PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=737351}

Zombie express

Boo-san-haeng
6,7 43 641
ocen
6,7 10 1 43641
6,8 22
oceny krytyków
Zombie express
powrót do forum filmu Zombie express

Zmieńcie nazwę

ocenił(a) film na 9

Kto wpisał ten tytuł "Zombie express". To tylko sprawia, że film wydaje się być żałosny. Nie można po prostu przetłumaczyć na "Pociąg do Busan".
Film jest niesamowity, a na moje taki tytuł jest krzywdzący!

ocenił(a) film na 9
KaraQ

Całkowcie Ciebie popieram...

ocenił(a) film na 7
Lilith_Flame

Całkowicie CIĘ popieram. Skąd to CIEBIE?
Do faceta też mówisz: KOCHAM CIEBIE ? Czy po ludzku "KOCHAM CIĘ"

ocenił(a) film na 9
prowrocek

A może autouzupełnianie
i nie zauważyłam? A może tak maść na ból dupy dla Pana? Bo ewidentnie trzeba się do czegoś przyczepić, prawda? Nie ważne znaczenie komentarza i film. Trzeba swoją wartość podrasować sarkastycznym przytykiem. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
Lilith_Flame

Może i by się przydała, ale ostatnio w internecie to jest już plaga.
Zaczynam mieć alergię na:
bynajmniej, zamiast przynajmniej
powiem tobie, zamiast powiem ci
wszystkim panią, wszystkim kobietą, zamiast paniom i kobietom
Brakuje do kompletu tylko
jestę, zamiast jestem.

Może nie potrzebnie się przyczepiłem, ale analfabetyzm wtórny wśród młodego pokolenia jest przerażający.
Dziewuchy się malują, palą papierosy, zakładają krótkie spódniczki i chcą być cool, a jednocześnie piszą "ktury".
Z córką sobie radzę, bo mam od tego pas, ale w internecie nie mogę tego ścierpieć.
A gdybym był w zasięgu, to machnął bym ci paskiem od spodni po tyłku.
Jak komuś przez głowę wiedza nie wchodzi, to wejdzie przez tyłek.
Moje dziecko ma same bardzo dobre i celujące w szkole. Za ocenę dobrą dostaje lanie.

ocenił(a) film na 7
prowrocek

No i szkoda że nie można edytować, bo napisałem niepotrzebnie osobno. Spacja mi się wkradła.

ocenił(a) film na 9
prowrocek

Ja mam alergię na:
-hejterów, którzy przyczepiają się dla samego faktu i satysfakcji. Byleby tylko zabłysnąć i doszlifować swoją wartość czyimś kosztem. Żałosne i mierne istoty mające siebie za kogoś lepszego.
-na "kilometrowe" wypowiedzi, w których nie uświadczysz kropki, przecinka, czy dużej litery. Przez to człowiek musi po kilka razy czytać, żeby znaleźć w tym jakiś sens.
-na "tatuśków" uznających mnie za gówniarę, choć nie mających pojęcia ile mam lat i usiłujących mi moralizować, czy grozić. Więc z całym szacunkiem, drogi Panie, ale machnij Pan paskiem przez tyłek sobie, o ileś taki giętki, a pasek odpowiednio długi i elastyczny. Groźby w internecie także są karalne. I nie ważne, czy są jedynie sarkastycznym przytykiem, czy nie. Nie życzę sobie tego od człowieka, który chwali się tego typu zachowaniem wobec córki za dobre oceny.
-na hipokryzję, gdzie ktoś wykpiwa komuś jego błędy, a sam je popełnia.
-na ludzi, którzy nie potrafią NORMALNIE i kulturalnie zwrócić uwagi, ale muszą to zrobić z tak zwanym: przytupem. Bo nie można przecież napisać w taki sposób: W ostatnim zdaniu powinien napisać Pan słowo: "niepotrzenie" używając cudzysłowowa.

Pozdrawiam i życzę udanego weekendu.

Lilith_Flame

Przerażające, że tacy ludzie są wśród nas. Czy można zgłosić nadużycie dziecka na podstawie komentarza w Internecie?

ocenił(a) film na 9
revira

Nie mam pojęcia. Szczególnie, że tu raczej brak nazwisk.
Ale mówiąc szczerze, to sama się zagotowałam. Tu człowiek na poziomie czepia się o pisownie, a moment później chwali się znęcaniem nad własną córką. Poziom po prostu piękny.

Lilith_Flame

"Całkowicie ciebie popieram" wbrew pozorom jest akurat bardziej poprawną wersją, ze względu na akcentowanie zaimka. Tak samo jak odpowiadamy "ja ciebie też" - gdzie akcentujemy wyrażenie do drugiej osoby, zaś w przypadku zwrotu "kocham cię" nacisk kładziemy na "kocham" a dopiero potem na zaimek. I od razu wyjaśniam (zanim przyleci jakiś ignorant gramatyczny), że piszę "cię" z małej, gdyż nie zwracam się tutaj bezpośrednio do Ciebie :)

ocenił(a) film na 5
KaraQ

Wynika to z tego, że tytułów się nie tłumaczy. Dystrybutor wybiera taki tytuł, jaki jego zdaniem przyciągnie najwięcej odbiorców, a w tym przypadku pewnie uznał, że przeciętny polski widz nie wie, co to jest Busan, więc dosłowne tłumaczenie się nie opłaci.

ocenił(a) film na 8
Surgeon_OperatingTable

a co to argument, że przeciętny polski widz nie wie co to Busan?
to niech się dowie, a poza tym przeciętny polski widz nie ogląda filmów, w których ludzie jedzą ludzi

ocenił(a) film na 5
dillinger79

"a co to argument, że przeciętny polski widz nie wie co to Busan?
to niech się dowie, [...]" --> Taki argument, że dystrybutorowi zależy na tym, żeby zarobić, a nie na tym, żeby dokształcać Polaków. Więcej ludzi pójdzie do kina, jeśli tytuł filmu coś im mówi - proste. "[...] a poza tym przeciętny polski widz nie ogląda filmów, w których ludzie jedzą ludzi" --> Liczba głosów oddanych na Filmwebie na amerykańskie filmy o zombie świadczy o wręcz odwrotnej sytuacji.

ocenił(a) film na 6
dillinger79

Ale że to Pusan skrywa jakiś głębszy sens czy naprawdę chodzi po prostu o miasto? Bo wygooglowałem i nic wielkiego nie wyczytałem

dillinger79

Taki argument jak każdy inny dotyczący tłumaczeń dla debili :)

Surgeon_OperatingTable

Jakoś po angielsku może być "Pociąg do Busan", tylko w Polsce debile zawsze muszą błysnąć swoją "pomysłowością".

ocenił(a) film na 8
KaraQ

Przez chwilę na Filmwebie widniał tytuł "Ostatni express" - co też dobrze brzmiało, zważywszy, że większość ludzi i tak nie wie co to za miasto Busan (czy też Pusan jak też często można spotkać), ale faktycznie teraz to "Zombie express" brzmi tragicznie.
A sam film bardzo dobry, chociaż na ogół nie przepadam za tym gatunkiem, to jednak teraz podobało mi się. No typowa dla filmów koreańskich niepewność - kto przeżyje?. Uwielbiam to. Nigdy nie można być pewnym.

ocenił(a) film na 7
MacMarko

W przypadku horrorów azjatyckich wystarczy założyć, że zginie główny bohater, w większości się sprawdza :D

ocenił(a) film na 8
Komplet_Kluczy_Plaskich

He, he. Mało oglądam horrorów (tak w ogóle, nie tylko azjatyckich) ale pewnie jest jak piszesz, bo nawet w koreańskich sensacjach czy thrillerach, dość często ginie główny bohater. Ale tam jednak jest spora niepewność kto zginie a kto przeżyje i w jakim stanie ;-)

ocenił(a) film na 8
KaraQ

Powrócił tytuł "Ostatni pociąg"! O niebo lepiej to brzmi.

ocenił(a) film na 9
MacMarko

Zdecydowanie!

MacMarko

..na krótką chwilę, niestety...
Ten tytuł wygląda jakby miał być to tani slasher klasy C.

ocenił(a) film na 9
_wilczur_

Zgadzam się, sam tytuł z początku mnie odrzucił. Dopiero po przejrzeniu forum zdecydowałem się go obejrzeć.

ocenił(a) film na 2
KaraQ

Tytuł adekwatny do filmu, aktorsko tragedia, wyrażanie emocji wywołuje salwy śmiechu, fabuła z dupy, nie wiadomo jak i po co.

ocenił(a) film na 7
Maverick0069

Jak się jest zamkniętym na jakiekolwiek inne niż hollywoodzkie kino, to się nie dziwię, że gra aktorska Koreańczyków może wydawać się nie taka jak trzeba...

ocenił(a) film na 2
Zloty_Deszcz

Absolutnie nie zajrzyj sobie w moje oceny i zobacz jak sobie chwale kino azjatyckie i skandynawskie :) Ten tytuł mi kompletnie nie podszedł.

Maverick0069

Szukasz twórczej fabuły w filmach o zombie? Gratuluję..........

ocenił(a) film na 2
hantos

Twórczej.....???

Maverick0069

Dokładnie tak. Obejrzałem zachęcony komentarzami, że to jakieś super odstępstwo od kanonu zombie. A tu fabuła na zasadzie "od wagonu do wagonu", bohaterowie idioci z opóźnionym refleksem, nieokreślone tło. Totalny szajs.

ocenił(a) film na 5
KaraQ

Zombie express- po tytule spodziewałem się, że nie będzie to nic specjalnego i nie pomyliłem się. Nie mam pojęcia co mogło sprawić, że film był dla Ciebie "niesamowity".

użytkownik usunięty
KaraQ

czysty fart że chciało mi się obejrzeć trailer bo mam takie same odczucia

ocenił(a) film na 8
KaraQ

"Pociąg do Sosnowca"

ocenił(a) film na 8
abem

Jak już to na Hel by bardzie pasowało, Pusan to miasto portowe, co zapewne zaważyło na sytuacji obronnej miasta i możliwości utworzenia miejsca bezpiecznego od zombie.

KaraQ

Mi też się bardzo podobał :)

ocenił(a) film na 7
KaraQ

Krzywdzenie tytułów filmów polskim tłumaczeniem : odcinek dziewięć tysięcy czterysta osiemdziesiąty szósty.

KaraQ

Koreańczycy chybaby się popłakali jakby to usłyszeli.

Yuugure

Koreańczycy ubiliby polskiego dystrybutora;P I pożoga na CPNie gotowa;)

ocenił(a) film na 8
KaraQ

tytuł w sam raz dla TV4 ;)

ocenił(a) film na 1
KaraQ

ten tytuł jest idealny i całkowicie oddaje typowy film o zombie. Ludzie, te emocjonalne rozgrywki są przeciez w każdym jednym filmie tego gatunku i grze. Do tego masa tanich absurdów, jak niemożliwość przejścia pod pociągiem w związku z czym w tych scenach kadr ucina dół, by uwięzić bohaterów. To jak i wiele innych rzeczy jest mega głupie i pasuje do gatunku, ale to nie jest największa wada. Najgorsze są najtańsze zagrywki kina jakie mogłbym sobie wyobrazic. Bohater zamyka oczy i myśli, a wtedy ujęcie na narodziny dziecka całe w bieli i jasnym świetle. Naprawde ktoś się na to łapie? To dodaje głębi i wielowymiarowości?

WWWoj

A co miał sobie w tym momencie przypomnieć? Jak wiązał sobie krawat? Czy jak sikał w toalecie? To dopiero byłaby głębia.

KaraQ

Jeden z lepszych filmow o zombiakach :) dobrze ze go obejrzalama zanim jakis cymbal zrobil mu tytul filmu klasy D jak do dupy

KaraQ

Jak już po polsku to po polsku. Pociąg do Pusan (Busan to z angielska ;d)

ocenił(a) film na 9
KaraQ

Ja bym dał tytuł "W drodze do Pusan"

ocenił(a) film na 9
Dude_

Film rewelacja tytuł najlepiej by brzmiał Ostatni pociąg do Pusan

ocenił(a) film na 9
KaraQ

W pełni się zgadzam. Mogło być "Pociąg do Pusan", "Express do Pusan" czy nawet "Ostatni pociąg do Pusan" i byłoby dobrze. Lecz ktoś Panom tłumaczom powiedział że film o żywych trupach bez "zombie" w tytule się nie przyjmie/sprzeda. I mamy taki pasztet z tytułem jaki mamy. Który to już raz...

ocenił(a) film na 5
KaraQ

Ktoś, kto w odróżnieniu od ciebie znał zasady portalu i wiedział, że można dodawać tylko oficjalne tytuły.

ocenił(a) film na 1
KaraQ

ten film jest absurdalnie głupi ! kompletnie nie jestem wstanie zrozumieć czym musi kierować się człowiek oceniając tak wysoko taką produkcje. Oglądając ten film co chwile towarzyszyły mi takie myśli jak: ja pier...e co za gów...o , ja pier...e jak można coś takiego nakręcić, ja pier...e jak można napisać taki scenariusz, co za idiotyzm, no kur...a nie wierze i dziesiątki razy co za gów...o

podsumowując, jest to totalny dramat, co chwile akcja filmu była podkręcana na siłę (po prostu nagle coś się działo kompletnie z dupy by się działo) i ten chińczyk prezes czy bóg wie kim on tam był, z jego powodu zginęło większość bohaterów co za bezsens i wszyscy go słuchali :D boże co za głupota... i ta jedna z ostatnich scen gdy walczył ojciec tej dziewczynki z tym skretyniałym gościem, oczywiście wcześniej zanim wszedł na pociąg odje...ał konduktora a wcześniej pół pociągu :D a to nic nadzwyczajnego w porównaniu jaką ogólnie głupotę przedstawiał ten film

Masakra...

ocenił(a) film na 9
timi_timituniepier_

Z tym "totalnym dramatem" trafiłeś w sedno. Koreańskie seriale nie bez powodu nazywa się dramami. Wystarczy obejrzeć więcej ich produkcji żeby zauważyć, że robią filmy inaczej niż u nas, czy w Ameryce. Bardzo dużo skupiają się na emocjach i takich typowych sobie zachowaniach. To, że coś jest inne, nie znaczy, że jest od razu głupie. Chociaż oczywiście nie każdemu muszą się podobać koreańskie produkcje.

KaraQ

Popieram :)

timi_timituniepier_

Bo nie ogarniasz jak wyglądają realia koreańskie. Jak wiele tam znaczy czyjeś urodzenie, władza, dziedzictwo. Jak wiele osoby przy władzy mogą zdziałać i doprowadzić do ubóstwa każdego, kto im nadepnie na odcisk. Jak się zapoznasz z kulturą koreanska to nagle uznasz, że ten film nie jest wcale taki zły. Koreańczycy jak nikt inny potrafią pokazać emocje, które autentycznie się pojawiają w sytuacjach stresowych. To mistrzowie w tym temacie. Film mnie nie zawiódł, płakałam jak bobr, wkurzyłam się, miałam chwilę refleksji. Samo to, że wspomnienie o tym filmie i emocje z nim związane trzymały mnie przez kilka dni, według mojego mniemania kwalifikują ten film jako warty obejrzenia. Pozdrawiam cie serdecznie!

ocenił(a) film na 5
KaraQ

Tytuł "Zombie express" nic nie ujmuje temu filmowi a zawiera wszystko co potencjalny widz musi o nim wiedzieć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones