Początkowo Michael Madsen miał zagrać Mickey'ego, ale twórcy uznali, że potrzebują sławniejszego nazwiska i ostatecznie rolę dostał Woody Harrelson.
Brad Pitt odrzucił rolę Mickeya Knoxa, ponieważ Juliette Lewis - grająca Mallory - była kiedyś jego dziewczyną.
Podczas tworzenia muzyki do filmu reżyser Oliver Stone i producent ścieżki dźwiękowej Trent Reznor chcieli zaangażować Snoop Dogga, jednak wytwórnia Warner Brothers nie pozwoliła na to, ponieważ raper miał wówczas proces o morderstwo.
Chris Penn odrzucił rolę Jacka Scagnettiego na rzecz filmu "Prawdziwy romans". Rozważani byli również Gary Oldman i James Woods.
Steve Buscemi odrzucił propozycję zagrania Wayne'a Gale'a.
Kiedy Scagnetti (Tom Sizemore) jest w pokoju z prostytutką, stanik kobiety pojawia się i znika pomiędzy ujęciami.
W scenie ślubu Mickey (Woody Harrelson) rani swoją rękę i namawia Mallory (Juliette Lewis), by zrobiła to samo, jednak krew na jej dłoni pojawia się jeszcze przed dokonaniem nacięcia.
Podczas sceny w aptece znikają litery na tabliczce "Follow Your Protocol".
W scenie, gdy Jack Scagnetti (Tom Sizemore) zbliża się do celi Mallory (Juliette Lewis), widać ją z głową opartą o kraty więzienne. Początkowo jej rana na głowie krwawi, jednak w kolejnym ujęciu ślad po zranieniu całkowicie znika.
Tuż przed wywiadem Mickey (Woody Harrelson) goli głowę na łyso. Jednakże, w kolejnych ujęciach, gdy kamera skupia się na jego karku, widoczne są włosy.
W motelu bielizna Scagnetti'ego zmienia się w poszczególnych ujęciach.
Kiedy Jack Scagnetti (Tom Sizemore) torturuje Mallory (Juliette Lewis), widać, że ma ona bose stopy, jednak chwilę później, gdy pojawia się Mickey (Woody Harrelson), kobieta ma na nogach buty.
Kiedy Mallory (Juliette Lewis) rzuca czerwoną lalkę z mostu, widać, że ma zrobiony piękny manicure na długich paznokciach, jednak w kolejnym ujęciu, jej paznokcie są krótkie i poobgryzane.
Zanim kucharz zostaje postrzelony, na ścianie widnieją już plamy krwi z poprzedniego ujęcia.
Gdy Mickey (Woody Harrelson) próbuje zrzucić strażnika z konia, w zbliżeniu widać, jak pistolet wypada z ręki funkcjonariusza. W kolejnym ujęciu strażnik ląduje na ziemi, wciąż dzierżąc broń.
Scena buntu była kręcona w prawdziwym więzieniu. Wielu ze statystów było prawdziwymi więźniami, wśród nich także mordercy.
Film nakręcono w Albuquerque, Farmington, Gallup, Las Vegas, Taos, San Jose, Shiprock (Nowy Meksyk, USA), Holbrook, Winslow, Zeniff (Arizona, USA), Hammond (Indiana, USA), Chicago i Crest Hill (Illinois, USA).
Kevin, filmowy brat Mallory został zagrany przez syna Olivera Stone'a.
Jack Scagnetti to brat oficera Scagnetti z filmu "Wściekłe psy".
Pierwotnie naczelnika więzienia miał grać Jack Palance, a nie Tommy Lee Jones.
Quentin Tarantino napisał scenariusz, którego nikt nie chciał sfilmować. Liczący ponad 300 stron skrypt zatytułowany "Open Road" ostatecznie został podzielony na 2 odrębne opowieści. Pierwszą częścią - "Prawdziwym Romansem" zajął się Tony Scott, a drugą historię sfilmował Oliver Stone (Mowa, rzecz jasna o "Urodzonych Mordercach"). Stone tak zmienił scenariusz Quentina, że ten pojawia się w napisach jako twórca opowieści (story by Quentin Tarantino), a jako twórca scenariusza widnieje m.in. Stone.
W pierwotnej wersji scenariusza więźniowie podczas buntu obcinają głowę naczelnikowi więzienia (Tommy Lee Jones). Scena została uznana za zbyt brutalną i nie znalazła się w ostatecznej wersji filmu.
Więzienny wywiad z Mickey'em opierał się na wywiadzie, którego udzielił Charles Manson.
Coca-Cola zgodziła się na wykorzystanie swojej reklamy (z niedźwiedziami) nie wiedząc o czym jest film. Gdy zobaczyli gotowy produkt dyrektorzy byli wściekli.
W filmie Mallory, grana przez Juliette Lewis, rzuca Scagnettiego twarzą o ścianę. Grający go aktor - Tom Sizemore, złamał sobie przy tym nos.
Postać grana przez Woody’ego Harrelsona została nazwana na cześć Mickeya Knoxa.
Postacie Mickey'a i Mallory są inspirowane poczynaniami młodej pary z Nebraski, Charles'a Starkweathera i Caril Fugate. W 1958 dokonali oni masowych mordów, które wstrząsnęły Ameryką.
Okres zdjęciowy do filmu trwał od 24 maja do 31 lipca 1993 roku.
W filmie nie znalazło się aż 150 nakręconych scen, na których umieszczenie nie zdecydowali się producenci.
Film nakręcono w 18 różnych formatach.
Film był w 1994 roku zakazany w Irlandii.
Pistolety, którymi w aptece posługuje się Mickey to Beretta 93R oraz Wildey Magnum. Tego drugiego używa także Paul Kersey (Charles Bronson) w filmie "Życzenie śmierci 3".
Producentom wytoczono proces. Para młodych ludzi pod wpływem LSD i po wcześniejszym obejrzeniu filmu popełniła kilkanaście przestępstw i wykroczeń.
Lider zespołu Nine Inch Nails - Trent Raznor nie został zatrudniony jako kompozytor, jednak po obejrzeniu pokazowego filmu muzyk był tak zafascynowany tym co zobaczył, iż sam skontaktował się z Oliverem Ston'em i zadeklarował się do stworzenia muzyki. By to zrobić obejrzał " Urodzonych morderców" 50 razy.
Przygotowując się do roli Wayne'a Gale'a Robert Downey Jr spędził sporo czasu z australijskim prezenterem telewizyjnym Steve'm Dunleavy'm. Chodziło o przyswojenie charakterystycznego akcentu.
Mickey i Mallory zabijają w czasie filmu 50 osób.
W Wielkiej Brytanii kasety video z filmem ukazały się w tym samym tygodniu, w którym rozegrała się tragedia w szkockim mieście Dunblane, gdzie w miejscowej podstawówce Thomas Hamilton zastrzelił 16 dzieci, nauczycielkę a następnie popełnił samobójstwo. Wywołało to konflikt pomiędzy Warner Brothers a BBFC (British Board of Film Classification).
Film zainspirował 17 letniego wówczas Nathana K. Martineza do zabicia swojej macochy i przyszywanej siostry (kobiety nie mogły się bronić gdyż spały) w ich domu w Bluffdale w stanie Utah.
Eric Harris i Dylan Klebold autorzy masakry Columbine High School swoją akcję sygnowali akronimem NBK (natural born killers). Jako hasło swojej akcji wykorzystali cytat z filmu God I can't wait till they die. I can taste the blood now - NBK.
Sarah Edmondson wraz z chłopakiem Benjaminem Darras prawdopodobnie oglądali film Stone'a przed dokonaniem włamania, które zakończyło się morderstwem. Rodzina ofiary pozwała Stone'a.
W pierwszej scenie Mickey używa noża zrobionego przez cenionego w środowisku kolekcjonerów noży Gila Hibbena. Nóż ten nosi nazwę Highlander.
Określenie "natural born killer" zostało użyte przez Trumana Capote'a w jego opartej na faktach powieści "Z zimną krwią".
Tori Amos odmówiła udostępnienia na potrzeby filmu swojej piosenki "Me and a Gun", piosenka ta powstała pod wpływem doświadczeń zgwałconej w wieku 21 lat Tori.
Przyjaciel pisarza Johna Grishama został zamordowany przez człowieka, który twierdził iż uczynił to pod wpływem filmu Stone'a. Grisham otwarcie protestował przeciwko temu filmowi. Kiedy kompletowano obsadę do "Czasu zabijania" na podstawie powieści Grishama do jednej z głównych ról proponowano Woody'ego Harrelsona. Grisham zdecydowanie odmówił i stwierdził, że Harrelson nigdy nie zagra w filmie, z którym ma on coś wspólnego.