PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=774062}

Weightlifting Fairy Kim Bok-joo

Yeok-do Yo-jeong Kim-bok-joo
8,0 1 186
ocen
8,0 10 1 1186
Yeok-do Yo-jeong Kim-bok-joo
powrót do forum serialu Yeok-do Yo-jeong Kim-bok-joo

Gorąco polecam!

ocenił(a) serial na 8

Drama jest świetna, na każdy odcinek czekałam z niecierpliwością. Fabuła zwyczajna, bez zbędnego dramatyzmu. Oczywiście ktoś to lubi dramy z akcją, pewnie nie zachwyci się Weightlifting Kim Bok Joo ale jeśli ktoś lubi sobie czasem obejrzeć klasyczną komedię romantyczną napewno ją doceni. Ja sie właśnie zachwyciłam tą zwyczajnością i cieszę się, że takie dramy równiez powstają. Bohaterowie są cudowni..razem i osobno. Musze przyznać, że Seong-kyeong Lee odwaliła kawał dobrej roboty...wcześniej widziałam ją tylko w rolach wrednych, zazdrosnych heter a tutaj widziałam słodką, zabawną i uroczą dziewczynę. Joo-hyeok Nam również świetnie sobie poradził.

ocenił(a) serial na 9
klaudia2251

Ten serial jest dla mnie pierwszą dramą koreańską. Jestem nią mile zaskoczona, nie oczekiwałam, że mi się spodoba. Fabuła prosta, ale przyjemna i zabawna, ja takie zazwyczaj najbardziej lubię. Również gorąco polecam <3 <3
Jakie inne seriale z Korei mogłabyś mi polecić?

ocenił(a) serial na 8
alina228

Mam sporo do polecenia ale musisz mi napisać dokładniej co lubisz oglądać, jakie gatunki? Melodramaty, komedie, dramy z akcją?

ocenił(a) serial na 9
klaudia2251

Melodramaty, komedie, romanse coś takiego. Lepiej bez jakiegoś sci-fi czy akcji. Najbardziej lubię filmy nie męczące jakąś trudną treścią. Poszukałabym sama, ale tych dram jest tak dużo, że nie wiadomo na co patrzeć , w szczególności dla takiego amatora jak ja, xD

ocenił(a) serial na 8
alina228

No wiec..polecę Ci kilka moich ulubionych dram w tych gatunkach:
Masters sun(jest tu element sci fi bo dziewczyna widzi duchy ale drama jest przezabawna, jakby się mnie ktoś zapytał jaka jest moja ulubiona drama to podałabym właśnie tą)
That winter, the wind blows( najpiekniejsza drama jaką widziała ale jest to typowy dramat..dużo płaczu ale warto)
Fated to love you(sporo płaczu ale jeszcze więcej śmiechu)
My love from another star(prześmieszna i bardzo wciągająca)
Cheese in the trap(zwyczajna i bardzo fajna drama, grają w niej główni bohaterzy z Kim Bok Joo)
Secret Garden
King of High School(megaśmieszna)
To są najlepsze moim zdaniem z gatunku komedia czy romans.
Daj znać czy coś Ci przypadło do gustu. Pozdrawiam:)

ocenił(a) serial na 10
klaudia2251

Klaudia, części nie znam, a nie sądziłam, że to jeszcze możliwe xD Już leci do zapisania ;)

ocenił(a) serial na 10
alina228

Z komedii to koniecznie Coffee Prince xD
A fated to love you ja osobiście uwielbiam i jedna z moich ulubionych, ale tam jest tak specyficzny humor, że może dla początkujących być zbyt dziwaczny ;p
Świetną komedią jest też tajwańskie Bromance, można umrzeć ze śmiechu.
Osobiście też dla mnie najlepszym gatunkiem jest dobra komedia romantyczna, melodramaty idźcie precz, ale jako, że często ciężko doczytać to i takie się widziało i niby człowiek nie przepada, ale jak perełka to zapamiętuje na długo. Dla mnie takie komedie romantyczne z wątkami melodramatu/akcji to na pewno Pinnochio, Healer i W-two worlds, gdzie wszystkie są genialne i tych wątków na szczęście nie ma aż tak dużo i nadal są to głownie komedie. Choć na Pinnochio nie da się nie ryczeć, ale według mnie to najmądrzejsza drama, która idealnie komponuje humor i przesłanie i jako, że wakacje to się za nią niedługo znów zabiorę.
No i absolutny klasyk do obejrzenia - komedia romantyczna, ale też z tych gdzie akcja jest to Descendants of the sun, drama która pobiła oglądalnością wszystkie inne i to w ogromnym stopniu.
A z takich dobrych komedii romantycznych to jeszcze:
Strong Women Doo Boong Soo
Oh my venus - momentami absurdalna, ale przezabawna
Marriage Not Dating
Emergency Couple
She Was Pretty
Sly and Single Again (http://www.filmweb.pl/serial/Ang-keum-han+dol-sing-nyeo-2014-702680/titles)

klaudia2251

czy jest możliwosć obejrzenia tej dramy gdzieś po polsku? obejrzałam 1 odc po angielsku, mega mi sie podoba ale troche ze mnie leń i mimo, że wszystko rozumiałam to nie koniecznie chce mi sie myśleć przy oglądaniu XDD

ocenił(a) serial na 8
aviaalae

Drama jest tłumaczona na pl na viki.com ale albo musisz wykupić jakieś tam konto albo reklamy Cię zjedzą i nawet adblock Ci nie pomoże:) Już chyba lepiej się pomęczyć z tłumaczeniem:p

ocenił(a) serial na 9
aviaalae

na viki.com jest jakoś do połowy serialu po polsku, potem już bez problemu można się przestawić na angielski ( i przy okazji na inną stronę, aby te reklamy pominąć) :D

ocenił(a) serial na 10
aviaalae

Na drama online jest całość

ocenił(a) serial na 10
klaudia2251

Dla mnie to jedna z tych dram, gdzie jak mówicie znajomym, że oglądaliście do 5 rano to pytają o czym jest a wam właściwie ciężko odpowiedzieć, bo przecież fabuła to nic niezwykłego. Mimo tego ogląda się tak dobrze, że nie chcesz przestawać.
Dawno nie widziałam tak genialnej chemii między głównymi bohaterami – dla mnie chemia to naturalne zachowanie, tak jak oni często się bili, przytulali, łaskotali – to zachowanie 100% naturalne u par, a tak rzadko widywane w k-dramach.
Głowna bohaterka wchodzi do top 3, bo naprawdę była po prostu taka prawdziwa, ani jakaś sierotka miła dla całego świata ani nie święta – jak ma powód do zazdrości to jest zazdrosna, nawet jeśli stara się tego unikać. Jeśli chodzi o facetów – poproszę więcej dram z pływakami ;) Czekałam tylko na kolejne sceny, w końcu drama w której częste pokazywanie dobrych klat nie jest wymuszone, bo po prostu idealnie się komponuje w tematykę.
No i ten moment kiedy zamiast głównej bohaterce to tobie zaczyna bić szybciej serce – i to nie w przenośni a naprawdę. Oglądając w nocy kilka odcinków, gdzie kompletnie nic i nikt nie rozprasza naprawdę tętno może skoczyć ;)
Fajnie też od czasu do czasu zobaczyć dramę, gdzie on nie jest super bogatym dziedzicem, który albo musi walczyć z rodzicami albo z opinią publiczną, tudzież jedno z nich jest lekarzem, a drugie nikim i cała masa problemów. Jedyna absurdalna scena – wizyta u lekarza i „Przy wadze 58kg twoje BMI wynosi 24, to na granicy nadwagi”. Ja rozumiem, że w Korei są inne standardy piękna, ale jak dziewczynie 175cm policzyli BMI 24 przy wadze 58kg nadal mnie zaskakuje xD Szczególnie, że takie BMI przy tym wzroście to pewnie koło 70kg wypada. A przecież w dramie podkreślali, że jest wysoka, więc naprawdę tego wątku nie rozumiem.
Ogółem jedna z najlepszych dram, na pewno będę do niej wracać, bo nie zaskakująca fabuła jest jej atutem, więc znajomość zupełnie nie będzie przeszkadzać.
P.S. Przypadkiem na tę dramę trafiłam krótko po obejrzeniu doctors i choć główną bohaterkę poznałam od razu to aż ciężko uwierzyć, że zła fryzura może tak zrujnować dziewczynę, choć ubraniami jeszcze to pogarszali. Pod koniec dramy czasem lepiej ją ubrali i momentami było już widać, że to naprawdę ładna dziewczyna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones