Rolę Waltera H. White'a odrzucili John Cusack i Matthew Broderick.
Penn Badgley brał udział w zdjęciach próbnych do roli Jesse'ego Pinkmana.
W s05e08 kiedy Walter opuszcza dom Jessego, Jesse rzuca broń na podłogę. Wyraźnie widać że w pierwszym ujęciu kamery wyrzucony pistolet zatrzymuje się rękojeścią w kierunku drzwi wyjściowych, natomiast w kolejnum ujęciu kamery (z góry) rękojeść skierowana jest w kierunku okna z firankami.
W odcinku "Grilled" Hank pyta matkę Jesse'ego, czy jej syn wciąż jeździ Chevroletem Monte Carlo z 1989. Produkcja tego modelu Chevroleta ustała jednak w 1988, a dodatkowo stylistyka samochodu Jesse'ego wskazuje na wcześniejszy model auta, z 1981 lub 1982.
W odcinku "Seven Thirty-Seven", kiedy Gonzo leży martwy na ziemi możemy zauważyć, że oddycha.
W odcinku "Bit by a Dead Bee" Hank mówi, że karabin używany przez Tuco to M16. Widzimy jednak, że jest to karabin M4 (lub któraś z jego wersji), co Hank powinien wiedzieć jako agent DEA.
W odcinku "4 Days Out", kiedy Walter wchodzi i wychodzi z lotniska, w szklanych drzwiach automatycznych możemy zauważyć odbicie ekipy telewizyjnej.
W odcinku "Phoenix", kiedy Walter wchodzi tylnymi drzwiami do mieszkania Jessego, w oknie możemy zauważyć członków ekipy telewizyjnej.
W odcinku "Phoenix", kiedy Jesse rzuca szklanym kubkiem w Waltera i trafia w ścianę, tablica pierwiastków chemicznych zaczyna się zwijać jeszcze przed uderzeniem. Oprócz tego, w późniejszych ujęciach możemy zauważyć, że na podłodze nie ma ani śladu stłuczonego szkła.
W odcinku "ABQ", kiedy człowiek Saula usuwa obciążające dowody z sypialni Jessego możemy zauważyć, że martwa Jane wyraźnie oddycha.
W odcinku "Crawl Space" Jesse gra w "Sonic Adventure 2: Battle" na Xbox 360, mimo że ta gra nie jest dostępna na Xbox.
W odcinku "Buyout", kiedy Jesse je kolację z Waltem i Skyler, trzymany przez niego widelec zmienia swoje ułożenie za każdym razem, kiedy zmienia się kąt kamery.
W odcinku "Gliding Over All", kiedy Walter wychodzi z toalety po wizycie u lekarza, w podajniku ręczników możemy zauważyć odbicie kamerzysty.
W odcinku "Buried" Walt kupuje kupon lotto z liczbami oznaczającymi współrzędne miejsca, gdzie zakopał pieniądze. Jednak obok numerów na kuponie są litery "QP", oznaczające "Quick Pick" (metoda "chybił trafił"). Skoro Walt chciał mieć konkretne liczby, nie mógł grać tą metodą, gdyż szansa trafienia odpowiedniego kuponu byłaby znikoma.
W odcinku "Rabid Dog" (5x12), kiedy Jesse zaczyna rozlewać benzynę w salonie, na podłodze obok kominka możemy dostrzec cień innej osoby.
W odcinku "Ozymandias" (5x14), na początku strzelaniny Walt chowa się na podłodze samochodu, w trakcie czego spadają mu okulary. Po strzelaninie, kiedy Jack zaczyna rozmawiać z Hankiem, Walt pojawia się w tylnym oknie pojazdu z założonymi okularami. Jednak skoro przez całą scenę miał ręce skute za plecami, nie mógłby podnieść okularów i z powrotem ich założyć.
W odcinku "Half Measures" (3x12) w scenie gdy Walter czeka na Jesse'ego w biurze Saul'a, w różnych ujęciach waga stojąca na stole raz jest obciążana z jednej strony, a innym razem zrównoważona.
W S04E01 kiedy Fring po zamordowaniu swego pracownika Victora w laboratorium upuszcza jego ciało pod nogi Walta i Jessego, wyraźnie widać (z ujęcia z góry), jak krew szybko spływa wąskim strumieniem w stronę krzesła, na którym siedzi Pinkman, natomiast w kolejnym ujęciu kamery (z dołu) już nie ma śladu po strudze krwi, lecz krew wypływa spod ciała Victora bardzo powoli, tworząc zupełnie inny kształt - okrąg.
W odcinku "Felina", gdy Walter rzuca komórkę po rozmowie z Lydią, telefon zmienia miejsca na ziemi pomiędzy ujęciami.
Pod koniec odcinka "Granite State", kiedy Walter zamawia w barze whisky Dimple Pinch, barman nalewa mu około 1/5 szklanki. Dwie minuty później pokazane jest ujęcie szklanki, która jest teraz nie tylko mniejsza niż poprzednio, ale także w połowie pełna.
W odcinku "Cat's in the Bag..." (1x02) Jesse używa kwasu fluorowodorowego do pozbycia się zwłok. W rzeczywistości substancja ta jest ekstremalnie toksyczna i można ją używać tylko w kontrolowanym środowisku przy zastosowaniu najwyższych środków bezpieczeństwa. Używane przez Jesse'ego rękawice i maska nic by mu nie dały, a już od samego stania w okolicy wanny z kwasem powinien ponieść ciężkie obrażenia oczu i płuc.
W odcinku "...And the Bag's in the River" (1x03) Walter, kaszląc, upuszcza i tłucze talerz. W jednym ujęciu widzimy, że talerz potłukł się na pięć części. W kolejnej scenie widzimy jednak, że talerz potłukł się na osiem części.
W odcinku "737" (s2e01), gdy Skyler stoi przed lustrem, w jego odbiciu można zauważyć dłoń kamerzysty, którą natychmiastowo wycofuje z kadru.
Serial kręcono w Albuquerque (Nowy Meksyk, USA).
Serial miał być początkowo kręcony w Riverside (Kalifornia, USA). Ostatecznie zdjęcia powstały w Nowym Meksyku, gdyż stan ten oferował atrakcyjny zwrot nadpłaconego podatku na produkcję.
RJ Mitte podobnie jak jego bohater - Walter Jr, naprawdę cierpi na porażenie mózgowe, jednakże jego przypadłość jest znacznie łagodniejsza niż granej postaci, w związku z czym musiał nauczyć się chodzić o kulach i spowalniać mowę specjalnie do serialu.
W scenach, w których bohaterowie palą metamfetaminę, tak naprawdę palą cukier, jednak go nie wdychają.
Pseudonim którym posługuje się główny bohater - Heisenberg, to nawiązanie do fizyka Wernera Heisenberga będącego jednym ze współtwórców mechaniki kwantowej.
Na początku jedenastego odcinka trzeciego sezonu widzimy reminiscencję z wyprawy Jessego i Jane na wystawę obrazów Georgii O'Keeffe. W pewnym momencie Jane mówi: "threw up in her mouth a little bit" (podeszło jej do gardła). W ironiczny sposób nawiązuje to do śmierci Jane z drugiego sezonu - udusiła się tam własnymi wymiocinami.
Według słów twórcy serialu Vince'a Gilligana, odcinek trzeciego sezonu zatytułowany "Fly" jest to tzw. "bottle episode" czyli taki odcinek, który został nakręcony za pozostałe z budżetu pieniądze, a który właściwie w żaden sposób nie popycha akcji do przodu.
W sekwencji otwierającej odcinek trzeciego sezonu zatytułowany "Kafkaesque" użyto wariacji utworu "Bolivia Theme"z filmu "Człowiek z blizną", który również opowiada o handlu narkotykami.
Gdy w dziewiątym odcinku trzeciego sezonu, Gomez pokazuje Hankowi na mapie gdzie jest rozprowadzana niebieska metaamfetamina, wspomina o miasteczku Farmington. Jest to nawiązania do fikcyjnego dystryktu Farmington z serialu "Świat gliniarzy".
Tytuł finałowego odcinka pierwszego sezonu (A No-Rough-Stuff-Type Deal) to tekst pochodzący z filmu braci Coen "Fargo".
Tytuł szóstego odcinka pierwszego sezonu (Crazy Handful of Nothin') to tekst z filmu "Nieugięty Luke", a odnosi się on do blefu Walta i wybuchu jego chemikaliów pod koniec epizodu.
Tytuł odcinka trzeciego sezonu "I See You" to gra słów. Odnosi się on do "I.C.U." (fonetycznej wymowy tytułu), czyli oddziału intensywnej terapii, na który na początku odcinka, trafiają Hank i jeden z Kuzynów.
Gdy w odcinku "One minute" Hank odbiera telefon informujący go o planowanym zamachu na jego życie, zegar pokazuje godzinę 3:07. "One minute" jest siódmym odcinkiem trzeciego sezonu serialu.
Za każdym razem, gdy Gus Fring prowadzi rozmowy biznesowe, ma ręce położone na stole na widoku.
W oryginalnym scenariuszu postać Jessego nazywała się "Marion Dupree".
Podczas zdjęć wprowadzenie prostytutki Wendy zostało na krótko przerwane, gdy pewien nie-aktor próbował podjąć aktorkę Julię Minesci, biorąc ją omyłkowo za prawdziwą prostytutkę.
Na początku ostatniego odcinka drugiego sezonu ojciec Jane pytany jest o imię matki dziewczyny, na co odpowiada: "Bishop". Gdy później wraca do jej mieszkania, na ścianie widać wiszące zdjęcie Elizabeth Bishop, najwybitniejszej amerykańskiej poetki XX wieku.
Na potrzeby serialu Bryan Cranston otrzymał kilka lekcji z podstaw chemii od profesora Uniwersytetu Południowej Kalifornii, dzięki czemu aktor mógł poprawić niektóre błędy scenariusza. Z kolei prawdziwy agent DEA (Amerykańskie Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii) pokazał obsadzie i ludziom pracującym przy realizacji serialu, jak się robi metamfetaminę.
W odcinku "Gliding Over All" wujek Todda mówi, że zamordowanie w tym samym czasie 10 osób w kilku różnych więzieniach jest trudniejsze niż akcja, w której zabito Osamę Bin Ladena. Akcja tego odcinka dzieje się w 2010 roku (w oparciu o ciągłość fabuły), podczas gdy Bin Laden zginął w maju 2011.
W odcinku "Buried" Saul proponuje Walterowi, żeby wysłać Hanka w "podróż do Belize", co nie oznaczało w tym przypadku wycieczki, tylko morderstwo. Biuro podróży Belize Tourism Board nie zraziło się tym faktem i postanowiło wykorzystać to jako chwyt marketingowy, proponując Vince'owi Gilliganowi i ośmiu członkom obsady serialu darmowe wakacje w ich przyjaznym dla turystów kraju.
Cała produkcja serialu składa się z 62 epizodów. 62 pierwiastkiem w układzie okresowym jest samar, którego używa się do leczenia raka płuc (choroba Walta).
Współrzędne z kuponu Mr. White'a (N 34, 59', 20", W 106, 36', 52) wskazują miejsce, w którym kręcony był serial.
Twórca serialu, Vince Gilligan znany jest ze swej dbałości o najdrobniejsze szczegóły. Nawet kolory ubrań, które noszą postaci w serialu nie zostały dobrane przypadkowo. Symbolizują one między innymi relacje między bohaterami i ich emocje. Kiedyś Gilligan przez kilka godzin wybierał koszulkę dla Hanka w odpowiednim odcieniu szarości.
Wstępnie postać Jessego miała umrzeć pod koniec pierwszego sezonu. Kiedy jednak Vince Gilligan w pełni przekonał się o zdolnościach aktorskich Aarona Paula, odstąpił od tego pomysłu.
Pierwsze dwa odcinki drugiego sezonu miały być końcowymi epizodami sezonu pierwszego, jednak przeszkodą był strajk scenarzystów, który opóźnił produkcję.