Percy Jackson i bogowie olimpijscy (2023)
Percy Jackson i bogowie olimpijscy: Sezon 1 Percy Jackson i bogowie olimpijscy sezon 1, odcinek 5

Bóg funduje nam cheeseburgery

A God Buys Us Cheeseburgers 39m
7,1 259  ocen
7,1 10 1 259
Percy Jackson i bogowie olimpijscy
powrót do forum s1e5

Moje wrażenia

ocenił(a) serial na 10

Witam na początku byłem sceptyczny jeśli chodzi o serial Percy Jackson skoro oglądałem dwie części w całości Złodziej Pioruna i Morze Potworów. Po odcinku 5, który właśnie przed chwilą obejrzałem mogę jasno stwierdzić, że serial Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy jest warty obejrzenia, dodatkowo trzyma w napięciu i jednak serial o wiele lepiej przedstawi całą historie Percyego Jacksona, a co za tym idzie mam nadzieję, że kolejne części książek będą przedstawione jako kolejne sezony serialu.

ocenił(a) serial na 9
DAWID25_1

W planach jet pięć sezonów na każdy tom pierwszej serii. Sądząc po sukcesie jaki już ten serial odniósł: nie musimy bać się o anulowanie projektu.

A mówię o pierwszej serii bo tak: Percy jackson i bogowie olimpijscy to jedynie początek. Poza tym istnieją jeszcze dwie będące bezpośrednimi kontynuacjami, oraz trylogie poboczne w tym samym uniwersum ale z innymi bohaterami. Dodatkowo książki z uniwersum nadal powstają.

Czyli w skrócie mamy projekt na potencjalnie bardzo wiele sezonów i filmów. Trylogia egipska już została po części ogłoszona jako filmy właśnie.

ocenił(a) serial na 3
DAWID25_1

W jakim napięciu? Z fajnej, lekkiej, ciekawej historii zawartej w książce zrobiono tragikomedię.. a uśmiech.. politowania wywołuje jedynie świadomość jak potrafili spierniczyć scenariusz. Filmy fabularne sporo zmieniały.. wiadomo ograniczenia czasowe.. .ale tu.. pozmieniano wcale nie mniej. Ale przynajmniej stały na jakimś poziomie i gry oraz opowiedzianej historii. W tym druga częśc była sporo słabsza. Tutaj zaś.. porażka totalna. Drętwa gra aktorska (jedynie sam Percy jakoś daje radę), niekorzystne zmiany scenariusza, które nie wiedzieć czemu mają służyć. Flaki z olejem.. szkoda książki. Już o wiele lepiej się prezentuje kręcona przez Amazona seria Koło czasu wg. Jordana. Disney to już nie to co kiedyś.. drugi Netflix się robi.. dla "mniej wymagających".