"Przystanek Woodstock 2002 - Najgłośniejszy Film Polski" po wakacjach w kinach

Informacja nadesłana przez organizatora /
https://www.filmweb.pl/news/%22Przystanek+Woodstock+2002+-+Najg%C5%82o%C5%9Bniejszy+Film+Polski%22+po+wakacjach+w+kinach-11682
19 września na ekrany kin wejdzie pełnometrażowy dokument, a w zasadzie film muzyczny o największym polskim festiwalu rockowym zatytułowany "Przystanek Woodstock - Najgłośniejszy Film Polski".

Dla tych, którzy byli na Przystanku Woodstock, będzie to niezwykłe przypomnienie każdej spędzonej tam chwili. Dla tych, którzy nigdy do Żar nie przyjechali - będzie to wielkie widowisko. Cały dźwięk realizowany jest w systemie dolby digital 5.1. Siedząc w fotelu kinowym będziemy czuli się jakby w środku tego niezwykłego koncertu. Usłyszymy potężne brzmienie muzyki, ale do naszych uszu dobiegać także będą pojedyncze okrzyki, gwar publiczności, komunikaty radiowe. Zabraknie tylko małej dawki kurzu, aby poczuć się w 100% jak na Przystanku Woodstock.

Usłyszymy wybrane zespoły, które zagrały w sierpniu 2002 roku, m.in.: Sweet Noise, Pidżama Porno, HEY, T.Love, Hunter, De Press, Raz Dwa Trzy, Ewelina Flinta czy Die Toten Hosen. Usłyszymy także fantastyczne "Bolero" Ravela w wykonaniu wrocławskich filharmoników. 8-minutową wersję tego utworu pokażemy w unikatowy sposób i jesteśmy gorąco przekonani, że wszyscy będą długo, długo pamiętać. Pojawi się nam także Pan Witek - gość z Atlantydy, z którym kilkaset tysięcy ludzi zaśpiewało razem "Nie płacz, kiedy odjadę".

Film przede wszystkim pokazywać będzie ludzi, którzy na Woodstock przyjeżdżają. Kamery nic nie upiększają. Nad kilkusettysięcznym zgromadzonym tłumem non stop "przepływają" dwa wielkie ramiona z kamerami. Obok muzyki - te ujęcia są najbardziej silnymi i emocjonalnymi momentami filmu. Ten tłum wspaniale się bawi, jest pogodny, uśmiechnięty, pokojowy, bez cienia przemocy, bez cienia złości, wszyscy stanowią jedną wielką rock'n'rollową rodzinę. To nie jest idealistyczny komentarz, to trzeba zobaczyć i samemu stwierdzić.

Film ten jest ważnym dokumentem mówiącym o tych, którzy w 2002 roku odwiedzili Żary. Jak wyglądali, jak byli ubrani, co nosili na głowach, jak się zachowywali, jaki tworzyli nastrój, co mówili. Ze sceny bardzo często padają ważne słowa i niezwykłym jest chóralne odkrzyknięcie przez wszystkich - "Stop narkotykom!!! Stop przemocy!!". Po wielu latach organizowania tego koncertu wszyscy wspólnie stwierdzili, że Przystanek Woodstock tworzy bardzo ważne chwile, które są warte poważnego filmu - pierwszej polskiej produkcji, która jest filmem od początku do końca muzycznym, koncertowym, a przede wszystkim - kinowym.

Cały materiał został zarejestrowany przy pomocy 11 kamer - koncert zarejestrowany został 8-kamerowym wozem cyfrowym pod wodzą Darka Goczała, oprócz tego na całym żarskim polu pracowały jeszcze 3 kamery, w tym jedna kamera HDTV obsługiwana przez Yacha Paszkiewicza, który razem współpracując z Jurkiem Owsiakiem - tworzy ten film. Dystrybutorem filmu jest firma Best Film.

Film realizowany jest przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i cały dochód z jego dystrybucji przeznaczony będzie na cele statutowe Fundacji.