Griffin Dunne

Thomas Griffin Dunne

7,3
2 016 ocen gry aktorskiej
trzykrotnie żonaty: 1. Kate Forte (1973 - 1974, anulowano); 2. Carey Lowell (09.12.1989 - 10.12.1995, rozwód), córka Hannah (ur. 12.04.1990); 3. Anna Bingeman (od 04.07.2009)
Jego ojcem jest producent i scenarzysta filmowy Dominick Dunne. Osiągnięciem Griffina Dunne - reżysera była czarna komedia "Miłość jak narkotyk" oraz nominowany do Oskara film krótkometrażowy "Duke of Groove". Natomiast Dunne'a-aktora prawdopodobnie najlepiej pamiętamy z nominowanego do Złotego Globu występu w "Po godzinach" Martina Scorsese, którego był również producentem wraz z Amy Robinson. Dunne rozpoczął filmową karierę produkując "Chilly Scenes of Winter", w którym zagrał jedną z ról. Później wystąpił w "Amerykańskim wilkołaku w Londynie" (An American Werewolf in London), "Kim jest ta dziewczyna?" (Who's that girl?) z Madonną, "I Like It Like That", "Moja Dziewczyna", "Search and Destroy". Dunne wyprodukował wraz z Amy Robinson; "Baby, It's You" w reżyserii Johna Saylesa, wychwalany przez krytykę "Running On Empty" z Juddem Hirsch, Christine Lathi, Riverem Phoenix i Marthą Plimpton, który uzyskał dwie nominacje do Oskara, "Biały pałac" (White Palace) z Susan Sarandon i Jamesem Spaderem w reżyserii Luisa Mandoki oraz "Once Around" z Richardem Dreyfussem, Holly Hunter, Danny'm Aiello i Geną Rowlands, którego reżyserem był Lasse Hallstrom. W telewizji pojawił się w "Love Matters" (nominowane do CableACE), "Ścianie" (The Wall) Johna Herseya, "Trying Times" (z Carrie Fisher, w reżyserii Bucka Henry'ego), i "Lip Service".
Na scenie wystąpił w dwóch sztukach Wallace'a Shawna, "The Hotel Play" i "Marie and Bruce" (podczas Nowojorskiego Festiwalu Sztuki Szekspira), oraz w "Coming Attractions" Teda Talleya (w Playwrights Horizons). Jeszcze jednym przedstawieniem Dunne'a jest broadwayowska wersja "Search and Destroy" Howarda Kordera, za którą uzyskał nagrodę Theatre World Award i był nominowany do Drama Desk Award. Ma za sobą dwa nieudane związki z producentką Kate Forte i aktorką Carey Lowell (w latach 1989 - 1995), z którą ma córkę Hannah (ur. w styczniu 1990r.). A od 2000r. jego partnerką życiowa została aktorka i modelka Sophie Dahl.

Ile lat ma Griffin Dunne?

Ma 69 lat.

Kiedy urodził się Griffin Dunne?

Urodził się 8 czerwca 1955.

Ile wzrostu ma Griffin Dunne?

Ma 170 cm wzrostu.

Gdzie urodził się Griffin Dunne?

Nowy Jork, USA

W ilu filmach zagrał Griffin Dunne?

Zagrał w 57 filmach. Sprawdź w jakich tutaj.

W ilu serialach zagrał Griffin Dunne?

Zagrał w 12 serialach. Sprawdź w jakich tutaj.

Jaka jest najwyżej oceniana rola Griffin Dunne?

Paul Hackett w filmie Po godzinach.

Czy Griffin Dunne dostał Oscara?

Nie otrzymał Oscara.

Ile Griffin Dunne zdobył nagród i nominacji?

Zdobył 2 nagrody oraz 3 nominacji. Sprawdź je wszystkie tutaj.