Kolekcja 5 DVD Planete Doc Review już w sprzedaży

Informacja prasowa /
https://www.filmweb.pl/news/Kolekcja+5+DVD+Planete+Doc+Review+ju%C5%BC+w+sprzeda%C5%BCy-35377
W sprzedaży pojawiła się Kolekcja 5 DVD Planete Doc Review. W pakiecie znalazły się takie tytuły jak: "Przeznaczone do burdelu", "Korporacja", "Odessa... Odessa!", "Trzy pokoje melancholii" oraz "Gitmo - nowe prawa wojny". Dodatkowo do pakietu dołączona została 38-stronicowa książeczka z opisami filmów.

"Przeznaczone do burdelu" opowiadający o urodzonych w burdelach Sonagachi 10-latkach, dla których dzieciństwo skończyło się, gdy postawili pierwsze pewne kroki. Od tej pory ich codzienność to zmywanie naczyń czy sprzątanie, a w niedalekiej przyszłości - przejęcie pałeczki od matek-prostytutek. Wyrwanie się z tego zaklętego kręgu zła graniczy z cudem. Ale i w Kalkucie cuda czasem się zdarzają.

"Korporacja" + dodatek: Antykwariat dotyczący konsekwencji rosnącej potęgi korporacji dla człowieka, środowiska naturalnego i demokracji."Korporacja" to prawdziwe zdarzenia i relacje ich świadków. To krytyczna analiza powstania, historii, wewnętrznej struktury, kontrowersyjnych mechanizmów i potencjalnych kierunków rozwoju korporacji międzynarodowych. W filmie wykorzystano między innymi serwisy informacyjne, wczesne reklamy telewizyjne, filmy klasy B i korporacyjne filmy propagandowe.

"Odessa... Odessa!" + DODATKI: Koniec ulicy + Niebo z Cieszyna -bohaterowie dokumentu to ludzie, których młodość przypadła na lata świetności Odessy, jednego z największych centrów żydowskich w powojennym Związku Radzieckim. Przez trzy dekady 180 tysięczna populacja zmalała o dwie trzecie. Odescy Żydzi masowo emigrowali do Stanów Zjednoczonych i Izraela, ale nie zdołali się zasymilować. Do dziś żyją wspomnieniami, podtrzymując dawne zwyczaje i ciasno trzymając się wąskiej wspólnoty sobie podobnych.

"Trzy pokoje melancholii" + DODATEK: Głosy i miejsce na ciszę + Za płotem fińskiej reżyserki Pirjo Honkasalo obrazujący jeden z największych konfliktów współczesnego świata. Bohaterami "Trzech pokoi melancholii" są kilkunastoletni mieszkańcy Petersburga, Groznego i Inguszetii. Wraz z nimi poznajemy realia wojny rosyjsko-czeczeńskiej, która nadal - mimo licznych zabiegów mediacyjnych - zbiera swoje krwawe żniwo. Kręcony kilka lat temu film jest wciąż boleśnie aktualny w świetle zamachów terrorystycznych, jakie wstrząsają ostatnio tamtą częścią świata.

"Gitmo - nowe prawa wojny" - "Guantanamo" staje się dziś niemal synonimem słowa "więzienie". Tematem najnowszego filmu Erika Gandiniego ("Nadprodukcja. Terror konsumpcji"), jednego z najczęściej nagradzanych współczesnych dokumentalistów są niechlubne praktyki, jakim poddawani są tamtejsi więźniowie. Współautorem "Gitmo - nowe prawa wojny" jest Tarik Saleh TARIK SALEH, który pracował już z Gandinim przy jego poprzednich filmach.