Nujabes

Jun Seba

9,8
10 ocen muzyki
Jun Seba japoński producent hip-hopowy oraz DJ urodzony 7 lutego 1974 r., zmarł 26 lutego 2010 r. Jego pseudonim artystyczny to anagram od imienia i nazwiska. Twórczość Nujabesa wielce inspirowana była muzyką jazzową. Jun Seba był właścicielem sklepu muzycznego Shibuya, T Records i Guinnes Records oraz założycielem niezależnej wytwórni Hydeout Productions.

Nujabes współpracował nie tylko z japońskimi artystami takimi jak: Uyama Hiroto, Shing02 czy Minmi, pracował również z undergroundowymi amerykańskimi muzykami m. in. z Cise Starr (CYNE), Apani B, Five Deez, Substantial, CL Smooth, Terry Callier, a także z brytyjskim raperem Funky DL.

Nujabes miał olbrzymi udział przy tworzeniu muzyki do anime Samurai Champloo, która łączy elementy współczesnej kultury hip-hopu z japońskimi tradycjami-akcja toczy się w epoce Edo, XVII-XIX w.

26 lutego 2010 roku Jun Seba został ciężko poszkodowany w wypadku samochodowym do którego doszło późno w nocy w Tokio. Zmarł w szpitalu Shibuya Ward, mimo usilnych prób reanimacji. Miał 36 lat. Pogrzeb odbył się w gronie rodziny i najbliższych mu osób.

3 grudnia 2011 roku pojawił się pośmiertnie wydany album artysty Spiritual State.

Ile lat miał Nujabes?

Odszedł od nas w wieku 36 lat.

Kiedy urodził się Nujabes?

Urodził się 7 lutego 1974.

Gdzie urodził się Nujabes?

Tokio, Japonia

Czy Nujabes dostał Oscara?

Nie otrzymał Oscara.

Ile Nujabes zdobył nagród i nominacji?

Nie zdobył żandych nagród i nominacji