PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=809758}

Sex Education

7,6 121 386
ocen
7,6 10 1 121386
7,1 34
oceny krytyków
Sex Education
powrót do forum serialu Sex Education

Netflix, dlaczego? Dlaczego stworzyliśmy coś tak bardzo złego!? Bardzo czekałam na ten serial, liczyłam na coś dobrego, coś przełamującego tematy tabu... A dostałam serial, który jest szkodliwy społecznie, bo powiela kolejne, bezsensowne stereotypy- terapeutka seksualna? Oczywiście, musi być niezła laską, oczywiście musi uprawiać seks z kim popadnie, oczywiscie musi być samotną matką... Gej? Oczywiscie musi nosić dziwne, obcisłe ciuchy, oczywiście być szkolnym popychadłem, no i nie zapominajmy, że oczywiście musi uwielbiam make up.

ocenił(a) serial na 10
IMeggI

Co dla jednego jest złe, dla innego jest dobre. Osobiście pochłonąłem serial w 1 dzień, wszystkie 8 odcinków. Odnośnie Geja, oczywiście, że nie musi nosić obcisłych ciuchów i być popychadłem, jakbyś przeoczyła homoseksualistów w tym serialu jest trochę więcej. Anwar który nie jest popychadłem, ba, sam traktuje Erica jako popychadło, a dziwnie się specjalnie nie ubiera, dodatkowo mamy jeszcze jedna postać ale nie piszę którą bo spoiler, dla tych co nie oglądali. Eric w tym serialu nie jest typowym gejem, sklasyfikować można go jako Drag Queen, dlatego też ubiera się w to co się ubiera.

ocenił(a) serial na 10
IMeggI

"terapeutka seksualna? Oczywiście, musi być niezła laską" Po pierwsze to kwestia gustu po drugie taka osoba musi być pewna siebie i swojej seksualności więc dba o siebie, nie ma ludzi brzydkich są tylko biedni i ci którzy o siebie nie dbają co często związane jest z tym że są biedni

ocenił(a) serial na 7
IMeggI

poza tym postać terapeutki jest trochę bardziej złożona, ale nie będę niepotrzebnie spoilerować.

ocenił(a) serial na 5
IMeggI

Idź spać.

IMeggI

Ale przecież o to chodzi w tym serialu. Jeśli owy gej, nie będzie się wyróżniał z tłumu, jak ta terapeutka, to po co cen serial? Nie było by czego pokazywać, nie byłoby żadnych historii do opowiedzenia.

ocenił(a) serial na 9
IMeggI

No a w jakim innym serialu mamy geja-nastolatka, ktory nosi mejkap do szkoly? I nie nazwalabym Eryka popychadlem, jego postac rozwija sie w serialu. Terapeutka seksualna musi uprawiac seks z kim popadnie i byc samotna matka? Tez pierwsze slysze. Podaj jakies przyklady seriali, w ktorych byly juz takie postaci.

Jesli chcesz bardziej przyziemny serial o mlodziezy, to polecam norweski "SKAM".

ocenił(a) serial na 8
IMeggI

Przecież jest też drugi gej, który jest szkolnym „samcem alfa”.

ocenił(a) serial na 8
IMeggI

W zasadzie to ich jest nawet trzech. Chyba nie ogladałaś do końca w ogóle.

ocenił(a) serial na 4
IMeggI

Nareszcie ktoś kto myśli podobnie jak ja, postacie są tak przerysowane jak tylko sie da. Dodam od siebie Meave która cierpi bo wyśmiewają ja za bycie puszczalską i dlatego rucha się potajemnie z kolegą, szkolny twardziel który okazuje się być gejem oraz sportowiec którego rodzice (tfu mamusie) zmuszają do sportu a on wolałby czytać książki.
Banał!
aaaa i jeszcze dziewica która za wszelką cenę chce to miec już za sobą, dlatego proponuje obcym chłopakom seks...

Spoko jakbym miał 12 lat to pewnie bym oglądał z wypiekami na twarzy 10/10

ocenił(a) serial na 3
jose_mourinho88

Banał i przerysowane postacie. Słabizna generalnie.

ocenił(a) serial na 9
IMeggI

Tak to jest, jak ktoś zbyt poważnie podchodzi do tego typu produkcji. Serial jest przerysowany, momentami komiksowy, powielający stereotypy. Ale... twórcy trafili w sedno, przyjemnie się ogląda. Czy ktokolwiek nastawiał się tutaj na poważny serial o życiu? Ja nie. Za to czuję klimat, postacie są fajnie wykreowane, aktorsko wszystko gra. Dla mnie to po prostu kolejny relaksujący serial na wieczory z herbatą. Nie traktuję go poważnie, wystarczy odrobina dystansu, żeby mieć ogromną przyjemność z oglądania. Nie trzeba doszukiwać się tu ukrytego sensu czy przesłania. Moim zdaniem ten twór Netflixa jest skierowany głównie do nastolatków, dorosłym pewnie wyda się banalny, a na pewno tym z kijkiem w tyłku. Trzeba czasem umieć odróżniać, na ile coś jest na serio, a na ile nie. Wielkie oburzenie było również w przypadku TEOTFW, bo "to przecież niemożliwe!", a to naprawdę dobry serial. Poszerzcie horyzonty, otwórzcie się na więcej rodzajów, gatunków, spróbujcie coś czasem luźniej zinterpretować.

ocenił(a) serial na 10
IMeggI

Niektórzy geje lubią się tak ubierać i nosić makijaż. Inni noszą przeciętne ciuchy. Ktoś ma tu chyba problem z drag queens i barwnie ubierającymi się homoseksualnymi mężczyznami. Oni naprawdę istnieją, a serial bardzo dobrze pokazuje tą różnorodność.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones