :)

ocenił(a) grę na 10
drzefkovitsh

Spoko :) jako honorowy fanboy muszę bronić swego sssskaarbu :)

ocenił(a) grę na 9
drzefkovitsh

"Krew bohaterów"

drzefkovitsh

Z gier to może Arcanum, podobna pod względem mechaniki, leciwa już a mniej znana...

ocenił(a) grę na 10
drzefkovitsh

Właśnie oglądam Sędzię Dredda (1995) i mutanty na pustyni kojarzą mi się z Falloutem :D

ocenił(a) grę na 10
drzefkovitsh

Mylicie pojęcia koledzy. Filmy o tematyce upadku cywilizacji lub szwędania się po pustyni to nie jest klimat fallouta. Żaden film nie ma jego klimatu z wyłączeniem nuka break.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones